Skocz do zawartości
ptor

Drukarka laserowa - mono/kolor?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Stanąłem przed dylematem kupienia do domu drukarki laserowej. Laserowej ze względu na raczej sporadyczne jej używanie i ciągle zasychające tusze w obecnej atramentówce. Co do wymagań - musi mieć wifi i w miarę dobrą jakość wydruku. I żeby były do niej w miarę tanie zamienniki tonerów. W tej chwili mój wybór to ta: Brother HL-L2352DW (https://www.ceneo.pl/59096136#tab=click) - specyfikacja wygląda dobrze, a cena tonera - nawet oryginalnego - nie jest specjalnie wysoka. 

I problem byłby rozwiązany, ale tu wchodzi moja ukochana małżonka z pytaniem "kochanie - a może kolorową?"

No i... https://www.ceneo.pl/70390741 - Brother HL-L3210CW - ta wygląda fajnie, ale cena oryginalnych tonerów po prostu powala (ponad 800 zł za komplet). Oczywiście są zamienniki, ale nie mam pojęcia jak z ich jakością... Najtańsze kosztują jakieś 130 - 150 za komplet, ale te jak sądzę nie są zbyt dobre? 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji - może ktoś użytkuje podobny model i mógłby się podzielić wrażeniami? Czy faktycznie powinienem od razu odrzucić tanie zamienniki tonerów? A może jakieś dają radę? 

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak chcesz jechać na zamiennikach, to celuj najlepiej w bardzo tanie drukarki, bo zamienniki zdecydowanie przyśpieszają zużycie drukarki (nie raz miałem zamienniki z których się wręcz toner sypał).

Mieliśmy w pracy drukarki mono Brother za ~1 kPLN i już wszystkie skasowane (zabite tanimi zamiennikami). Niedługo pochodziły. Jeszcze nejlepiej zamienniki znoszą HP, ale tylko te z całkowicie zintegrowanymi tonerami (razem z wałkiem światło-czułym) bo nowe modele mamy z osobnym bębnem, to już są problemy.

Jak chcesz tanie drukowanie, na oryginałach, to HP neverstop.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druk kolorowy jest drogi ale skoro żonka chcę ;)

Moja rada, bierz urządzenie wielofunkcyjne, skaner się przydaje gdy chcesz coś kserować a latać z jedną stronę po mieście...

Osobiście z monochromatycznych to polecam Brother DCP-L2532DW, mam poprzedni model tzn. DCP-L2520DW ponad 6 lat. Drukuje sporadycznie i dopiero raz wymieniłem toner (zamiennik).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi