Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2022 o 10:11, Tomcat napisał:

Od 2 tyg mam cukrowe  heheszki, a teraz serio potrzebuje cukru i ni ma - 3 biedry nawet byłem o 7 rano jakieś Spary itp. 
Widziałem 2 paczki trzcinowego,jakiś ksylitol i pudełko cukru  w kostkach.

Niby zużywać z 2-3kg na roka, a le akurat mi sie kończy :rotfl:

Mieszkasz w mieście? Wydaje się że tam najbardziej brakuje cukru. U mnie na wsi są dwa różne markety i to dość spore jak na taką wiochę to cukru jest bez liku. I to po 5.99zł. Co ciekawe ceny w obu taki same. Co zazwyczaj się różnią bo to konkurencja i zawsze coś w drugim taniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wykopie piszą, że taki cukier z Portugalii zaczyna się pojawiać w Biedronkach 🤣

comment_1659904331a2Kh9uwnBJjEP9KjhnDIn0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawe po ile jest. Bo trzcinowy jest znacznie tańszy w produkcji od buraczanego. A u nas tradycyjnie w sklepach zawsze był droższy trzcinowy, no ale skoro naszego cukru nam zabrakło, to teraz kto wie co będzie.

A swoja drogą to jest zabawne z tym cukrem. Bo konsumpcja cukru w Polsce spadła, ze względu na ten podatek cukrowy, do napojów dodaje się teraz mniej cukru, a więcej tanich słodzików typu stewii i podobnych sukraloz. A mimo to zabrakło!

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden gostek pisał, że widział po 4.99, a drugi, że po 5.99.

Jak będzie ktoś w biedronce to zerknijcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma nie brakować jak dalej widzę debili co kupują po 20-30kg na raz?

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, lukadd napisał:

Na wykopie piszą, że taki cukier z Portugalii zaczyna się pojawiać w Biedronkach 🤣

A to jest cukier czy  wyrób cukro podobny :D  .

Ostatnio kupiłem sól w netto  która  nie jest słona ... :E   ,cukier też  już miałem taki   ze niby słodki ale nie do końca ,ale kryształki  niemal idealne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drogo bo jest drogo :E

Jak chcesz trochę taniej to zmień sklep, bo np. kolka 0.85 za 7 zeta to już grube zdzierstwo :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cola i pizzka mrożona - czemu tak drogo kurła kiedyś to było :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Z czegoś trzeba zrezygnować lub zastąpić. Moim zdaniem można by było wywalić mrożoną pizze. Kupiłeś  2x za 16,99zł co daje ci już kwotę 33,98zł. Kolejnym towarem, którym bym wywalił to "knorr przyprawa do mięsa mielonego". Kupiłeś za 8,99zł. to już masz 42,97zł. Są inne tańsze przyprawy i to o wiele, a również bardzo dobre. Kamis jest ogólnie drogą przyprawą. Na paragonie widzę że masz jeszcze Mielonego z buraczkami i pure 2x, kotleta mielonego z kapustą i pure. To był jakiś gotowy obiad kilku osób? Ceny są całkiem fajne tych dań. W barze byś więcej zapłacił. Chyba że mlecznym to cena by była podobna. Co do oleju to też większy się opłaca kupić. Ceny reszty towarów jest nawet względna. Chociaż wydaje mi się jeszcze że pieprz ziołowy z innych przypraw też by tanie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, sabaru napisał:

Z czegoś trzeba zrezygnować lub zastąpić. Moim zdaniem można by było wywalić mrożoną pizze. Kupiłeś  2x za 16,99zł co daje ci już kwotę 33,98zł. Kolejnym towarem, którym bym wywalił to "knorr przyprawa do mięsa mielonego". Kupiłeś za 8,99zł. to już masz 42,97zł. Są inne tańsze przyprawy i to o wiele, a również bardzo dobre. Kamis jest ogólnie drogą przyprawą. Na paragonie widzę że masz jeszcze Mielonego z buraczkami i pure 2x, kotleta mielonego z kapustą i pure. To był jakiś gotowy obiad kilku osób? Ceny są całkiem fajne tych dań. W barze byś więcej zapłacił. Chyba że mlecznym to cena by była podobna. Co do oleju to też większy się opłaca kupić. Ceny reszty towarów jest nawet względna. Chociaż wydaje mi się jeszcze że pieprz ziołowy z innych przypraw też by tanie kupił.

Porcja tego obiadu to dramat. To bardzo drogi jest ten lewiatan?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lewiatan wcale nie jest tanim sklepem. Robiłem zakupy w Lewiatanie, Biedronce i Lidlu, najtańszy z ich wszystkich jest Lidl.

Jeśli chodzi o zakupy - najlepiej zaplanować sobie, jakie posiłki chcesz jeść w danym tygodniu. Potem kupować już konkretne składniki. Unikać gotowych dań, oraz wszelkich produktów bio/eko bo są sporo droższe od zwykłych. Można iść do sklepu po "kilka pierdół" i wydać 100zł, a można nakupić cały koszyk jedzenia i wydać tyle samo. Tylko trzeba liczyć ceny i zwracać uwagę na to, co się kupuje. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ciągu tygodnia tynk maszynowy Baumit Ratio L podrożał z 29zł do 35zł :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem najtańsza spożywka jest do dorwania na barborze. Biorąc pod uwagę darmową dostawę, liczne promocje i kody rabatowe to naprawdę super opcja dla zamawiających online

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nektar Hortex Czarna porzeczka :

Biedronka : 3,41 zł

Lidl : 5,49 zł

2 zł różnicy bez żadnych promocji...  Nieźle się zdziwiłem ....

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako dość młody ;) człowiek, który coś tam pamięta z komuny, ale był też świadkiem przemian gospodarczych, nie sądziłem, że będę naocznym świadkiem tego, jak ludzie zaczną rozkładać na czynniki pierwsze paragon na kwotę 261 PLN i sugerować, co można sobie darować a co kupić tańsze.  Jeszcze nie tak dawno szliśmy linią od zera do lidera a teraz idziemy tam, skąd wyruszyliśmy na początku przemian. Aż mi się ciśnie na usta, żeby zacytować Kazika i jego słynne "coście sk***syny uczynili z ta krainą".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby zgoda, ale to też nie jest wyjątkowa sytuacja jedynie w Polsce - w całej UE zachodzą zmiany i nie jest kolorowo. 

Pocieszeniem może być, że raczej będzie tylko gorzej niż obecnie. więc kupować póki stać XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, BladyPL napisał:

Jako dość młody ;) człowiek, który coś tam pamięta z komuny, ale był też świadkiem przemian gospodarczych, nie sądziłem, że będę naocznym świadkiem tego, jak ludzie zaczną rozkładać na czynniki pierwsze paragon na kwotę 261 PLN i sugerować, co można sobie darować a co kupić tańsze.  Jeszcze nie tak dawno szliśmy linią od zera do lidera a teraz idziemy tam, skąd wyruszyliśmy na początku przemian. Aż mi się ciśnie na usta, żeby zacytować Kazika i jego słynne "coście sk***syny uczynili z ta krainą".

Jeśli komuś się w życiu nie poszczęściło, to nigdy nie zaznał sytuacji w której nie było konieczne rozkładanie takiego paragonu na czynniki pierwsze i analizowanie bez czego można się obejść. Patrząc na statystyki zarobków w PL, jest to duża grupa osób. Mocno by się zdziwili Twoim postem, w którym sugerujesz że to jakaś nowa sytuacja jest :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Modlić się a nie chudzić po sklepach w niedziele.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Czechoslaw napisał:

Jeśli komuś się w życiu nie poszczęściło

To nigdy nie była kwestia szczęścia, tylko ciężkiej pracy. Pomijając sytuację, kiedy ktoś się "bogato urodził"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, BladyPL napisał:

Ja paragony zaczalem rozkladac na czynniki pierwsze jak tylko pandemia sie pojawila, bo chcialem przygotowac sie na najgorsze. Teraz, jak juz weszly mi w krew dobre nawyki kupowania wcale nie jestem spokojniejszy :/

7 minut temu, Czechoslaw napisał:

Jeśli komuś się w życiu nie poszczęściło, to nigdy nie zaznał sytuacji w której nie było konieczne rozkładanie takiego paragonu na czynniki pierwsze i analizowanie bez czego można się obejść.

To, ze ma sie pieniadze to nie znak, ze mozna nimi szastac na lewo i prawo ;-)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już na przykład chemię biorę prosto z allegro. Wiadomo że trzeba kupić więcej żeby załapać się na smart, ale różnice są duże. Domestos zero za 7zł, zamiast 13 w markecie. Dezodoranty to nawet 4 ziko różnicy na jednym, zależy kto czego używa.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, galakty napisał:

Niby zgoda, ale to też nie jest wyjątkowa sytuacja jedynie w Polsce - w całej UE zachodzą zmiany i nie jest kolorowo. 

Niedawno szef kupił miotłę i płacze ze kosztowała 40 euro . Oglądam ja , jakaś firmowa z Tyrolu , no może sobie cenią . Po robocie sprawdzam na necie 21.99 euro 😆😆😆 Wysłałem mu linka ale nie odpisał 😆 niektóre sklepy to nieźle przeginają pałę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi