Skocz do zawartości
najs_sc

Patriot Viper Steel 3600MHz CL17 vs Adata XPG Spectrix D41 3600Mhz Cl18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam krótkie pytanie a propos pamięci z tytułu. Czy Patrioty będą jakoś odczuwalnie szybsze od Adaty przy opóźnieniach cl17? Czy na i3-12100f i płycie B660M bez problemu ustawię częstotliwości tych ramów na poziomie 3600? Bez OC obsługują 3200. 

Nie ukrywam, że jestem fanem RGB i te Adaty przemawiają do mnie ze względu na światełka, tyle że jak mają być odczuwalnie słabsze, to je sobie daruję, szczególnie że wszędzie spora część użytkowników zachwala Viper Steel. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patriot 17-19-19 vs Adata 18-20-20, moim zdaniem nie odczujesz różnicy, więc jak zależy ci na światełkach to je bierz, znalazłem też gorszą wersję adaty 18-22-22, więc nie wiem o której mówisz, ale ta to już totalna mizeria i osobiście wolałbym patrioty.

Czy XMP zadziała na 3600MHz to trochę loteria, powinno, ale jak kojarzę zdarzył się przypadek że ktoś miał problem. Najgorsze że jak nie trafisz to nie za bardzo jest z tym co zrobić, bo w prockach bez K napięcie kontrolera pamięci jest zablokowane więc zostanie obniżyć taktowanie na 3466.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To te Adaty:

https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/adata-pami-adata-xpg-spx-d41-3600-2-8gb-ddr4.bhtml

Kod producenta:  AX4U36008G18I-DT41

Z tego co widzę na Komputroniku są to właśnie te ramy z timingami 18-22-22, czyli odpada. Dzięki że zwróciłeś na to uwagę. W takim razie pozostaje wzięcie Patriotów. 

https://www.komputronik.pl/product/733031/adata-xpg-spectrix-d41-rgb-16gb-2x8gb-3600mhz-ddr4-cl18-dimm-.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakby co mam na sprzedaż g.skill trident z rgb 2x8 3600 cl16 na b-die za 400 zeta.

Są na gwarancji producenta ...mam paragon.

Leżą i się kurza bo kupiłem 2x16.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.07.2022 o 14:11, najs_sc napisał:

Czy Patrioty będą jakoś odczuwalnie szybsze od Adaty przy opóźnieniach cl17? Czy na i3-12100f i płycie B660M bez problemu ustawię częstotliwości tych ramów na poziomie 3600?

W dniu 13.07.2022 o 15:20, KPX. napisał:

Czy XMP zadziała na 3600MHz to trochę loteria, powinno, ale jak kojarzę zdarzył się przypadek że ktoś miał problem. Najgorsze że jak nie trafisz to nie za bardzo jest z tym co zrobić, bo w prockach bez K napięcie kontrolera pamięci jest zablokowane więc zostanie obniżyć taktowanie na 3466.

Oczywiście mowa o Gear 1 w biosie. Ustawienie Gear 2 nie ma sensu. Dziwię się że nikt o tym nie wspomina, a to dość ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi