Skocz do zawartości
MegaBejb

Czarny ekran po włączeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,?

Znowu pojawił mi się problem. Wczoraj komputer chodził normalnie, a dzisiaj po włączeniu jest czarny ekran (powinno być ładowanie ASRock itp). Jeden wiatrak z tyłu obudowy nie chodzi (nie wiem czy powinien czy nie przy włączeniu). Próbowałem przepiąć kabel HDMI na integre, ale nic to nie dało. Tak samo podłączyłem do TV i był napis, że nie wyszukuje sygnału. Kartę graficzną mam praktycznie nową (2 tygodnie). Zauważyłem jeszcze, że po włączeniu PC klawiatura i myszka nie świecą się (a powinny). Co mogę sprawdzić, żeby dojść co jest tego przyczyną?

2 dni temu miałem włączony HWmonitor, żeby sprawdzić temperatury i ani karta ani procesor nie przekraczała 70 stopni w Valhalli na ultra ustawieniach.

Intel I7-4790K

Powercolor radeon rx6600 hellhound

Płyta ASRock Z97 Extreme 6

Zasilacz Chieftec GPM 750C

Ssd Samsung 840evo 250gb

HDD Seagate barracuda 2TB

Corsair Vengeance Pro Series, DDR3, 16GB, 2133MHz, CL9 (CMY8GX3M2B2133C9) (4x4gb)

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na padniętą płytę główną lub zasilacz.

Zacznij od zresetowania BIOS-u/UEFI do ustawień fabrycznych. 

Spróbuj też podłączyć inny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Galvatron napisał:

Wygląda to na padniętą płytę główną lub zasilacz.

Zacznij od zresetowania BIOS-u/UEFI do ustawień fabrycznych. 

Spróbuj też podłączyć inny zasilacz.

Mam taki zasilacz ze starego komputera na którym chodzi NVIDIA 9800gt. Jakiś tracer highlander 500w. Ale ktoś kiedyś mi powiedział, żeby nie podpinać strach. Myślisz, że coś może się stać podpinając na chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Galvatron napisał:

Wygląda to na padniętą płytę główną lub zasilacz.

Zacznij od zresetowania BIOS-u/UEFI do ustawień fabrycznych. 

Spróbuj też podłączyć inny zasilacz.

Rest biosu... czemu nie ale zasilacz przy czarnym ekranie? Bez sensu i mało prawdopodobne... 

14 minut temu, MegaBejb napisał:

Mam taki zasilacz ze starego komputera na którym chodzi NVIDIA 9800gt. Jakiś tracer highlander 500w. Ale ktoś kiedyś mi powiedział, żeby nie podpinać strach. Myślisz, że coś może się stać podpinając na chwilę?

Możesz podłączyć ale proponowałbym bez RX6600 i nie szedłbym w kierunku zasilacza skoro komputer się włącza ,a jest jedynie czarny ekran. Jeśli zmieniałeś kartę graficzną z Nvidia na AMD to konieczna jest dezinstalacja sterowników. Spróbuj podłączyć starą 9800GT. Wygląda mi to na problem, płyta główna, ram, sterowniki ewentualnie problem systemowo/dyskowy. Co do wentylatora to jeśli jest podłączony ,a nie działa sprawdź w biosie czy możesz go włączyć jeśli nie to wypnij go, jeśli nie jest wpięty to masz odpowiedź czemu nie działa.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowane. Komputer działał 2 tygodnie zanim to się stało. Zresztą na integrze też nie ma obrazu. Zaraz będę w domu to zresetuje bios 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MegaBejb napisał:

Sterowniki zainstalowane. Komputer działał 2 tygodnie zanim to się stało. Zresztą na integrze też nie ma obrazu. Zaraz będę w domu to zresetuje bios 

Oprócz tego co napisałem, sprawdź czy pamięci są odpowiednio osadzone i nie chodzi mi tylko o poprawność banków ,a siłę docisku... to samo z kablami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Iri napisał:

Oprócz tego co napisałem, sprawdź czy pamięci są odpowiednio osadzone i nie chodzi mi tylko o poprawność banków ,a siłę docisku... to samo z kablami. 

Bios zresetowany, karta przełożona i dalej nie działa. Próbowałem z pamięciami tj. wyjąłem je i włożyłem jedną do każdego portu i nic. Dodatkowo na płycie pokazuje błąd 00. Z tego co wyczytałem to błąd procesora, ale znając życie to płyta padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2022 o 14:59, Iri napisał:

Rest biosu... czemu nie ale zasilacz przy czarnym ekranie? Bez sensu i mało prawdopodobne... 

Możesz podłączyć ale proponowałbym bez RX6600 i nie szedłbym w kierunku zasilacza skoro komputer się włącza ,a jest jedynie czarny ekran. Jeśli zmieniałeś kartę graficzną z Nvidia na AMD to konieczna jest dezinstalacja sterowników. Spróbuj podłączyć starą 9800GT. Wygląda mi to na problem, płyta główna, ram, sterowniki ewentualnie problem systemowo/dyskowy. Co do wentylatora to jeśli jest podłączony ,a nie działa sprawdź w biosie czy możesz go włączyć jeśli nie to wypnij go, jeśli nie jest wpięty to masz odpowiedź czemu nie działa.

Zasilcz może być częściowo uszkodzony i nie podawać wystarczającego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...