Skocz do zawartości
nalevathor

Karta graficzna z przedziału ~3000-4000

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuje sprzęt, mam do karty i5 12600k i zasilacz 850w xpg core reactor potrzebuje karty z przedziału cenowego jak temacie.

Kartę podłączam pod monitor 1080p 144hz i jeszcze pociągnę w pokoju kabel do telewizora 4k 120hz:

opcję mam takie:

 - Red devil 6800xt za 3700 z  x-koma ale ponoć są jakieś problemy z sterownikami  AMD, na ile to faktycznie problem?

- rtx 3070 w bieda wersjach: KFA2 RTX 3070 1-Click OC,  Zotac RTX 3070 Twin Edge, MSI RTX 3070 VENTUS 2X za około 3000 ale czy tu te 8 gb pamięci nie będzie ograniczać w wyższych rozdzielczościach i nowszych grach?

- rtx 3070 w średniej wersji: MSI RTX 3070 VENTUS 3X, ASUS RTX 3070 DUAL OC V2, MSI RTX 3070 GAMING Z TRIO za jakieś 200-300 zł więcej tylko na ile lepsze są one od tych bieda wersji powyżej?

- RTX 3070 Ti w bieda wersji kfa2 za jakieś 3500

 

Którą opcję byście polecali.

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, nalevathor napisał:

ale ponoć są jakieś problemy z sterownikami  AMD

Ponad rok mam karty AMD najpierw RX 6600XT, obecnie też 6900XT i nie miałem żadnego problemu ze sterownikami. Jedyna niedogodność jaka się pojawia to przy monitorze 1440p powyżej 60Hz karty cały czas trzymają wysoki zegar pamięci w idlee. W 1080p przypadłość ta nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, nalevathor napisał:

x-koma ale ponoć są jakieś problemy z sterownikami  AMD, na ile to faktycznie problem?

Te rzekome problemy ze sterownikami to mit powielany przez hejterów na niektórych forach. Zamiast 6800xt możesz wziąć nawet 6900xt red devil która jest niewiele droższa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często są poniżej 4k topowe wersje 6900xt jak red devile i merce. A co do mitycznych problemów ze sterami amd, to przez lata zostało to rozdmuchane w sieci do tak absurdalnego poziomu, że ludzie już sobie przyswoili, że amd = problem ze sterownikami. A tak nie jest. Zbiorowa histeria podsycana przez fanoboyów nv, ale oparta o realne, tylko wyolbrzymione problemy ze sterownikami czerwonych. Czy ogólnie sterowniki są trochę mniej dopracowane jak od NV? No są. Ale to nie oznacza, że będą z nimi problemy. Tak samo jak na nv też mogą takie wystąpić. Gram od premiery na 6600xt i bez problemów. Wywalało mi na początku nastawy oc/uv i krzywej wentyli, ale to był konflikt z msi afterburner. Wcześniej miałem gtx1060, a jeszcze wcześniej hd7870, przed nią znów nv i jeszcze wcześniej też amd. I najwięcej swojego czasu miałem problemów z czarnymi ekranami na 9600gt. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nalevathor napisał:

Red devil 6800xt za 3700 z  x-koma ale ponoć są jakieś problemy z sterownikami  AMD, na ile to faktycznie problem?

Ten model jest już wyprzedany w X-KOM, więc nie musisz sobie zaprzątać głowy jakością sterowników.  Na marginesie dodam, że miałem jazdy ze sterownikami zarówno na AMD, jak i nVidii.

Zaproponuję jeszcze taniego 3080 - https://www.x-kom.pl/p/673610-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3080-sg-1-click-oc-lhr-10gb-gddr6x.html

Za zapis do newslettera x-kom daje rabat 20 zł, więc finalnie 180 zł ponad budżet. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Ten model jest już wyprzedany w X-KOM, więc nie musisz sobie zaprzątać głowy jakością sterowników.  Na marginesie dodam, że miałem jazdy ze sterownikami zarówno na AMD, jak i nVidii.

Zaproponuję jeszcze taniego 3080 - https://www.x-kom.pl/p/673610-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3080-sg-1-click-oc-lhr-10gb-gddr6x.html

Za zapis do newslettera x-kom daje rabat 20 zł, więc finalnie 180 zł ponad budżet. 

Pojawił się za to Red dragon 6800xt w x-komie, to wyższy czy niższy model od red devila?

Co do tego taniego 3080  to już bym wolał dopłacić te 300 do MSI 3080 GAMING Z TRIO  12 gb lub 400 do Asusa TUF 3080 12 gb.

 

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nalevathor napisał:

Pojawił się za to Red dragon 6800xt w x-komie, to wyższy czy niższy model od red devila?

Red Dragon jest szczebelek niżej. Hierarchia wygląda tak (od najlepszego):

1. Red Devil

2. Red Dragon 

3. Hellhound

4. Fighter. 

10 dni temu ten Red Dragon kosztował 2999 zł, wciąż jest do kupienia za 3300 na OLX od Janusza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczą nową cenę na xkomie, to zaraz na 3.5k podbiją janusze z olx:szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się 3080 12gb poniżej 4k. Ja bym na coś takiego polował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kelam napisał:

Jak zobaczą nową cenę na xkomie, to zaraz na 3.5k podbiją janusze z olx:szczerbaty:.

Co ciekawe, te 2999 zł to był prawdziwy ewenement w wykonaniu x-kom. Teraz ceny zrównały się z tymi niemieckimi. Na przykład na mindfactory 6800 XT Red Dragon jest za 779€ przy 19% VAT. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6900xt przecież są za 3999zł a Ty chcesz 6800xt za 3700?

Ja i tak bym szukał 3080 do tych 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukibossss napisał:

6900xt przecież są za 3999zł

Były. Czekamy do poniedziałku na świeży rzut, ale aktualnie najtańszy XFX 6900 XT kosztuje 4199 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JaN008 napisał:

Zdarzają się 3080 12gb poniżej 4k. Ja bym na coś takiego polował. 

Już nie będzie bo nVidia skończyła produkcję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2022 o 17:11, lukibossss napisał:

6900xt przecież są za 3999zł a Ty chcesz 6800xt za 3700?

Ja i tak bym szukał 3080 do tych 4k.

Udało mi się wyrwać https://www.x-kom.pl/p/590457-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3080-phoenix-10gb-gddr6x.html za 3999zł, to chyba lepsza opcja od tego red devila 6800xt za 3700, karta z odbiorem osobistym  w x-komie, więc jak przez tę  parę dni które mam na odbiór jak nie będzie lepszej okazji to biorę ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, nalevathor napisał:

Udało mi się wyrwać https://www.x-kom.pl/p/590457-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3080-phoenix-10gb-gddr6x.html za 3999zł, to chyba lepsza opcja od tego red devila 6800xt za 3700, karta z odbiorem osobistym  w x-komie, więc jak przez tę  parę dni które mam na odbiór jak nie będzie lepszej okazji to biorę ją.

No i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2022 o 12:53, ju-rek napisał:

Jedyna niedogodność jaka się pojawia to przy monitorze 1440p powyżej 60Hz karty cały czas trzymają wysoki zegar pamięci w idlee.

rozumiem że piszesz o 6900xt, bo ja na 6600xt nic takiego nie mam. 1440p 165 i w idle zegary wartości rzędu 4-10

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mimuszek napisał:

rozumiem że piszesz o 6900xt, bo ja na 6600xt nic takiego nie mam. 1440p 165 i w idle zegary wartości rzędu 4-10

Nie, działo się tak i na 6600XT i 6900XT. Możliwe, że zależy to też od modelu monitora. Ale na G-Master G2740QSU-B1 27" tak.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ju-rek napisał:

działo się tak i na 6600XT i 6900XT.

27gp850 + 6600XT gamingX, połączenie oczywiście po DP

monitor-zegary-idle.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to jednak zależy od monitora, też mam 6600XT Gaming X i na tym 1440p na 75Hz trzymała takty na pamięciach na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 3080 Phoenix 12GB wyrwany za 4030 zł w krsystem no i  pozamiatane w temacie wątku.

Edytowane przez nalevathor
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...