Skocz do zawartości
trop333k

Modernizacja Zestawu RTX3070TI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnim czasem myślę nad modernizacją czegoś w moim PC aby poprawić jego wydajność głownie w grach (1440p) , odnoszę wrażenie że procesor trochę ogranicza kartę chociaż z tego co sprawdzałem w 1440p nie powinien .

Moje pytanie czy jest sens coś wymienić ? myślałem nad przesiadką na Ryzena 5 5600x lub zmianą płytki i procka na Intela . Budżet raczej tutaj nie ma znaczenia, chodzi tylko czy jest sens coś tu ruszać , nie potrzebuję mega wzrostu czy wymiany na najlepsze modele za tysiące a coś co odświeży ten komputer.

Aktualny zestaw ;

- Ryzen 5 3600 (OC 4,4Ghz , AiO)
- B450 Gaming Plus Max
- Corsair Vengeance 2x8 3200MHz , CL16
- Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB
- SilentiumPC Vero M3 700W 80 Plus Bronze
-SSD 256GB , M2 500GB (system)
-Puszka SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB

Z góry dzięki za każda pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wątpię byś przy 1440p był jakoś wyraźnie ograniczany przez procesor, tym bardziej jeśli jest po OC.

Z drugiej strony jakbyś sprzedał CPU to przesiadka na 5600X czy tam 5600 nie będzie jakąś wielką dopłatą, więc można spróbować przesiadki. Wymiana platformy na Intela nie ma sensu.

Można też pomyśleć o OC RAM-u.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wymiana na 5600/5600x da znaczne wzrosty tam, gdzie faktycznie cpu Cię trzyma. Z drugiej strony jak kolega pisze, wydaje mi się że na obecnym CPU, w 1440p, szczególnie w grach singlowych, nie powinno za bardzo tak być. Ale w jakichś multi tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Panowie za odpowiedz , właśnie tak jak mówisz kolego głównie w multi nie chodziła karta na 100% , co do OC Ramu , kiedyś próbowałem ale nie chciało zbytnio wychodzić , niby kości B-Die od Samsunga .
Rozważę zmianę procka ew jakiś szybszy ram z niższym CL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wybranych tytułach multi jest realny zysk z 8 rdzeni vs 6, czyli miałby sens nowy lub używany ryzen 5700x/5800x, ale tutaj by się musieli wypowiedzieć ci co grają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie Ryzen 7 5800X3D jeśli budżet nie gra istotnej roli, w niektórych grach odjeżdża wyraźnie od 5800X.

No ale cena jest sroga, chyba wolałbym poczekać na nową generację i wtedy pomysleć co i jak. Ew. wrzucić na przeczekanie 5600 / 5600X i zobaczyć jakie są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi