Skocz do zawartości
papayaLime

Zestaw do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym złożyć PC, po długiej przerwie od tej platformy. Nie mam jakiegoś ograniczenia w budżecie, ale też nie chciałbym przesadzić, chociaż patrząc na obecne ceny to pewnie mój budżet jest dosyć skromny. (12 - 17k zł)  Jeśli chodzi o gry, to są to głównie strategie, ale sporo czasu spędzam w warzonie. Normalnie sam bym siedział, czytał i szukał poszczególnych, ale niestety praca mi na to nie pozwala, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Dodam jeszcze, że chciałbym korzystać z monitora ultrawide, nie wiem jak to wygląda przy warzonie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj z tym skromnym budżetem ;)

Mocno ci się pali z zakupem? Pewnie do końca roku na rynku pojawią się nowe RTX-y, do tego nowe AMD i może Intele 13 gen. Przy takim budżecie raczej warto zaczekać, no chyba że chcesz kupić koniecznie już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem jak poszły ceny komponentów od ostatniego czasu kiedy składałem pc, to wydał mi sie bardzo skromny ;) Nie musze kupować już teraz, chociaż przyznaje, że fajnie byłoby go mieć na sezon zimowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do zimy na pewno pojawią się nowe procki i pewnie karty - w twoim budżecie powinno spokojnie starczyć kasy na coś w stylu RTX 4080 + Ryzena 7 / Core i7 z nowych generacji. Moim zdaniem warto zaczekać.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, papayaLime napisał:

Jak zobaczyłem jak poszły ceny komponentów od ostatniego czasu kiedy składałem pc, to wydał mi sie bardzo skromny

Dobrze że nie widziałeś cen kart pół roku czy rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian myślisz, że to będzie jeszcze w tym roku i czy różnica będzie faktycznie ta tyle duża, żeby czekać? jeśli chodzi o obudowy, zasilacze, chłodzenie itd. to chyba już mógłbym zamawiać, żeby sobie rozbić wydatki? 

@kalderon  :) a z dostępnością już jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno do końca roku pojawią się nowe procesory i karty. Różnica powinna być wyraźna, szczególnie w przypadku kart, choć i pewnie CPU pójdą wyraźnie do przodu w kwestii wydajności.

Co do części - no niby można zamawiać, ale będą leżeć kilka miesięcy i tracić gwarancję, więc nie wiem czy ma to sens. Chyba, że faktycznie rozbicie wydatków jest dla ciebie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie ma to sensu, bardziej chyba chodzi o to, że już chciałem coś kupować :P Poczytałem trochę o nowych kartach i faktycznie różnica ma być całkiem spora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa też może być całkiem spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodu żeby były tańsze raczej nie znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...