Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

PC składałem w 2015 i trochę czasu minęło. Mam i5 4590, gtx770 2gb, ram 16gb 1600mhz. Mam pytanie jaką sensowną kartę graficzną kupić by nie była zbyt wydajna do procesora? Myślałem o rx580 8gb/ GTX 1060 6gb? Lub coś z nowych rx 6600 (czy jest sens wkładać rx6600)?

Budżet nie jest zbyt określony, ale bez przesady- chodzi mi bardziej o sens wymiany karty i na jaką

Dzięki!

Edytowane przez cremin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Kup najlepsza kartę na jaka Cie stać. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wydajna karta po prostu nie wykorzystasz pełni możliwości. Kup kartę i zbieraj na platformę

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Eltik napisał:

Powiem tak. Kup najlepsza kartę na jaka Cie stać. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wydajna karta po prostu nie wykorzystasz pełni możliwości. Kup kartę i zbieraj na platformę

Zbyt wydajna czyli bez sensu wrzucona kasa bo będzie nie wykorzystana w pełni i tego chce uniknąć. Nie widzę sensu ładować rtx 3090 do starej i5...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, cremin napisał:

Zbyt wydajna czyli bez sensu wrzucona kasa bo będzie nie wykorzystana w pełni i tego chce uniknąć. Nie widzę sensu ładować rtx 3090 do starej i5...

Jak masz mocna kartę to możesz podkręcić ustawienia np. Lepiej mieć mocną niż słaba i za chwilę znów zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Najpierw zrób upgrade platformy, a później myśl o zakupie karty graficznej.

Jeżeli chodzi o zakup karty graficznej, używana z gwarancją, lub nowa.

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, cremin napisał:

Jak wiesz lepiej to po się pytasz. Ty wiesz w jaki gry grasz poszukaj se w necie które ogranicza procek które ogranicza graficzna karta, jaka rozdzielczość, jakie odświeżanie monitora ile fps

Sa gry w których twój procesor pociągnie rx 6600 na w pełni możliwości i są gry w których będzie nie nadążał za tą kartą.

Edytowane przez qrek1
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Celuj w kartę którą wykorzystasz do nowego zestawy, bo raczej będziesz zmieniał w najbliższym czasie? A jak nie, to maks 1060 6gb. W ogóle podaj budżet, i w co grasz, a jak nie masz zamiaru, to popieram odpowiedź @qrek1

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

popieram @AndrzejTrg i @qrek1

Aha i jeszcze slowo do autora. Nawet nie mysl o zakupie i7 na ta platforme...chyba ze lubisz topic kase w bezuzyteczny sprzet. Kolejna rzecz to jesli w perspektywie jakiejs niedalekiej jest zmiana platformy to bierze sie maks karte na jaka pozwala budzet. Mozesz oczywiscie tez kupic sobie jakis szajs typu gtx 1050 ti po czym zmienisz platforme i sie okaze ze i tak nie pogarsz bo karta co najwyzej do csa

Edytowane przez Eltik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Celuj w kartę którą wykorzystasz do nowego zestawy, bo raczej będziesz zmieniał w najbliższym czasie? A jak nie, to maks 1060 6gb. W ogóle podaj budżet, i w co grasz, a jak nie masz zamiaru, to popieram odpowiedź @qrek1

Dzięki za odpowiedź. Monitor mam 1080p 75hz i nie będę go zmieniać. Gry cs go, forza horozon 4/5, wiedźmin 3. A chciałbym w coś nowszego też pograć.

Budżet: jak wymienić samą kartę to 1.5k do aktualnego zestawu a jak platformę to 3.5k - 5k. Jestem na etapie wykończenia mieszkania, więc przeliczam kasę na panele XD stąd moje pytanie czy jest sens wkładać nową kartę do starego pc i jaką ewentualnie. A PC raczej bym składał za jakieś 2 lata.

5 minut temu, Eltik napisał:

popieram @AndrzejTrg i @qrek1

Aha i jeszcze slowo do autora. Nawet nie mysl o zakupie i7 na ta platforme...chyba ze lubisz topic kase w bezuzyteczny sprzet

Dzieki za info, nie myślałem jak już to i5 12400f i reszta gratów do wymiany :)

6 godzin temu, Eltik napisał:

Jak masz mocna kartę to możesz podkręcić ustawienia np. Lepiej mieć mocną niż słaba i za chwilę znów zmieniać

W zablokowanej i5 nie zrobisz OC tak samo pamięci są ustawione na 1600hzm, więc nie ma co podkręcać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, cremin napisał:

Dzięki za odpowiedź. Monitor mam 1080p 75hz i nie będę go zmieniać. Gry cs go, forza horozon 4/5, wiedźmin 3. A chciałbym w coś nowszego też pograć.

Budżet: jak wymienić samą kartę to 1.5k do aktualnego zestawu a jak platformę to 3.5k - 5k. Jestem na etapie wykończenia mieszkania, więc przeliczam kasę na panele XD stąd moje pytanie czy jest sens wkładać nową kartę do starego pc i jaką ewentualnie. A PC raczej bym składał za jakieś 2 lata.

Dzieki za info, nie myślałem jak już to i5 12400f i reszta gratów do wymiany :)

W zablokowanej i5 nie zrobisz OC tak samo pamięci są ustawione na 1600hzm, więc nie ma co podkręcać :)

podkrecenie ustawien znaczy podwyzszenie ustawien graficznych jesli mocy na karcie jest duzo. Masz wtedy lepsza grafe i klatki sie zgadzaja

Jesli wybierzesz podejscie calkowicie bledne ze nie chcesz kupowac za mocnej karty (co swoja droga jest absurdem) to wiesz co sie stanie???\

Nie pogarsz w nic na normalnym poziomie. A jesli nas posluchasz i wybierzesz maks gpu pod kase jaka posiadasz to sobie przynajmniej zagrasz w gry ktore siedza na grafie i jest im obojetne jaki procek bedzie. Masz wybor. Albo we wszystkich grach bedzie padaka albo tylko w tych procesorowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie kup używaną 1660 Ti / Super (nie kupuj wersji bez żadnych dopisków, chyba że dużo taniej - to sporo wolniejszy model). Bierz taką ofertę, która jest w miarę świeża - tzn. posiada dowód zakupu np. sprzed 6-9 mc. Wtedy nawet jeśli kopała (a raczej tak) to walić to. Jak teraz masz inne wydatki (niestety wiem z doświadczenia...) to ładowanie się w nową platformę odłożyłbym na później ;)

EDIT TAka karta powinna kosztować wyraźnie poniżej 1000 zł, w innym przypadku faktycznie bym wolał RX 6600, nawet jeśli się trochę będzie nudziła (zawsze można zapodać VSR albo coś).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

też bym kupił 1660S/ti ew non OC, ja można fajnie podkręcić i chodzi jak TI . Zagrasz na tym we wszystko, w nie najgorszych ustawieniach na full hd

1660s schodzą teraz 700-800zł, jak jest fajna sztuka z długą gwarancją to można wziąć ponad 800..

obserwuj licytacje, da się kupić :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nvidia-gigabyte-gtx-1660-super

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-ph7

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-1660-oc-6gb-et4

od nas z forum była :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-gtx-1660-super-6gbgreateroclessfvgw-xkom-24r

ponad 1000 to rtx 2060, ale jak chłopaki piszą z długa gwarancją.

albo rx 6600/XT , 1200-1300 bez problemu ..  nawet jak jest wyższa cena, negocjować, one ciężko się sprzedają..

u nas na forum w dziale sprzedaż jest rtx 3050 asus dual za 1150 wyjściowa, taniej kupi, fajna karta

Edytowane przez mimuszek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mimuszek napisał:

Weź mnie nie dobijaj. Pół miesiąca temu kupiłem używkę RTX 2060 z gwarancją za 1500zł i jeszcze się cieszyłem, że to okazja xD A teraz tylko nieco słabsze GTX 1660Ti i 1660 Super chodzą po 700-800zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, hozza napisał:

Weź mnie nie dobijaj. Pół miesiąca temu kupiłem używkę RTX 2060 z gwarancją za 1500zł i jeszcze się cieszyłem, że to okazja xD A teraz tylko nieco słabsze GTX 1660Ti i 1660 Super chodzą po 700-800zł. 

Dobiję Cię, teraz 3060 12GB chodzą po 1500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, hozza napisał:

Weź mnie nie dobijaj.

dobiję cię, kupiłem w niedzielę ( i kilka innych osób tutaj ) msi 6600XT gamingX  za 1200zł z 2,5letnią gw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ja sprzedałem płyte i procka i5 4460 2x8GB za 600zł i kupiłem 10400f. Dalej czekam z zakupem karty i siedzę na gtx 770. Ale nie mam ambicji grania w gry aaa

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi. Kupiłem gtx1660 super z 2 letnia gwarancją.

Miłego dnia życzę:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi