Skocz do zawartości
najwaj

Jakie macie ceny w sklepach?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lukadd napisał:

Spirala i nakręcanie to jedno. Ale papier faktycznie masakrycznie drożeje w ostatnim po covidowym okresie.

Zgadza się  ,wszystko drożeje  ale nie  o 100%  i więcej   jak to się próbuje ludziom wmówić .

Niestety mamy taki poraniony świat i durne komunikatory  ze ludzie  sieją ferment w ciągu jednej godziny na cały kraj .Wystarczy  nakręcić  filmik zedytować   i idzie fama ze  ze  olej u brakuje a w sklepach 20zl za litr ...

A czy ktoś sprawdza  takie cud njusy .. nie ludzie to klikają czytają i  podają dalej ...

O ile dobrze pamiętam  to jakoś 2 miesiące temu była jakas fama ze chleba braknie  i będzie po 20zł ....  jakoiś chlebek jest i to po 4zl..

To samo z benzyną  swego czasu    gdzie ludzie tankowali w butelki pet  bo braknie ....

Czy wypłacanie gotówki z bankomatów  bo braknie ...

 

A  ludzie łykną taką bzdurę to idą wykupują cukier z marketu  jakis as  robi fotę  wrzuca  i nakreca jeszcze bardziej   ten cyrk .. błędne koło

 

Naprawdę nie dajmy się zwariować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są różni. Ci co odlatują jak np. tankowanie do butelek pet to jakiś margines. Ale ci co zatankowali swojego czasu np. rolnicy po kilkaset lub kilka tysięcy litrów paliwko gdy było jeszcze po ~5zeta złe na tym raczej nie wyszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spotkaliście się z taka sytuacja, że w biedronce przy zwykłych kasach jest płatność wylacznie gotowka? A karta mozna płacić przy samoobsługowych. 

Wiem, że jest zakaz wstawiania informacji "płatność wyłącznie gotówką", ale tutaj praktycznie mozna płacić kartą, z tym ze przy obsługowej.

Co sądzicie o takim rozwiazaniu? Czy w świetle prawa jest to wgl legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Socom95 napisał:

Cześć. Spotkaliście się z taka sytuacja, że w biedronce przy zwykłych kasach jest płatność wylacznie gotowka? A karta mozna płacić przy samoobsługowych. 

Wiem, że jest zakaz wstawiania informacji "płatność wyłącznie gotówką", ale tutaj praktycznie mozna płacić kartą, z tym ze przy obsługowej.

Co sądzicie o takim rozwiazaniu? Czy w świetle prawa jest to wgl legalne?

Jeżeli na kasie nie ma zainstalowanego terminala płatniczego ale jest na innej to nie widzę przeszkód.
Najczęściej to jednak jest kwestia awarii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 19:46, Spl97 napisał:

Odkryciem nie będzie taki fakt,że na takich Lewiatanach,Żabkach i innych mniejszych sklepach z reguły jest drożej niż w Biedronkach,Lidlach i pozostałych dyskontach.

Tak szczerze mimo,że do najbliższego miasta i tych Lidlów,Biedronek etc. mam 10 km,a najbliższy jakiś większy sklep z żarciem to wcale nie wielki dyskont,a... Dino w sąsiedniej wiosce z 4 km ode mnie :E Tyle,że to Dino jest położone tak nie po drodze, że w tym Dino do dnia dzisiejszego ani razu nie byłem :E

W porównaniu do Biedronki i Lidla to Dino wcale nie jest wybitnie drogim sklepem. Długo utrzymywałem opinię, że w Biedrze najtaniej, ale okazuje się, że to już nie "te czasy", najniższe ceny ma obecnie Auchan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg mam cukrowe  heheszki, a teraz serio potrzebuje cukru i ni ma - 3 biedry nawet byłem o 7 rano jakieś Spary itp. 
Widziałem 2 paczki trzcinowego,jakiś ksylitol i pudełko cukru  w kostkach.

Niby zużywać z 2-3kg na rok, ale akurat mi sie kończy :rotfl:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup online albo na Allegro jak potrzebujesz pilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomcat napisał:

Od 2 tyg mam cukrowe  heheszki, a teraz serio potrzebuje cukru i ni ma - 3 biedry nawet byłem o 7 rano jakieś Spary itp. 
Widziałem 2 paczki trzcinowego,jakiś ksylitol i pudełko cukru  w kostkach.

Niby zużywać z 2-3kg na roka, a le akurat mi sie kończy :rotfl:

Ksylitol jest bardzo dobrym wyborem.  Ja z 10 lat temu oduczyłem moją mamę używania cukru i zastąpienia go ksylitolem i erytrytolem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Ksylitolu pierwszy raz słyszę,ale kiedyś słyszałem,że jest taki ciemny cukier zwanym cukrem muscovado czy jakoś tak się pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arctor napisał:

Ksylitol jest bardzo dobrym wyborem.  Ja z 10 lat temu oduczyłem moją mamę używania cukru i zastąpienia go ksylitolem i erytrytolem.

Hmmm pytanie czy smak tego co tym posłodzisz, jest taki sam jakbyś to cukrem posłodził.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cukier jest coraz droższy? „Patologiczna konstrukcja rynku”

„Cukier nie ma prawa drożeć”

– W ubiegłych latach nikogo nie dziwiło to, że w miesiącach letnich ludzie kupują po 10, 20 czy 30 kg cukru. To sezon na przetwory. Od kilku lat produkcja buraka cukrowego utrzymuje się na niezmienionym, niezłym poziomie. Nie ma diametralnych różnic. Winna jest konstrukcja rynku. Mamy do czynienia ze zmową i spekulacją – przekonuje w rozmowie z „Forbes” Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Słowa przedstawiciela AGROunii potwierdzać mogą dane przesłane naszej redakcji przez Krajową Grupę Spożywczą, która odpowiada za około 40 proc. dostaw tego produktu do sklepów (pozostałe 60 proc. rynku zaopatrują koncerny niemieckie).

 

https://www.onet.pl/biznes/forbes/cukier-nie-ma-prawa-drozec-wyjasniamy-dlaczego-na-sklepowych-polkach-brakuje-cukru/ezlerrs,1f375b38

 

I tak to się kręci .

Lidl wprowadza  limit 3kg na paragon  a jest to  częściowo pokłosie tego ze  wielu przedsiębiorców  kupuje "hurotowo " w marketach  np cukier  ale i wiele innych produktów .

Takie limity (nie tak ostre ) będą nałożone na wiele produktów  aby tych januszy biznesu  trochę przyhamować  .

Sam byłem  kiedyś świadkiem jak  była promocja na  wyroby marki PIKO w lidlu  ,cena była bdb dobra  to gość cały wózek zapakował parówkami  ...

Z cukrem też widziałem akcje 3 tyg temu jak jakieś małżeństwo załadowało  2 wózki samym cukrem :E  .

Ale takie akcje w  każdym markecie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raiders napisał:

Z cukrem też widziałem akcje 3 tyg temu jak jakieś małżeństwo załadowało  2 wózki samym cukrem

Sąsiad, starszy gość pędzi bimber, a jego żona zaprawia jakieś tam dżemy i konfitury, co roku w tym okresie kupują ze 150kg cukry, nigdy nikt na to nie zwracał uwagi, a w tym roku mówił że pierwszy raz w życiu się wstydził przy kasie, bo patrzyli na niego jak na świra :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Krzkra napisał:

Sąsiad, starszy gość pędzi bimber, a jego żona zaprawia jakieś tam dżemy i konfitury, co roku w tym okresie kupują ze 150kg cukry, nigdy nikt na to nie zwracał uwagi, a w tym roku mówił że pierwszy raz w życiu się wstydził przy kasie, bo patrzyli na niego jak na świra :P

Ja podjechałem na stację zatankować paliwo przed zbiorami. 

Facet oskarżył mnie o nakręcanie spirali. 

Edytowane przez kogut199109
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2022 o 10:11, Tomcat napisał:

Od 2 tyg mam cukrowe  heheszki, a teraz serio potrzebuje cukru i ni ma - 3 biedry nawet byłem o 7 rano jakieś Spary itp. 
Widziałem 2 paczki trzcinowego,jakiś ksylitol i pudełko cukru  w kostkach.

Niby zużywać z 2-3kg na roka, a le akurat mi sie kończy :rotfl:

Mieszkasz w mieście? Wydaje się że tam najbardziej brakuje cukru. U mnie na wsi są dwa różne markety i to dość spore jak na taką wiochę to cukru jest bez liku. I to po 5.99zł. Co ciekawe ceny w obu taki same. Co zazwyczaj się różnią bo to konkurencja i zawsze coś w drugim taniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykopie piszą, że taki cukier z Portugalii zaczyna się pojawiać w Biedronkach ?

comment_1659904331a2Kh9uwnBJjEP9KjhnDIn0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po ile jest. Bo trzcinowy jest znacznie tańszy w produkcji od buraczanego. A u nas tradycyjnie w sklepach zawsze był droższy trzcinowy, no ale skoro naszego cukru nam zabrakło, to teraz kto wie co będzie.

A swoja drogą to jest zabawne z tym cukrem. Bo konsumpcja cukru w Polsce spadła, ze względu na ten podatek cukrowy, do napojów dodaje się teraz mniej cukru, a więcej tanich słodzików typu stewii i podobnych sukraloz. A mimo to zabrakło!

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gostek pisał, że widział po 4.99, a drugi, że po 5.99.

Jak będzie ktoś w biedronce to zerknijcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nie brakować jak dalej widzę debili co kupują po 20-30kg na raz?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukadd napisał:

Na wykopie piszą, że taki cukier z Portugalii zaczyna się pojawiać w Biedronkach ?

 

A to jest cukier czy  wyrób cukro podobny :D  .

Ostatnio kupiłem sól w netto  która  nie jest słona ... :E   ,cukier też  już miałem taki   ze niby słodki ale nie do końca ,ale kryształki  niemal idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo bo jest drogo :E

Jak chcesz trochę taniej to zmień sklep, bo np. kolka 0.85 za 7 zeta to już grube zdzierstwo :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cola i pizzka mrożona - czemu tak drogo kurła kiedyś to było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Z czegoś trzeba zrezygnować lub zastąpić. Moim zdaniem można by było wywalić mrożoną pizze. Kupiłeś  2x za 16,99zł co daje ci już kwotę 33,98zł. Kolejnym towarem, którym bym wywalił to "knorr przyprawa do mięsa mielonego". Kupiłeś za 8,99zł. to już masz 42,97zł. Są inne tańsze przyprawy i to o wiele, a również bardzo dobre. Kamis jest ogólnie drogą przyprawą. Na paragonie widzę że masz jeszcze Mielonego z buraczkami i pure 2x, kotleta mielonego z kapustą i pure. To był jakiś gotowy obiad kilku osób? Ceny są całkiem fajne tych dań. W barze byś więcej zapłacił. Chyba że mlecznym to cena by była podobna. Co do oleju to też większy się opłaca kupić. Ceny reszty towarów jest nawet względna. Chociaż wydaje mi się jeszcze że pieprz ziołowy z innych przypraw też by tanie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewiatan wcale nie jest tanim sklepem. Robiłem zakupy w Lewiatanie, Biedronce i Lidlu, najtańszy z ich wszystkich jest Lidl.

Jeśli chodzi o zakupy - najlepiej zaplanować sobie, jakie posiłki chcesz jeść w danym tygodniu. Potem kupować już konkretne składniki. Unikać gotowych dań, oraz wszelkich produktów bio/eko bo są sporo droższe od zwykłych. Można iść do sklepu po "kilka pierdół" i wydać 100zł, a można nakupić cały koszyk jedzenia i wydać tyle samo. Tylko trzeba liczyć ceny i zwracać uwagę na to, co się kupuje. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...