Skocz do zawartości
Panoramix420

XFX RX580 4GB pobór mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sapphire Radeon RX 580 NITRO pisze moc układu gpu 155w pobór rdzenia 157w,  natomiast w XFX RX580  pokazuje pobór układu gpu 145w, a pobór rdzenia 215w, pytanie brzmi czy tak powinno być ?, dodam że w XFX rx580 orginalny bios przepadł, i wgrałem coś na wzór orginału.

295876387_466936054857392_5040016251655270778_n.png?stp=dst-png_s206x206&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=QPHSAaWzOAAAX_pjkjN&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=03_AVLLswRv00Tmfs_OiylGmWIMSrRG45mhq3p2Nj-xq--6jA&oe=630B5F42  (XFX RX5804gb)

296138138_443458784351929_1689782477908710634_n.png?stp=dst-png_s280x280&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=t2FPwN5670EAX__jNlQ&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=03_AVJ50bMW28Sh9pHXNvLRr6BqjW5iQ0agtK0rv7-lJZt-Uw&oe=630AE2A3   (Sapphire Radeon RX 580 NITRO 4gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać na tych obrazkach. 

Sprawdź pobór XFX-a w GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty samego okna programu się robi przez naciśniecie ALT+PrintScreen. Następnie wkleja się do Paint i zapisuje do PNG. Wówczas powinieneś uzyskać coś, co da się przeczytać, przykładowo:

e20ebf465285.png

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wgrales jakiegos dziwnego BIOSu, bo zdaje mi sie, ze RX 580 powinien miec pamieci ustawione na 2000MHz, czyli 8000 MHz efektywnie. Karta dziala ci wolniej niz powinna o 1GHz na pamieciach.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GPU-Z jest "board power limit 145w", a w CPU-Z w zakładce grafika TDP 185w, i zastanawiam skąd ta różnica między gpu chip power, a gpu core power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to większość RX580 miało napięcie ~1150mV. W bazie techpowerup nie ma biosu dla Twojego modelu, żeby mu wrzucić oryginalny?

Edytowane przez Mastero100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, daerragh napisał:

Nie wiem czy nie wgrales jakiegos dziwnego BIOSu, bo zdaje mi sie, ze RX 580 powinien miec pamieci ustawione na 2000MHz, czyli 8000 MHz efektywnie. Karta dziala ci wolniej niz powinna.

na orginalnym biosie było taktowanie 1366mhz-1750mhz. (efektywne taktowanie 7100mhz) 

2000mhz ma bodajże wersja 8gb i z tego co widzę to różne wersje tych kart 4GB z różnymi taktowaniami.

 

Edytowane przez Panoramix420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mastero100g napisał:

O ile dobrze pamiętam, to większość RX580 miało napięcie ~1150mV. W bazie techpowerup nie ma biosu dla Twojego modelu, żeby mu wrzucić oryginalny?

właśnie coś ze starego biosu pamiętam, że te napięcia były chyba 1150mV, generalnie z techpowerup przeszukałem wszystko, i było ich troche, ale na każdym te same napięcia, zauważyłem też że po zgraniu biosa temperatury skoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, daerragh napisał:

@Panoramix420 OK, nie wiedzialem o tym, ze wersja 4GB ma wolniejsze pamieci.

A probowales tutaj szukac BIOSu https://support.xfxforce.com/Account/Login.aspx ? Moze cos tam jest.

szukałem już wszędzie, ale producent nigdzie orginalnego biosu nie podaje, próbowałem ustawiać niższe napięcia w wattmanie, ale przywracało domyślne,

nawet bez zmiany napięć, ustawiając tylko krzywą wentylatorów raz na jakiś czas wyskakuje błąd "z powodu nieoczekiwanego błędu przywrócono domyślne usstawienia wattman"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz nowy temat tu na forum, moze ktos z dokladnie tym modelem karty przesle ci BIOS. Albo poszukaj na techpowerup, jak ktos wyzej wspomnial.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, daerragh napisał:

Moze napisz nowy temat tu na forum, moze ktos z dokladnie tym modelem karty przesle ci BIOS. Albo poszukaj na techpowerup, jak ktos wyzej wspomnial.

z techpowerup wgrałem wszystkie, na każdym tak samo, ktoś coś kiedys wspominał, że trzeba edytować bios i ustawić ręcznie napięcia ale ja to tam nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje napisać  emaila do producenta - powinni gdzieś mieć oryginalny bios w bazie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktowania pamięci, to w tej karcie występowały pamięci od różnych producentów i w zależności od tego miały różne taktowania. Miałem przez jakiś czas RX-a 580 4GB od Sapphire i miał pamięci Samsunga taktowane na 2000MHz.

I mój Sapphire fabrycznie działał na napięciach w okolicy 1.15-1.17V, więc dość dziwne mi się wydaje twoje 1.225V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, stark2991 napisał:

Co do taktowania pamięci, to w tej karcie występowały pamięci od różnych producentów i w zależności od tego miały różne taktowania. Miałem przez jakiś czas RX-a 580 4GB od Sapphire i miał pamięci Samsunga taktowane na 2000MHz.

I mój Sapphire fabrycznie działał na napięciach w okolicy 1.15-1.17V, więc dość dziwne mi się wydaje twoje 1.225V. 

właśnie dlatego też mnie to zastanawia, znajomy ma Sapphire rx580 4gb i napiecie max 1.175mV, a u mnie już 1.2mV max jest wbite w wattman w XFX kości Elpidia.

1478434221_Bezttytuu.thumb.png.dc85d1396b5b2f1cdade4d466380f6e5.png

9 godzin temu, Zhao napisał:

Zostaje napisać  emaila do producenta - powinni gdzieś mieć oryginalny bios w bazie

i bez problemu go prześlą ? nie trzeba zadnej gwaracnji itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Panoramix420 napisał:

i bez problemu go prześlą ? nie trzeba zadnej gwaracnji itp?

Czemu mieliby robić problem? to nie jest zgłoszenie gwarancyjne a zwykła prośba o bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Panoramix420 napisał:

wgrałem wszystkie z taktowaniem 1366-1750mhz do XFX 580 i na każdym takie same napięcia. 

Edytuj bios red bios editor tak jak chcesz, ew zrób undervolting na tym co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zhao napisał:

Czemu mieliby robić problem? to nie jest zgłoszenie gwarancyjne a zwykła prośba o bios

w zasadzie nigdy nie zdarzyło mi się pisać do producenta, dlatego też mało obeznany jestem jak w ogole zabrać sie za to

 

7 godzin temu, mati17 napisał:

Edytuj bios red bios editor tak jak chcesz, ew zrób undervolting na tym co masz.

undervolting odpada, zależy mi na tym co było fabrycznie.

zeby przypisać mV do zegarów to juz robi sie problem, bo ani nie znam oryginalnych napięć, to jeszcze pozniej jakieś wartości dziwne są wypisane, które w polaris editor też miały miejsce. ( zdjęcie poglądowe z internetu)

Red BIOS Editor (RBE): Download with support AMD Radeon RX  590/580/570/480/470 - COOL-MINING.ORG

Edytowane przez Panoramix420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Panoramix420 napisał:

wgrałem wszystkie z taktowaniem 1366-1750mhz do XFX 580 i na każdym takie same napięcia. 

 

8 minut temu, Panoramix420 napisał:

 

Szukasz dziury w całym. Jest bios 145w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

649820692_Bez6tytuu.png.f5f37913619dfe2b01c3675776b505b7.png

Bez tytułu3.png

7 minut temu, jurekk napisał:

 

Szukasz dziury w całym. Jest bios 145w

w zasadzie jest 145w, co nie zmienia faktu ze temp na orginalnym biosie jakoś sie trzymały okolic 72-77s, a po zgraniu innego biosu było to juz 76-83s, zmieniłem obudowe, termopady, pasty, troche pospadały, ale 'to nie jest to co było przedtem" 

i dlaczego moc rdzenia (power chip draw) wynosi międzi 180-215W.

Edytowane przez Panoramix420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pasta gorsza.jakiś mx2/4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jurekk napisał:

Moze pasta gorsza.jakiś mx2/4?

grizzly kryonaut, termopady Thermalright Odyssey 12.8W/mk

na oryginalnym biosie to termopady były fabryczne, pasta natec, obudowa w ogole nie chłodziła, a temp nie przekraczała 77 stopni, po zgraniu biosa grzał sie i nie mogł ustabilizować na jednej temperaturze, odnotowałem max 84 stopnie. Po zmianie obudowy i wszystkiego jest max 75/76 stopni, ale ciągle uważam ze te temperatury powinny być niższe, a napięcie 1.2mV nie przypominam sobie zeby było przedtem  (temperatury na 2300-2500rpm w gpu)

Edytowane przez Panoramix420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...