Skocz do zawartości
Kosiciel

Grafikę pokroju 1070 Ti / 1080

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, munio1000 napisał:

pos to proof of stake - im więcej eth masz, tym więcej eth dostajesz za zabezpieczanie nowych transakcji w sieci. to tak w skrócie

Czyli sztuczne pompowanie bańki. Zawsze się zastanawiałem jak pokrywają tymczasowo te transakcje. Bardziej rola inwestora niż kopacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, hopes napisał:

Czyli sztuczne pompowanie bańki. Zawsze się zastanawiałem jak pokrywają tymczasowo te transakcje. Bardziej rola inwestora niż kopacza.

czy sztuczne?

ETH jest wartswą pierwszą dla wielu smart kontraktów (warstwa 2) - Tether, Shiba, zdecentralizowane giełdy...

Raczej marne szanse na to że to bańka. Użytkowo to BTC jest większą bańką niż ETH.

ale to mega offtop już :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gość sprzedaje zapewne w 99% z kopary karty i nieźle mu idzie...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8-gb

Jeżeli mam taką samą (co prawda bez pudła ale to sobie można w jakimś tam czasie ogarnąć tanio) z tym, że w 100% z kompa domowego to za ile mam ją wystawić. Taniej aby sprzedać?

Mam, wystawione na Allegro za 1200zł - prowizja, transport w cenie (i sporo obserwujących ^^). Wydaje mi się, że jak na dzisiejsze czasy to uczciwa cena za kartę która na pewno jeszcze posłuży.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Diesel_Wawa napisał:

Gość sprzedaje zapewne w 99% z kopary karty i nieźle mu idzie...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8-gb

Jeżeli mam taką samą (co prawda bez pudła ale to sobie można w jakimś tam czasie ogarnąć tanio) z tym, że w 100% z kompa domowego to za ile mam ją wystawić. Taniej aby sprzedać?

Mam, wystawione na Allegro za 1200zł - prowizja, transport w cenie (i sporo obserwujących ^^). Wydaje mi się, że jak na dzisiejsze czasy to uczciwa cena za kartę która na pewno jeszcze posłuży.

Przecież to jasne, że taniej. Nie ma żadnych dowodów na to, że ktoś ma z koparki, albo że dla kogoś ma to znaczenie, albo że karta z koparki miałaby nie być zadbana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

dlatego uważam że top 1080 g1 od gigabyte, z 3x wentylator, tryb półpasywny i nie po koparce może być wart 1200 ziko zamiast bidnego 1070ti ventusa który nawet półpasywa nie ma, i z górniczym losem

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, munio1000 napisał:

dlatego uważam że top 1080 g1 od gigabyte, z 3x wentylator, tryb półpasywny i nie po koparce zamiast bidnego 1070ti ventusa po koparce może być wart 1200 ziko

Ano uważaj, jeśli nawet zawyżający cenę (jak sam przyznał) pulse 1080 TI sprzedaje za 1200, a dopiero co ktoś tam na forum za 850 sprzedał 1080 gtx.

Zresztą https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-1080-armor-8gb-lme

czy https://www.olx.pl/d/oferta/gtx-1080-gaming-x-8gb-CID99-IDO9fZw.html

Nie wiem jaki sens mają te dyskusje. Ceny ustala rynek. Widać co po ile chodzi i ludzie kupują najtańsze. Proste. Tym bardziej, że RX 6600 za 1200 też idzie kupić i to są lepsze wybory na dzisiaj, nowsze. RTX 2060 też za 1000 widać.

Edytowane przez ProudGamer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
30 minut temu, munio1000 napisał:

dlatego uważam że top 1080 g1 od gigabyte, z 3x wentylator, tryb półpasywny i nie po koparce może być wart 1200 ziko zamiast bidnego 1070ti ventusa który nawet półpasywa nie ma, i z górniczym losem

Co ci się chyba pomyliło - 1070Ti ventus?  jeżeli chodzi o Armor 1070Ti to jak najbardziej ma półpasyw. Miałem 970 G1 od Gigabajta (trzy wentyle) i była trochę cieplejsza od 970 MSI Gaming którą miałem prawie bezpośrednio po sprzedaży G1, jakieś z 7c w furmarku. Chociaż z wyglądu jednak bardziej podobają mi się konstrukcje 3 wentylatorowe.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kwestii 2060 - czy warto kupić nówkę z amazona na firmę za te ~1200 zł (co wychodzi jakieś 985 bez vaty)? 6GB i jednowentylatorowa wersja EVGA SC Gaming, ewentualnie zwrócić albo odsprzedać jeśli trafi się fajny i w dobrej cenie 1080?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Kosiciel napisał:

W kwestii 2060 - czy warto kupić nówkę z amazona na firmę za te ~1200 zł (co wychodzi jakieś 985 bez vaty)? 6GB i jednowentylatorowa wersja EVGA SC Gaming, ewentualnie zwrócić albo odsprzedać jeśli trafi się fajny i w dobrej cenie 1080?

1080 w nowych grach jest gorszy od 2060. Testowałem na Control, czy Kingdom Come. Optymalizacja shaderów prawdopodobnie czy sterowników robi robotę. Cena zła nie jest, ale też nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ProudGamer napisał:

1080 w nowych grach jest gorszy od 2060. Testowałem na Control, czy Kingdom Come. Optymalizacja shaderów prawdopodobnie czy sterowników robi robotę. Cena zła nie jest, ale też nic specjalnego.

Nie jest, ale dokładać 3 stówy do RX 6600 warto? Czy to z włączonym DLSS czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzisiaj jak najbardziej, w cenie 1200zł / 1300zł za RX6600, kupno w tej cenie 1080/1080ti mija się z celem. RX nowszy, pełna gwara, nie widziała górnika. 

Edit: Sam chyba wezmę RX6600, bo cena dość dobra jest, i nie wiem, czy jest sens dopłacać 500zł do RTXa 3060, za w zasadzie ta sama wydajność.

Edytowane przez Crypt
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, munio1000 napisał:

1660 wyrwałem tu na forum za 580ziko... co prawda palit 1wentylatorowy, ale nadal 1660 :D

Ten sam 1660 który za 580zł który jest prawie tej samej wydajności co Twoja 1080tka za 1200zł? : >

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-far-cry-6-pc-wymagania-sprzetowe-wzrosly-brak-rewolucji-w-grafice-ale-dodano-ray-tracing-i-directx-12?page=0,11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, ProudGamer napisał:

Ten sam 1660 który za 580zł który jest prawie tej samej wydajności co Twoja 1080tka za 1200zł? : >

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-far-cry-6-pc-wymagania-sprzetowe-wzrosly-brak-rewolucji-w-grafice-ale-dodano-ray-tracing-i-directx-12?page=0,11

"prawie" to raczej jest 1660ti a nie 1660

a prawie 1080 to 2060

a prawie 2060 to 3050

i tak można mnożyć.

Określ ile to jest dla ciebie prawie. +- 5%? a może dla mnie to +-30%. Teoria względności Einsteina.

A jeżeli zakładasz coś że coś jest prawdą a nie musi, to założenie jest twoje, i ty ponosisz ryzyko jeśli jest błędne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, munio1000 napisał:

"prawie" to raczej jest 1660ti a nie 1660

a prawie 1080 to 2060

a prawie 2060 to 3050

i tak można mnożyć.

Określ ile to jest dla ciebie prawie. +- 5%? a może dla mnie to +-30%. Teoria względności Einsteina.

A jeżeli zakładasz coś że coś jest prawdą a nie musi, to założenie jest twoje, i ty ponosisz ryzyko jeśli jest błędne.

Kolego filozofujesz. Masz 4-5 fps różnicy 1660 vs 1080 GTX za różnicę ponad ceny podwójnie. Sens? Żaden. Jeśli 1660 mamy za 600zł to 1080 gtx z 4 fps różnicy łatwo obliczyć ile powinien kosztować. Ja wam wszystkim życzę sprzedaży za 2000zł, ale musi to być jakiś dzieciak lub dorosły bez wiedzy. Ale nie jesteśmy na forum dla idiotów. To nie media markt. Ze sprawiedliwą wyceną to i ja sam kupię, choć nie potrzebuję bo szukam coś za 100-200zł, ale wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ProudGamer napisał:

Kolego filozofujesz. Masz 4-5 fps różnicy 1660 vs 1080 GTX za różnicę ponad ceny podwójnie. Sens? Żaden. Jeśli 1660 mamy za 600zł to 1080 gtx z 4 fps różnicy łatwo obliczyć ile powinien kosztować.

oczywiście że filozuję.

to 1200 to taki bait, może ktoś da tyle :E

przy czym pociągnijmy filozofię dalej - 4 fps różnicy w jednej grze to na ile wycenisz? albo inaczej: podaj przelicznik dodatkowy fps to ile złotych drożej. i dalej to będzie twój przelicznik, nie ogólny. Zobaczymy czy będzie pasować do rynku kart używanych.

Wiesz, ja też kiedyś kupiłem auto za 1zł bo tak się trafiło. Czy to znaczy że każde takie auto, w podobnym stanie, jest warte 1zł?

A co jeśli ktoś będzie chciał dać 2k za moją 1080? mam mu zabronić? ja chętnie sprzedam za 2k, ba, opuszczę stówę żeby tradycjom stało się zadość. rynek wszystko weryfikuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racjonalnie należałoby podejść do tego licząc procentowy zysk fpsów i doliczyć do ceny, plus powiedzmy za te 2GB pamięci trochę doliczyć, bo to jedyne atuty tej karty. Ostatecznie wychodzi pewnie podobnie, tak jak rynek wycenia najtańsze, czyli 850zł. A że ktoś się zgłosi za 2k, proszę bardzo. Byleby nie mówić tak ludziom, którzy się ciut znają. Nawet można sobie model wycen wymyślić taki.

Dla znawców - ceny najniższe z portali za dany model (ale sprawny oczywiście).
Dla olewających temat, ale nie głupich ceny średnie, czyli trochę wyższe, niż najniższe.
Dla naiwnych - górny pułap cenowy.

Szansa sprzedaży drożej niż najtańsze modele na portalach wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości głupich na rynku : > Ale mamy etap świadomego konsumenta coraz bardziej właśnie dzięki temu, że tych kart brakowało ostatnimi czasy i ludzie musieli nabyć wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi