Skocz do zawartości
odadog

100% zużycia CPU problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z freezującym komputerem. Zużycie CPU dochodzi do 100%.

1. Temperatury są spoko, pastę wymieniłem.

2. Myślałem, że to może kwestia ramu. Soft sprawdzający pokazywał problemy z jedną kostką, wymieniłem, ale niestety to jednak nie to i jest coraz gorzej.

3. Reinstalka windowsa nie pomogła. Nie jest to problem związanym z winem/miejscem na dysku/wirusami.

Sprzęt:

Gigabyte GA-B85-HD3

intel i5-4590cpu 3.30ghz

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit 

16gb Patriot Viper 3 16GB 2x8 DDR3 1600MHz

Antec True Power Classic GOLD 550W

Samsung ssd 840 pro series

win10

Czy to może być po prostu kwestia procka czy raczej komp w ogóle by się nie odpalał? Jaką diagnostykę najlepiej wykonać?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz zuzycie procka 100% to cos go obciaza, druga sprawa reinstalacja systemu nie ubija wszystkich wirusow :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie kwestia wirusowa, sprwdzałem wszystko pod tym kątem i mam dobrze kompa zabezpieczonego ze względu na pracę. Problem jest raczej hardware'owy, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za jego rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, odadog napisał:

To nie kwestia wirusowa, sprwdzałem wszystko pod tym kątem i mam dobrze kompa zabezpieczonego ze względu na pracę. Problem jest raczej hardware'owy, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za jego rozwiązanie

Za mało podałeś informacji. Freezuje podczas grania czy zwykłego przeglądania internetu? Sprawdzałeś działanie Pcta na samej integrze? Ram się zamienia, najlepiej obie kości w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podczas pracy na wielu oknach na przeglądarkach, zarówno na Firefoxie i Chromie. Jeśli chodzi o RAM, to zmieniałem też gniazdo etc. i problem musi leżeć gdzie indziej.

Czy jest możliwe, żeby po prostu procek był walnięty czy wtedy komp nie odpalałby się w ogóle? 

Co do integry to tak dla pewności spytam- chodzi o kartę graficzną, yup? ;) Jeśli tak, to wyłączyłem i powiedziałbym, że jest jeszcze gorzej. Dodam jeszcze, że czasami z jednostki słychać przy ścinie takie charakterystyczne 'cyknięcie', pewnie wiesz o jaki odgłos chodzi.

Edytowane przez odadog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki proces obciąża Ci CPU na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, odadog napisał:

To nie kwestia wirusowa, sprwdzałem wszystko pod tym kątem i mam dobrze kompa zabezpieczonego ze względu na pracę. Problem jest raczej hardware'owy, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za jego rozwiązanie ;)

moze to pracodawca ci zainstalowal ten malware 🧐 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Jaki proces obciąża Ci CPU na 100% ?

Raczej nie ma większego znaczenia, czysta przeglądarka przy kilku otwartych kartach na przykład.

Edytowane przez odadog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukaż to nam jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Ukaż to nam jak to wygląda.

Po prostu zaczynam robić coś intensywniej na kilku kartach i nagle cpu dochodzi do 100%, czuję zwolnienie myszki i ścinę 1-3s, po czym % schodzi i za jakiś czas znowu. Czasami towarzyszy temu 'cyknięcie' z jednostki ;) Nie ma za bardzo nawet czego tu nagrać. image.thumb.png.7bb17859d0651c0a2be18b2f99fed899.png

Edytowane przez odadog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś miałem taki problem z płyta ASRocka - winny okazał się wadliwy BIOS (nowe płyty pod skylake potem to chyba naprawili w jakiejś wersji). Ja to rozwiązałem zwrot 14 dniowy i zmiana płyty na MSI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczęło się to jakiś czas temu czy od początku tak masz? I jak dobrze widzę to Ty masz 40 zakładek w chromie włączone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Zaczęło się to jakiś czas temu czy od początku tak masz? I jak dobrze widzę to Ty masz 40 zakładek w chromie włączone?

Jakiś czas temu. Dlatego myśłałem, że to kwestia pasty. Potem stestowałem ram i wyglądało na to, że jedna kostka jest walnięta, ale jednak to nie było to. Przy mniejszej ilości zakładek problem też występuje. 

@narmiak nie mam, ale generalnie na czystej przeglądarce bez rozszerzeń jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi