Skocz do zawartości
Ganymede

Przesiadka z 2070 Super na 2080TI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Z góry przepraszam, jeśli już podobne pytanie zostało zadane wcześniej, albo powinienem się podpiąć pod już istniejący temat :)

W dużym skrócie - > aktualnie posiadam konfigurację MSI B450 MAX Tomahawk + Ryzen 5 3600 + RTX PNY 2070 Super Mini + 16 GB Ram.

Mam możliwość za niedużą dopłatą (rzędu maksymalnie 400 złotych po sprzedaży obecnej karty) przesiąść się na Palita 2080 TI GamingPro OC 11GB.

Czy Waszym zdaniem taka zmiana ma sens w tym budżecie? Aktualnie nie mam środków na przesiadkę na PCI 4.0, więc chciałem pozostać przy 3.0 użytkując dotychczasowy sprzęt, wymieniając jedynie kartę.

GPU użytkowane wyłącznie do gier.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Za 400 zł to nie ma co się zastanawiać, tylko wymieniać :)

Też tak wstępnie myślę, jedyne co mnie zatrzymuje to to, że 2080 TI jest starszą kartą, ale to chyba jedno mydło przy kilkuletnich GPU użytkowanych domowo :)

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczosci grasz? Jesli w Full HD, to w niektorych grach przyrost wydajnosci moze być nieduży, bo procesor bedzie bottleneckiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daerragh napisał:

W jakiej rozdzielczosci grasz? Jesli w Full HD, to w niektorych grach przyrost wydajnosci moze być nieduży, bo procesor bedzie bottleneckiem.

Nie, nie - > akurat wyłącznie w 1440p. Więc w tym przypadku raczej procek nie będzie bottleneckiem. Przynajmniej tak mówią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ganymede napisał:

 

Mam możliwość za niedużą dopłatą (rzędu maksymalnie 400 złotych po sprzedaży obecnej karty) przesiąść się na Palita 2080 TI GamingPro OC 11GB.

Pytanie ile masz zapłacić za to 2080ti ? moze w tej cenie da sie wyrwac juz rtx 3070 , wydajnosc podobna a nowsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Pytanie ile masz zapłacić za to 2080ti ? moze w tej cenie da sie wyrwac juz rtx 3070 , wydajnosc podobna a nowsza karta

Umówiliśmy się na 1900 złotych. Rozważałem serię 3070 (ewentualnie 3060TI) ale wiązałoby się to już ze zmianą płyty, a docelowo pewnie i procka. Ze względu na bardzo ograniczony budżet, wybór padł na używkę 2080TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bleidd napisał:

A co ma karta do płyty?

W sumie aktualnie chyba wciąż niewiele, miałem na myśli, że moja obecna płyta nie obsługuje PCIe 4.0. Wiem, że nowe karty są wciąż normalnie działają na 3.0, nie wiem tylko czy coś się zmieniło w kontekście ich wydajności pod starszym standardem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło i nic nie musisz wymieniać. To tylko magia cyferek tak działa.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kamilos69 napisał:

Nic się nie zmieniło i nic nie musisz wymieniać. To tylko magia cyferek tak działa.

Daje to do myślenia, dzięki! :) Nie wiem czemu zafiksowałem się na konieczności zmiany płyty przy przesiadce na serię 30xx.

Wciąż, używka 3070 to aktualnie koszt około 2400 - 2500 złotych w najtańszych wersjach, więc 1900 zł za 2080 TI wydaje mi się w miarę konkurencyjne. Do przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 będzie z czasem odjeżdżać coraz bardziej 2080 Ti, za to masz 11 GB zamiast 8 no i te 500 zł taniej. Ja bym pewnie pozostał przy 2080 Ti skoro wymiana wyjdzie Cię tak niewiele.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti bedzie lepsza (i do tego tansza) opcja niz 3070 - zwlaszcza jesli grasz w 1440p. 11GB VRAM vs 8GB.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ganymede napisał:

Umówiliśmy się na 1900 złotych. Rozważałem serię 3070 (ewentualnie 3060TI) ale wiązałoby się to już ze zmianą płyty, a docelowo pewnie i procka. Ze względu na bardzo ograniczony budżet, wybór padł na używkę 2080TI.

A ta 2080ti ma jeszcze jakas gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, naczelnik5 napisał:

A ta 2080ti ma jeszcze jakas gwarancje?

Końcóweczka - do grudnia 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

zwlaszcza jesli grasz w 1440p. 11GB VRAM vs 8GB.

zobacz co się dzieje dzisiaj w grach między 1080Ti a np 2070S

starą arch nie uzdrowisz dodatkowymi gigabajtami niestety

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tornado3 napisał:

zobacz co się dzieje dzisiaj w grach między 1080Ti a np 2070S

starą arch nie uzdrowisz dodatkowymi gigabajtami niestety

Oczywiscie - masz racje, ze przy nowszych grach sytuacja jest korzystniejsza na rzecz 2070S. Wybow karty to zawsze kwestia subiektywna. Ja np. wole miec dzisiaj 11GB vram niz martwic sie za 3 lata, ze moje GPU bedzie miec slabsza wydajnosc niz jej nowe odpowiedniki. Zwlaszcza przy 1440p, przy ktorym 8GB to za malo w nowych grach juz dzisiaj :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit daje niby 3 lata gwarancji, ale sam zglosic nie mozesz tylko przez sklep w ktorym kupiles. Jesli sklep w ktorym kupiona byla karta posredniczy w gwarancji producenta to mozna brac. Jesli nie to juz sam musisz przemyslec czy warto. @amsztel ile jest gier co zjadaw rtx 30xx 8gb w 1440p? Bo mi nawet Cyberpunk na ultra nie zapchal 8gb vram, a fpsow bylo malo bo karta za slaba. Za pare lat to i tak na obecnych kartach bedziemy zjezdzac ostro z detali i to nie przez brak vram. Inwestowanie w Gb w kartach pokroju niskiego/ sredniego segmentu nie ma sensu , tym bardziej pod 1440p. 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, naczelnik5 napisał:

Palit daje niby 3 lata gwarancji, ale sam zglosic nie mozesz tylko przez sklep w ktorym kupiles. Jesli sklep w ktorym kupiona byla karta posredniczy w gwarancji producenta to mozna brac. Jesli nie to juz sam musisz przemyslec czy warto. @amsztel ile jest gier co zjadaw rtx 30xx 8gb w 1440p? Bo mi nawet Cyberpunk na ultra nie zapchal 8gb vram, a fpsow bylo malo bo karta za slaba. Za pare lat to i tak na obecnych kartach bedziemy zjezdzac ostro z detali i to nie przez brak vram. Inwestowanie w Gb w kartach pokroju niskiego/ sredniego segmentu nie ma sensu , tym bardziej pod 1440p. 

Tak, zweryfikowałem i z informacji, które mi przedstawiono wynika, że sklep pośredniczy w procesie.

Ale powiem szczerze, że jak czytam tutaj tę dyskusję, to mam coraz większe wątpliwości co do tej karty :) Ostatecznie dopłacam tylko 300 zł (swoją sprzedaję za 1600 zł), ale nie spodziewałem się takiego poziomu analizy opłacalności (za co dziękuję, dla laika to fajne rzucenie światła na temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, naczelnik5 napisał:

Palit daje niby 3 lata gwarancji, ale sam zglosic nie mozesz tylko przez sklep w ktorym kupiles. Jesli sklep w ktorym kupiona byla karta posredniczy w gwarancji producenta to mozna brac. Jesli nie to juz sam musisz przemyslec czy warto. @amsztel ile jest gier co zjadaw rtx 30xx 8gb w 1440p? Bo mi nawet Cyberpunk na ultra nie zapchal 8gb vram, a fpsow bylo malo bo karta za slaba. Za pare lat to i tak na obecnych kartach bedziemy zjezdzac ostro z detali i to nie przez brak vram. Inwestowanie w Gb w kartach pokroju niskiego/ sredniego segmentu nie ma sensu , tym bardziej pod 1440p. 

A ile masz Vram, zeby sprawdzic czy gra alokuje wiecej niz 8GB? Jesli wlasnie 8 to chyba przyznasz, ze nie masz tego jak sprawdzic... Poza tym pisalem o swoich odczuciach w tym temacie a nie, ze moje zdanie jest prawda objawiona jedyna sluszna ;) Mam kilka GPU z roznymi wielkosciami vram i np. taki GTX1070Ti wypada dzis lepiej do grania w 1440p niz RTX2060 wlasnie ze wzgledu na mniejsza ilosc pamieci.

3 minuty temu, Ganymede napisał:

Tak, zweryfikowałem i z informacji, które mi przedstawiono wynika, że sklep pośredniczy w procesie.

Ale powiem szczerze, że jak czytam tutaj tę dyskusję, to mam coraz większe wątpliwości co do tej karty :) Ostatecznie dopłacam tylko 300 zł (swoją sprzedaję za 1600 zł), ale nie spodziewałem się takiego poziomu analizy opłacalności (za co dziękuję, dla laika to fajne rzucenie światła na temat).

Pierwsza odpowiedz w tym watku byla najlepsza - za 300zl to w ogole nie ma sie nad czym zastanawiac ;) Reszta jest mniej istotna :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł to brać i nie patrzeć nawet. Jeszcze na gwarancji jest także gitara.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, amsztel napisał:

A ile masz Vram, zeby sprawdzic czy gra alokuje wiecej niz 8GB? Jesli wlasnie 8 to chyba przyznasz, ze nie masz tego jak sprawdzic... Poza tym pisalem o swoich odczuciach w tym temacie a nie, ze moje zdanie jest prawda objawiona jedyna sluszna ;) Mam kilka GPU z roznymi wielkosciami vram i np. taki GTX1070Ti wypada dzis lepiej do grania w 1440p niz RTX2060 wlasnie ze wzgledu na mniejsza ilosc pamieci.

Pierwsza odpowiedz w tym watku byla najlepsza - za 300zl to w ogole nie ma sie nad czym zastanawiac ;) Reszta jest mniej istotna :) 

Hehe, w sumie racja :) Trochę się gubi z oczu cel, jak się temat rozwija :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

taki GTX1070Ti wypada dzis lepiej do grania w 1440p niz RTX2060 wlasnie ze wzgledu na mniejsza ilosc pamieci.

dopiero o tym pisaliśmy ;)

FC6 1440p

obraz.png.e3e4b36f48d801de8ebf6f83c49e71ce.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tornado3 napisał:

dopiero o tym pisaliśmy ;)

FC6 1440p

obraz.png.e3e4b36f48d801de8ebf6f83c49e71ce.png

Tak - znam te wykresy. Choc akurat w nowego FC nie gralem wiec tu sie nie moge wypowiedziec. Kwestia ustalenia jest co rozumiemy przez lepsza wydajnosc. Wiekszosc serwisow, ktore wykonuja benchmarki rozumie wydajnosc jako sredni FPS. Ja natomiast jako gracz, przez lepsza wydajnosc rozumiem plynnosc rozgrywki zwiazana z jak najwyzszym 1%/0.1%low oraz jak najmniejsza (lub brakiem) iloscia chwilowych stutterow. Nie da sie tego sprawdzic i pokazac na wykresach benchmarkow, ktore trwaja po kilka minut - niestety.

Jako przyklad moge podac HZD, w ktorym mam spedzone ponad 200h, gralem na roznych kartach i widze i czuje roznice miedzy 6,8,11 a 24GB Vramu. Czuje to sie zwlasza w grach z duzym, otwartym swiatem gdzie textury potrafia wazyc naprawde sporo. Dodam, ze HZD w 1440p spokojnie alokuje 12+GB vramu. Momentami nawet 15. To tyle :) 

PS> Oczywiscie wiele tez zalezy, od naszego setupu. Ile mamy monitorow, ile i jakich aplikacji uruchomionych w tle (przypadek idealny, gdzie mamy czysty OS + 1 monitor - czyli tak jak sie gry sa benchmarkowane przez redakcje - nie wystepuje w przyrodzie :E). Generalnie jest wiele rzeczy, ktore powinnismy uwzglednic a nie popadac w dychotomie myslenia :) 

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...