Skocz do zawartości
Zmiotek

Z karty graficznej wydobywa sie dziwna substancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku maja tego roku zakupiłem gtx 1660 ti od gigabyte. Po miesiącu użytkowania karta wydobywała dziwne dzwięki. Po tygodniu wszystko wróciło do normy. Przedwczoraj zobaczyłem na szklanym panelu obydowy dziwne poziome wzdłuż kropelki.Było to na poziomie karty graficznej. Gdy otworzyłem obydowe i gdy dotknołem tą substancje to jestem pewny że było to coś typu olejowatego. Potem zobaczylem plamy na plycie głownej i karta wzdłuz wentylatorów byla usrana w tym oleju i jestem pewny ze ten olej wydobywal sie z kart graficznej. Moje pytanie co to może być? Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja numer dwa to olej wycieka z łożysk wentylatorów na karcie, co by tłumaczyło rozchlapywanie go po obudowie.

Tak czy siak powinni to przyjąć na reklamacje, bo raczej nie wpływa to pozytywnie na żywotność karty/wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MassTA napisał:

Opcja numer dwa to olej wycieka z łożysk wentylatorów na karcie, co by tłumaczyło rozchlapywanie go po obudowie.

Tak czy siak powinni to przyjąć na reklamacje, bo raczej nie wpływa to pozytywnie na żywotność karty/wentylatorów.

Ale byłoby go w aż tak dużych ilościach? Bo byłem w sobote w sklepie xkom tam gdzie karte zakupiłem to osoba ktora mnie obsługiwała to powiedziała że w karcie graficznej nie ma zadnych substancji\płynów oprócz termopadów i pasty termoprzewodzącej i powiedział ze jego okoem jest to zalane jedzeniem /piciem przeze mnie i abym nie oczekiwał cudów reklamacji bo zalania odsyłają.I czy do może pokazywać brak kompetencji tej osoby czy bardziej że ma racje.

 

 

A po drugie to ten wydobywający się olej jest skutkiem złego korzystania z karty czy wada fabryczna?

 

Edytowane przez Zmiotek
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zmiotek napisał:

Ale byłoby go w aż tak dużych ilościach?

Ciężko powiedzieć bez zdjęć jak to wygląda.

1 godzinę temu, Zmiotek napisał:

A po drugie to ten wydobywający się olej jest skutkiem złego korzystania z karty czy wada fabryczna?

Wada fabryczna. Jakby to było kilka kropel z termopada, to jeszcze można by się kłócić że czasami się zdarza, ale jak mówisz że tego jest sporo...

Tutaj masz przykład że są takie wadliwe wentylatory czasami:

https://www.komputronik.pl/product/223688/silentiumpc-mistral-120.html

obraz.thumb.png.5307ca69101977610b8f5919af39ebfd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MassTA napisał:

Ciężko powiedzieć bez zdjęć jak to wygląda.

Wada fabryczna. Jakby to było kilka kropel z termopada, to jeszcze można by się kłócić że czasami się zdarza, ale jak mówisz że tego jest sporo...

Tutaj masz przykład że są takie wadliwe wentylatory czasami:

https://www.komputronik.pl/product/223688/silentiumpc-mistral-120.html

obraz.thumb.png.5307ca69101977610b8f5919af39ebfd.png

Zdjęć nie moge umieścić bo za dużo wązą ale moge powiedziec ze karta była tym olejem głównie ubrudzone wlasnie w obrębie wiatraków ale bylo go na tyle dużo ze była plama na plycie głównej o wielkosci kciuka i bylo tego nawet kilka na plycie no i na obudowie tez podobna ilosc a dwa razy wiecej na samej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zmiotek napisał:

Zdjęć nie moge umieścić

zdjęcia umieszcza się na darmowym serwerze, jak nie potrafisz ich zmniejszyć, np :

https://pl.imgbb.com/

a tutaj linki do forum

bo na razie to brzmi to jak jakaś wkrętka i nie wiatraki, bo te to stoją w polu.. tylko wentylatory

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mimuszek napisał:

zdjęcia umieszcza się na darmowym serwerze, jak nie potrafisz ich zmniejszyć, np :

https://pl.imgbb.com/

a tutaj linki do forum

bo na razie to brzmi to jak jakaś wkrętka i nie wiatraki, bo te to stoją w polu.. tylko wentylatory

https://ibb.co/KsSv2bW

https://ibb.co/VBvKHHt

https://ibb.co/59dChRF

https://ibb.co/GHX729D

 

Nie mam wiecej zdjec bo karta została wysłana na reklamacje

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem 5 maja tego roku karte graficzna a dokładnie gtx 1660 ti od gigabyte. Niby wszystko bylo git ale po miesiącu zaczeły sie dziac dziwne rzeczy na poczatku przy obrotach wentylatora 2000-1700 rpm wydobywał sie dziwny dzwięk. Pomyślałem że to nic poważnego wiec się tym nie martwiłem no bo karta ma dopiero miesiac wiec co moglo sie stac. Mniej wiecej dwa tygodnie po tym zauważyłem kropelki na obudowie na poziomie karty graficznej więc odłaczyłem kompa i wyciągnąłem karte. Okazało się że karta ma plamy na stronie gdzie sa wentylatory i widać kropelki wzdłóż wentylatorów i ewidentnie nie jest to zalane przeze mnie. I widac że z karty po prostu cieknie substancja, to coś olejowatego. Więc postanowiłem że po prostu zgłosze reklamacje z tytułu rekojmi. Po dwóch tygodniach dostałem informacje od xkomu ze nie przyjmują reklamacji i ich decyzja jest bezzasadna. Napisali równierz ze karta jest sprawna i moje pytanie na jakiej postawie stwierdzili ze jest sprawna? W tym samym mailu napisali ze wysłali do serwisu producenta karte graficzną na dodatkowe sprawdzenie. I moje pytanie jest takie, ile mam jeszcze czekac na informacje?, od pierwszej wiadomosci minelo dwa tygodnie. I czy wogule moge oczekiwac ze mi tą reklamacje przyjmą? I czy dobrym pomysłem jest nawiązywanie kontaktu z rzecznikiem praw konsumenckich? Lub macie jakieś pomysły co robić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle oleiste ślady zostawiają cieknące termopady. Może się czasem zdarzyć takie chlapanie. Nie mówię, ze to jest normalne, ale takie nędzne, podłe termopady stosują producenci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw sobie błędy ortograficzne, gramatyczne i stylistyczne bo aż bolą oczy. Dźwięk który słyszałeś to najprawdopodobniej syczenie cewek pod obciążeniem ( sądzę po obrotach wentylatorów ). Krople które widziałeś to substancja z termopadów które się spociły. Normalna rzecz która dzieje się również na płytach głównych. To samo miałem na Z97 MSI Gaming i X570 Aorus Master. Jeśli reklamowałeś tylko z tego powodu to nie dziw się ,że reklamacja została odrzucona bo karta jest sprawna i nie było podstaw żeby dokonywać naprawy lub wymiany. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Iri napisał:

Popraw sobie błędy ortograficzne, gramatyczne i stylistyczne bo aż bolą oczy. Dźwięk który słyszałeś to najprawdopodobniej syczenie cewek pod obciążeniem ( sądzę po obrotach wentylatorów ). Krople które widziałeś to substancja z termopadów które się spociły. Normalna rzecz która dzieje się również na płytach głównych. To samo miałem na Z97 MSI Gaming i X570 Aorus Master. Jeśli reklamowałeś tylko z tego powodu to nie dziw się ,że reklamacja została odrzucona bo karta jest sprawna i nie było podstaw żeby dokonywać naprawy lub wymiany.

Po pierwsze co do błędów to nie wydaje mi sie że jak napiszę ,,sie,, bez ę to jest wielka tragedia no ale cóż zasze sie trzeba do czegoś przyczepić prawda?

Po drugie jak kupowałem karte graficzną to producent nie napisał nigdzie, że karta rozbryzguje jakiś syf. Karta nie była katowana. Rozumiałbym jakby to było po roko czy po dwóch ale po miesiącu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem gtx 1050 ti od msi przez 3 lata i nigdy z niej nic nie ciekło i jestem w szoku że w nowej karcie po miesiącu takie coś

Edytowane przez Zmiotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poprawnym pisaniem chodzi o netykietę. Pisząc poprawnie, pokazuje się szacunek dla rozmówców w sieci. Jakieś zasady muszą być. Tak samo nie spamuje się emotek, nie wali z caps locka itd. Takie rzeczy, to można na czacie ze znajomkami.  Jak spotkasz w realu pierwszy raz jakiegoś człowieka, to na dzień dobry nie wyskakujesz do niego specjalnie mamrocząc i sepleniąc, bo zrobił byś z siebie pajaca, skoro umiesz normalnie mówić. Jest to też lekceważenie rozmówcy. Pewnie o to chodziło @Iri

Niedobrze, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć w 3 dekadzie 21 wieku:szczerbaty:

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kelam napisał:

Z poprawnym pisaniem chodzi o netykietę. Pisząc poprawnie, pokazuje się szacunek dla rozmówców w sieci. Jakieś zasady muszą być. Tak samo nie spamuje się emotek, nie wali z caps locka itd. Takie rzeczy, to można na czacie ze znajomkami.  Jak spotkasz w realu pierwszy raz jakiegoś człowieka, to na dzień dobry nie wyskakujesz do niego specjalnie mamrocząc i sepleniąc, bo zrobił byś z siebie pajaca, skoro umiesz normalnie mówić. Jest to też lekceważenie rozmówcy. Pewnie o to chodziło @Iri

Niedobrze, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć w 3 dekadzie 21 wieku:szczerbaty:

Okej rozumiem ale gdy pisze na telefonie i nie mam autokorekty i piszę długi tekst to zajmowało by mi to o wiele więcej czasu i pierwszy raz jestem na takim forum więc też proszę o wyrozumiałość pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Zmiotek napisał:

Po pierwsze co do błędów to nie wydaje mi sie że jak napiszę ,,sie,, bez ę to jest wielka tragedia no ale cóż zasze sie trzeba do czegoś przyczepić prawda?

Po drugie jak kupowałem karte graficzną to producent nie napisał nigdzie, że karta rozbryzguje jakiś syf. Karta nie była katowana. Rozumiałbym jakby to było po roko czy po dwóch ale po miesiącu?

Nie ma takiego słowa jak "wogule" ale za to jest "w ogóle". W innym temacie również popełniłeś ten sam błąd. 

Co do karty 1050ti, ta karta ciągnie znikome ilości prądu i wydziela mało ciepła. Twoja obecna karta pobiera więcej prądu ,a więc też wydziela więcej ciepła. W niektórych modelach jest to normalne i nic z tym nie zrobisz... zdarza się nawet w podzespołach klasy premium. Chodzi oczywiście o ciepło wydzielane głównie na vram i sekcji zasilania.

25 minut temu, Kelam napisał:

Z poprawnym pisaniem chodzi o netykietę. Pisząc poprawnie, pokazuje się szacunek dla rozmówców w sieci. Jakieś zasady muszą być. Tak samo nie spamuje się emotek, nie wali z caps locka itd. Takie rzeczy, to można na czacie ze znajomkami.  Jak spotkasz w realu pierwszy raz jakiegoś człowieka, to na dzień dobry nie wyskakujesz do niego specjalnie mamrocząc i sepleniąc, bo zrobił byś z siebie pajaca, skoro umiesz normalnie mówić. Jest to też lekceważenie rozmówcy. Pewnie o to chodziło @Iri

Niedobrze, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć w 3 dekadzie 21 wieku:szczerbaty:

Miedzy innymi, jesteśmy Polakami wiec piszmy jak Polacy. ;)

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Iri napisał:

Nie ma takiego słowa jak "wogule" ale za to jest "w ogóle". W innym temacie również popełniłeś ten sam błąd. 

Co do karty 1050ti, ta karta ciągnie znikome ilości prądu i wydziela mało ciepła. Twoja obecna karta pobiera więcej prądu ,a więc też wydziela więcej ciepła. W niektórych modelach jest to normalne i nic z tym nie zrobisz... zdarza się nawet w podzespołach klasy premium. Chodzi oczywiście o ciepło wydzielane głównie na vram i sekcji zasilania.

Miedzy innymi, jesteśmy Polakami wiec piszmy jak Polacy. ;)

Co do tych termopadów to mam to po prostu wyczyścić alkocholem izopropylowym czy co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyczyścić albo zostawić. Ta substancja nie powoduje problemów z działaniem sprzętu chociaż jeśli mocno Ci pocieknie na przykład w slot pci-e, obklei to kurz to możesz mieć problem. Bardzo możliwe ,że te termopady są lipne lub po prostu producent stosuje bardziej nasączone tą substancją aby zachować jak najdłużej właściwości odprowadzające ciepło ale raczej obstawiałbym na to pierwsze. Grasuje tutaj na forum użytkownik Duniek który jak dobrze pamiętam w jednym z tematów napisał, że wylane termopady to zużyte termopady. 

Jeśli temperatury były w porządku , karta poprawnie wyświetlała obraz, dźwięk był poprawny ,a karta przesadnie nie warczała to odmowa reklamacji jak najbardziej jest uzasadniona.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady z dużą zawartością oleju silikonowego z założenia mają kiepską przewodność cieplną. Sam wyciek oleju nie powoduje, że termopad nie nadaje się do ponownego użytku. Gorszy docisk na kiepskim termopadzie to większy skok temp do góry na mocno grzejącym się elemencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy np. Chciałbym sprzedać karte graficzną  z takim czymś to wystawić ją jako uszkodzona czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zmiotek napisał:

Ale gdy np. Chciałbym sprzedać karte graficzną  z takim czymś to wystawić ją jako uszkodzona czy nie?

Tak zdecydowanie jako uszkodzoną za połowę ceny. Tylko pamiętaj! Napisz do mnie... ja się poświęcę i ją od Ciebie odkupię. 8:E

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Iri napisał:

Tak zdecydowanie jako uszkodzoną za połowę ceny. Tylko pamiętaj! Napisz do mnie... ja się poświęcę i ją od Ciebie odkupię. 8:E

Haha śmieszne 

A tak serio?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zmiotek lepiej do sprzedaży wyczyścić alko i delikatnym pędzielkiem. Oczywiście nie rozbierając karty w miejscach mocno widocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Iri napisał:

@Zmiotek lepiej do sprzedaży wyczyścić alko i delikatnym pędzielkiem. Oczywiście nie rozbierając karty w miejscach mocno widocznych.

Dobra dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z Kodami to się nie liczy bo to "czitowanie"   hehe Z taką promką to nie ma tematu brać GX'a i tyle.
    • Ale co w tym artykule jest złego albo nieprawdziwego? Niektórzy nie chcą walczyć i tyle. Państwo traktuje obywatela jako niewolnika jak zabiera mu w podatkach większość miesięcznej pensji, ale to nie znaczy, że na prawdę jest niewolnikiem.    Już dawno zachód poszedł by na uklad, że oddaje wschód ukrainy i wprowadza określoną liczbę wojska pod flagą międzynarodową jako gwarant bezpieczeństwa. Rosja dostaje co chce, Ukraina na zawsze zostaje biednym krajem buforowym. Tylko, że USA zależy na wykrwawianiu rosyjskiej gospodarki jak najdłużej nie patrząc na straty ukraińców. Wszyscy to wiedzą od dawna. Prędzej czy później i tak skończy się na jeden z dwóch sposobów: albo będzie zawarcie pokoju i oddaniem całego wschodu, albo kapitulacja ukrainy przez nagłe załamanie frontu, którego nie będzie się dało odratować. Przynajmniej tak to na razie wygląda. Rozstrzygnięcie po wyborach w USA - jak wygra Trump to będzie większa szansa na opcję nr1, jeśli Biden - kolejne miesiące/lata wojny i większa szansa na opcję nr 2
    • Szczerze mowiac to mi nie przeszkadza jak szumi, wazne zeby bylo dobre i w tych widelkach cenowych o ktorych napisalem.
    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...