Skocz do zawartości
7sekund

Przywracanie systemu z recovery na dysku USB

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

na partycję 10 nie przywrócisz, bo tym samym dism musiałby dosłownie sam zarżnąć partycję z której startuje

jeśli chcesz przywrócić na aktualną c musisz to zrobić z recovery albo z instalatora

ale pomieszanie z poplątaniem, bo sądziłem, że chcesz przywrócić na partycję na usb, czyli na stary? 8

teraz problem, bo recovery laptopa prawdopodobnie by przywróciło na aktualny c, ale oryginalne recovery 8, nie 10

jeśli chcesz na 10 masz 2 możliwości - z recovery 10, naprawa komputera, wiersz polecenia, i tam wpisz to polecenie dla dism, ewentualnie wcześniej sformatuj c - ale nie wiem, czy to możliwe z recovery, raczej z instalatora; ewentualnie zrób pena ratunkowego 10, wystartuj z niego, i tam wiersz polecenia, itd - z pena może się sformatuje

2 możliwość - co to za zrzut z tym folderem sources, wg ciebie pustym; ten zrzut ma wszytko potrzebne instalatorowi, z obrazu przez dism /capture można zrobić instalatora i wrzucić do sources, będzie normalny instalator, zrzucić na pena, i z folderu efi powinien wystartować - po prostu zainstalujesz na nowo 8

ewentualnie podaję polecenie

dism /capture-image imagefile:c:wim\install.wim /capturedirectory:x:\ /name "windows 8" /description "windows 8" /compress: maximum /verify

czyli - dism ma umieścić zrobiony plik w folderze wim na c - ewentualnie utwórz folder wim

ten plik ma zrobić z folderu x: = partycja z 8 na dysku usb, w tym wypadku oczywiście z folderu windows - czyli tu wpisujesz literę pod którą 10 widzi partycję starego 8 na usb

ewentualnie może? zrobi z tego wim na recovery, wtedy musiałbyś wpisać ścieżkę x:\recoveryimage

jeśli zrobi przenosisz ten zrobiony wim do sources, zrzucasz całą tę partycje? na pena, i pen powinien wystartować z folderu efi (jeśli też nie pusty), po czym instalujesz na c

instalacja byłaby chyba? lepsza od wgrywania przez dism, bo nie wiem, czy dism wgrywając ingeruje\zmienia partycję efi, z której startuje komputer i na której jest bootloader - jeśli nie zmienia to miałbyś na c 8, ale bootloader by został 10, i nie wiem, czy by zadziałało - niewykluczone, bo bootloader jest dość tolerancyjny, ale lepiej żeby i efi i windows były z 1 systemu

ewentualnie proponuję - spróbuj capture i zmajstrować instalatora, jeśli nie zadziała dopiero spróbuj przez dism, albo z recovery 10, albo z instalatora albo z pena ratunkowego (w 10 chyba? robi recdisk, coś takiego)

inne rozwiązanie - ściągnij np aomei backupper, zrób jego pena, create media, coś takiego, i z tego pena wgraj\sklonuj partycję efi i partycję z 8 na swój laptop; inne programy to easeus, macrium reflect, itp; pamiętaj - do startu 8 potrzebna także efi - najpierw klonujesz efi

ps - uwaga - pen z instalatorem 8 musi być fat32

2 uwaga - podobno? ten proces capture może trwać kilka godz! ( z windows - może z obrazu krócej)

w tej sytuacji najlepszym wyjściem byłby chyba aomei backupper

ps2 - jeśli przywróciłeś na d (ciekawy pomysł, nigdy bym nie wpadł), to sprawdź, czy się załaduje - w 10 cmd w trybie admina i wpisz

bcdedit /copy {default} /d "windows 8"

wyświetli się tzw identyfikator - zapisz go sobie i wpisz

bcdedit /set {identyfikator} device partition=d:

w identyfikator wpisujesz oczywiście ten wyświetlony

nie jest pewien, czy windows 8 trzeba wziąć w cudzysłów, ewentualnie wpisz windows8, czyli bez spacji

teraz powinien się wyświetlić wybór, wybierz 8 i sprawdź, czy się ładuje - jeśli tak można pokombinować, co z tym zrobić, jeśli chcesz mieć 1 system; jakim poleceniem wgrałeś na d - dism apply-image?

ps3 - gdyby 8 się nie ładował z wyboru - to znaczy, że najlepszy sposób to jednak instalacja - każdy inny sposób przenosi nieaktualne informacje o sprzęcie zapisane np w rejestrze 8 na nowy sprzęt i informacje nie pasują do tego laptopa, dlatego 8 nie bootuje

ps4 - a ten 8 z usb nie startował przypadkiem w trybie mbr - na to wskazywałby folder boot i bootmgr na d; jak startuje 10 - mbr (legacy) czy uefi

ps5 - sprawdź, czy 8 z usb nie startowało przypadkiem w trybie mbr - Win + r, wpisz

diskmgmt.msc

i sprawdź, czy na dysku usb jest mała, ok. 100 mb partycja system, i czy jest fat 32 - jeśli nie ma 8 startowało chyba z mbr

gdyby to 8 na d nie startowało z wyboru w 10 cmd w trybie admina i wpisz

bcdedit /set {identyfikator} path windows\system32\winload.exe

identyfikator - ten wcześniej wpisywany

i spróbuj po restarcie, czy teraz wystartuje

w uefi windows jest ładowany przez winload.efi, na mbr przez winload.exe, stąd potrzeba zmiany

jeśli jednak na usb jest partycja efi, ta mała fat32, nie musisz oczywiście zmieniać

tyle tych ps, bo jutro mogę być zupełnie niedostępny

 

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc, ten pomysł z ps2 wydaje się najbardziej realny do zrobienia przeze mnie, ale niestety komenda:  bcdedit /copy {default} /d "windows 8"  nie działa i nie wiem jak pobrać ten identyfikator.

Ten win 8 jest w recovery na partycji już odkrytej ale lokalnej na dysku wewnętrznym jak i windows 10, który jest na partycji C. Jest tam tylko partycja Restor e i Recovery. Jedna ma 900MB, a druga 15 GB.

 

Teraz dysk D, który wcześniej był pusty, wygląda jak na zdjęciu poniżej. 1928647608_DyskD.gif.56ad4fea7caa484632b679cf6a41f341.gif

Edytowane przez 7sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić instalatora poprzez capture ale coś mi nie wychodzi... W załączeniu zdjęcie z cdm.capture.thumb.gif.040cb39db4b63497706c3977f4a1ebf6.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tę operacje apply-image do folderu c:\wim\  i wyszło takie coś jak na zdjęciach niżej...

 

Operacja zapisywania obrazu oraz wygląd folderu wim przedstawiają się następująco:apply-image.gif.e47839eff8ce7ab52fba3b35440d17fd.gif1961336433_wimfolder.gif.46dc397b710a00dab7b13649221035d5.gif

Czy mógłbyś mi napisać co z tym teraz mogę zrobić?

Co Ciekawe folder Recovery w tym folderze wim jest pusty! Ciekawe więc po co on tam jest? Jednak cały folder wim zajmuje teraz 16,5 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...