Skocz do zawartości
najwaj

Jakie macie ceny w sklepach?

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, bleidd napisał:

I myślisz, że z tej staropolskiej wielopokoleniowej galerii wypieków masz lepsze pieczywo? To samo co w markecie tylko 3x droższe

Też to zauważyłem, właśnie o tym wspomniałem.  Jeszcze dwa lata temu jak kupowałem u lokalnego cukiernika/piekarza to przynajmniej miały swój smak, teraz nie odbiegają niemal niczym od marketowych a są jeszcze mniejsze, tylko cena niemal 4 razy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

I myślisz, że z tej staropolskiej wielopokoleniowej galerii wypieków masz lepsze pieczywo?

 

AAvhzj5.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

I myślisz, że z tej staropolskiej wielopokoleniowej galerii wypieków masz lepsze pieczywo?

Tak. Z tych z których korzystam jestem tego pewien. Podstawowa różnica, jaką widać gołym okiem, to taka, że trzymane w tych samych warunkach marketowe pleśnieje, a z piekarni w której kupuję najzwyczajniej usycha.

Smak i konsystencja też są zupełnie inne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2022 o 12:21, Trepcia napisał:

W Carrefourze kilogram karpia calego za ~25zl, dzwonki z karpia za 46zl. Tak dla porownania.

Czyli już znacznie ceny spadają. Widziałem niedawno reklamę karpia w tej cenie w Kaufie  - 80 zł za kilogram, co dla mnie osobiscie jest totalną abstrakcją bo w tej cenie mogę sobie kupić łososia. Karpia lubię ale nie dam aż tyle za tę rybę ;)

Sam w zasadzie jedynie jedzenie kupuję w sklepach stacjonarnych.

Ubrania, muzykę i inne rzeczy zamawiam w zasadzie jedynie przez neta ( ostatnio na preorder https://preorder.pl/on/obuwie/zimowe )

Edytowane przez jarhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jarhas napisał:

Czyli już znacznie ceny spadają. Widziałem niedawno reklamę karpia w tej cenie w Kaufie  - 80 zł za kilogram, co dla mnie osobiscie jest totalną abstrakcją bo w tej cenie mogę sobie kupić łososia. Karpia lubię ale nie dam aż tyle za tę rybę ;)

Sam w zasadzie jedynie jedzenie kupuję w sklepach stacjonarnych.

Ubrania, muzykę i inne rzeczy zamawiam w zasadzie jedynie przez neta

Ale zaraz zaraz. Jakiego karpia za te 80 zł? Dzwonka, filet? Bo 25 zł to cały karp, czyli co najwyżej wypatroszony, ale ze skórą, ościami i pewnie z łbem. Dzwonka jak widzisz już po 46 zł, tak jak widziałem u siebie w okolicy cena za dzwonka między 37 a 46 zł. Za filet, czyli bez ości ze skórą to cena od 49 zł w górę, częściej około 60 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedają jeszcze w marketach żywe karpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

A sprzedają jeszcze w marketach żywe karpie?

Już chyba od zeszłego roku nie, ale za to jest wysyp glonojadów :D 

0OCUDl5Suuk9Pin5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lukadd napisał:

A sprzedają jeszcze w marketach żywe karpie?

Żywych nie, ale karp w całości oznacza po prostu karpia zabitego, wypatroszonego i pozbawionego łusek. Te są najtańsze, bo od całości odchodzi głowa (chyba ze ktoś gotuje jakieś zupy na nich czy coś), no i wszystkie ości, ewentualnie skóra jak komuś chce się bawić w jej odcięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LeBomB napisał:

no i wszystkie ości

Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby nawet najdroższy filet był pozbawiony w całości ości :) Nawet nie czuję, kiedy rymuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2022 o 18:44, LeBomB napisał:

Ale zaraz zaraz. Jakiego karpia za te 80 zł? Dzwonka, filet? Bo 25 zł to cały karp, czyli co najwyżej wypatroszony, ale ze skórą, ościami i pewnie z łbem. Dzwonka jak widzisz już po 46 zł, tak jak widziałem u siebie w okolicy cena za dzwonka między 37 a 46 zł. Za filet, czyli bez ości ze skórą to cena od 49 zł w górę, częściej około 60 zł.

 

Zwykła tusza po 80 zł w moim mieście była. Aktualnie już dużo taniej. Filet to rozumiem bo krap ma dużo ości ale z tuszą to przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czytam reklamy, że Biedronka przecenić musiała karpia o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jarhas napisał:

Zwykła tusza po 80 zł w moim mieście była. Aktualnie już dużo taniej. Filet to rozumiem bo krap ma dużo ości ale z tuszą to przesada

Generalnie z ceną karpia to kabaret niezły....jest tyle smaczniejszych ryb w lepszych cenach.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 3 miesiace od ostatniego wpisu. Z mojej strony zauważalna mocno nakręcająca sie spirala cenowa. Krople do oczu skok ceny z 30 do 50 zl. W tym miesiacu rozwazam tez wykluczenie coca coli z diety. Jej ceny to obstrakcja, ostatnio widzialem w supermarkecie 16 zl za 2 litry ?:D Coraz bardziej dotkliwe sa tez dla mnie wypady na miasto zeby cos zjesc. Dochodzę do pewnej bariery psychologicznej i jak będę musial wydac więcej niz 50 zl za posilek to obstawiam ze przestane jesc na miescie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pokazywałem screen ze pepsi 2l w eurcash stoi po 14zł. To mieli bekę. Eurocash zawsze pierwszy aktualizuje ceny. Więc pewnie za 12zł bęedzie cola w biedrze. Taka cena po nowych stawkach gazu i prądu dla firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Pepsi i Coli to jakaś farsa, to było popularne bo było dobre i tanie, w takiej cenie to ja zacząłem kupować soki 100%w butelkach szklanych... Zdrowsze i tańsze. 

Ciekawe czemu moje ulubione wino dalej kosztuje 28 zł a nie 50zł? Alkohol nie słucha się rynku i inflacji? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Cena Pepsi i Coli to jakaś farsa, to było popularne bo było dobre i tanie, w takiej cenie to ja zacząłem kupować soki 100%w butelkach szklanych... Zdrowsze i tańsze. 

Ciekawe czemu moje ulubione wino dalej kosztuje 28 zł a nie 50zł? Alkohol nie słucha się rynku i inflacji? ?

Ja tak sie zastanwiam nad papierosami. Jakiś czas temu podrożały o 50 gr ale generalnie mozna powiedziec ze cena stoi w miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dresiq napisał:

W innym temacie pokazywałem screen ze pepsi 2l w eurcash stoi po 14zł. To mieli bekę. Eurocash zawsze pierwszy aktualizuje ceny. Więc pewnie za 12zł bęedzie cola w biedrze.

Najlepsze jest to,że w marketach sieciowe cole typu Cola Original dalej po 4 czy 5 zł za butelkę 1,5 l bądź 2 l.

2 godziny temu, galakty napisał:

Ciekawe czemu moje ulubione wino dalej kosztuje 28 zł a nie 50zł? Alkohol nie słucha się rynku i inflacji? ?

Akurat z alkoholi to mogę powiedzieć że od tego roku piwo ogólnie podrożało. Butelka lub puszka popularnego nie najgorszego piwa kiedyś kosztowało z 3 zł, teraz 4 zł i więcej. Z Win chyba też coś poszło do góry,a z kolei nie wiem jak wygląda sytuacja z wódą. Wóda także miała iść od tego roku do góry,a równie dobrze mogło nie być podwyżek,bo to jeden z produktów dla elektoratu partii rządzącej. Podobnie to się tyczy papierosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi Grolsch prawie 10zł teraz kosztuje, widziałem ostatnio Becksa 0.33ml w cenie 0.5, masa piw z 7 zł na 12 zł. W supermarketach te ich bieda produkty dobijają cenami do markowych :lol2: Cydry z litra na 750ml i dwa ziko w górę. Wszędzie nas rąbią jak się tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że Grolsch ogólnie do tanich piw nie należało i nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, za dychę to u siebie jeszcze nie tak dawno mogłem sobie dwa Grolsche kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perła miodowa zjechała z 6% na 5.4%. Potem zdrożała złotówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Cena Pepsi i Coli to jakaś farsa, to było popularne bo było dobre i tanie, w takiej cenie to ja zacząłem kupować soki 100%w butelkach szklanych... Zdrowsze i tańsze. 

Ciekawe czemu moje ulubione wino dalej kosztuje 28 zł a nie 50zł? Alkohol nie słucha się rynku i inflacji? ?

Pepsi i cola nawet w Szwecji tańsze, to co morawiecki odpi..z tym podatkiem to się w głowie nie mieści, ale to też był poczatek cenowego szaleństwa. Pisoskie bydło robi wszystko by nakręcać inflacje, ostatnie pomysły z dopłatami do mieszkań też przyniosą kolejny wzrost cen.

Cytat

Ciekawe czemu moje ulubione wino dalej kosztuje 28 zł a nie 50zł? Alkohol nie słucha się rynku i inflacji? ?

Pinokio obawia sie protestu żuli pod kancelarią.:E

Edytowane przez B@nita
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,jak alkohol bardzo wzrośnie cenowo,to można sobie wyobrazić bunt ludzi w ważnych miejscach,nie tylko samych żuli. A tego ogólnie wszystkie partie,które u nas rządziły tego pilnowały,żeby ceny alkoholu,papierosów itd. nie wzrosły bądź wzrosty nie były znaczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiejskie sklepiki to są często miejsca spotkań i rozmów przy flaszeczce na różnorakie tematy, również i o polityce :E Polacy lubią wypić, przy stołach w święta, urodziny, komunie itd. Każda okazja dobra. Raczej żadna rządząca ekipa, a szczególnie przed wyborami nie chce, aby podczas rozmów przy flaszeczce była poruszana kwestia wzrostu cen alkoholu i tego kto doprowadził do takiej sytuacji :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 10:38, Dresiq napisał:

W innym temacie pokazywałem screen ze pepsi 2l w eurcash stoi po 14zł. To mieli bekę. Eurocash zawsze pierwszy aktualizuje ceny. Więc pewnie za 12zł bęedzie cola w biedrze. Taka cena po nowych stawkach gazu i prądu dla firm.

No i te ceny to dalej jakaś abstrakcja, pepsi 2l dalej bez problemu do znalezienia za 10zł, jest znacznie drożej niż było ale nie aż tak jak w EC. Za 16 zł to lepiej 4 browary kupić, objętościowo wyjdzie na to samo :E

Dla porównania cena pepsi 12 lat temu

https://www.promoceny.pl/detail/zabka-pepsi-2-l-68632/

Pomijam już fakt, że nawet 10zł za pepsi to jest bardzo dużo. Przy takiej cenie to lepiej trochę dołożyć i sok kupić.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...