Skocz do zawartości
GARON

Krzesło nie "gejmingowe"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam nowy temat bo będzie ciężko a może nie. Jestem aktualnie w posiadaniu krzesła Diablo. Na początku było fajnie. Ale aktualne esy floresy na oparciu i zbyt głębokie siedzisko, które naciska na przegub kolanowy oraz efekt wpadania w dziurę sprawia, że czuję się jakbym miał 90 lat. Dodatkowo podłokietniki mijają się z moimi łokciami. Dlatego do was prośba. Szukam nowego krzesła, niekoniecznie gamingowego, które będzie miało głębokość siedziska mniejszą lub równą 50cm a także w miarę szeroko rozstawione podłokietniki ponieważ moja pozycja przy kompterze jest na klawiaturze i myszce i nie chcę żeby moje łokcie wisiały w powietrzu tak jak teraz. Nie wiem czy w ogóle są krzesła gamingowe, które mają rozsuwane podłokietniki na szerokość od spodu spod siedziska? np. 5cm na boki? Nie chodzi mi o klasyczne 360 samej tacki na, której opieramy łokcie bo to nic nie daje. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, GARON napisał:

Szukam nowego krzesła

Jaki jest Twój wzrost, waga i budżet?

 

18 godzin temu, GARON napisał:

które będzie miało głębokość siedziska mniejszą lub równą 50cm

Pomiędzy krawędzią krzesła a nogami powinno zostać miejsce na 2-3 palce.

 

18 godzin temu, GARON napisał:

a także w miarę szeroko rozstawione podłokietniki ponieważ moja pozycja przy kompterze jest na klawiaturze i myszce i nie chcę żeby moje łokcie wisiały w powietrzu tak jak teraz

Ramiona powinny być wzdłuż ciała, a łokcie i przedramiona podparte (ale nie uniesione) przez podłokietniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, armt napisał:

Jaki jest Twój wzrost, waga i budżet?

 

Pomiędzy krawędzią krzesła a nogami powinno zostać miejsce na 2-3 palce.

 

Ramiona powinny być wzdłuż ciała, a łokcie i przedramiona podparte (ale nie uniesione) przez podłokietniki.

Nie o to mi chodziło. Siedzisko (twardość), mechanizm jest ok. Mam problem z tym, że szerokość podłokietników jest zbyt mała. Oparcie też jest źle wyprofilowane. Siedzisko zbyt długie, głębokie i naciska na przegub. Wzrost 181cm.  Budżet mniej niż 1000zł. Najbardziej mi zależy na tym aby długość siedziska była mniejsza niż 57cm bo moje aktualnie tyle ma od oparcia do krawędzi i żeby podłokietniki były szersze niż 67cm od zęwnętrznej krawędzi do zewnętrznej krawędzi.

Edytowane przez GARON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GARON napisał:

Budżet mniej niż 1000zł. Najbardziej mi zależy na tym aby długość siedziska była mniejsza niż 57cm bo moje aktualnie tyle ma od oparcia do krawędzi i żeby podłokietniki były szersze niż 67cm od zęwnętrznej krawędzi do zewnętrznej krawędzi.

W tym budżecie będzie trudno o markowe ergonomiczne krzesło z 5-letnią gwarancją, regulacją głębokości siedziska i regulowanymi podłokietnikami w kilku płaszczyznach.

Dwie propozycje do samodzielnego sprawdzenia:

  • Be-All który np. z mechanizm synchroniczny FST (z regulacją głębokości siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 30mm pianką ciętą 40kg/m³), profilowanym oparciem tapicerowanym (pokrytym 35mm pianką cięta 35kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K3-SB2 (z 85mm regulacją wysokości, 25mm szerokości, 50mm przód/tył, 25° obrotem nakładki), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami SHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) można znaleźć za ~1240zł;
  • Taktik MESH który np. z mechanizm synchroniczny ACTIV1-TR (z regulacją głębokości siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 55mm pianką ciętą 40kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU (z 50mm regulacją wysokości), podłokietnikami R32R (z 80mm regulacją wysokości, 40mm szerokości, 60mm przód/tył), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami SHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) można znaleźć za ~1130zł.

Krzesła możesz przymierzyć w którymś z salonów.


Interesujące Ciebie wymiary:

1) głębokość siedziska (odległość między przednią krawędzią siedziska, a rzutem pionowym punkty podparcia pleców)
- Be-All - mechanizm FS: 410mm
- Be-All - mechanizm FST: 410-460mm
- Taktik MESH - mechanizm ACTIVE-1: 400mm
- Taktik MESH - mechanizm ACTIV1-TR: 400-450mm

2) głębokość powierzchni siedziska (maksymalna odległość między przednią i tylną krawędzią siedziska)
- Be-All - mechanizm FS: 420mm
- Be-All - mechanizm FST: 420mm
- Taktik MESH - mechanizm ACTIVE-1: 455mm
- Taktik MESH - mechanizm ACTIV1-TR: 455mm

3) szerokość zewnętrzna podłokietników (odległość między zewnętrznymi krawędziami podłokietników)
- Be-All - podłokietniki (1D) R35K2: 650mm
- Be-All - podłokietniki (2D) R35K2 SB2: 620-670mm
- Be-All - podłokietniki (3D) R35K3: 660mm
- Be-All - podłokietniki (4D) R35K3 SB2: 630-680mm
- Taktik MESH - podłokietniki (1D) R19T: 665mm
- Taktik MESH - podłokietniki (3D) R32R: 615-695mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, armt napisał:

W tym budżecie będzie trudno o markowe ergonomiczne krzesło z 5-letnią gwarancją,

dlatego warto rozważyć coś dobrego z 10letnią gwarancją, markowego, ergonomicznego..

nie gamingowego, czym, jakim fotelem jest ikea jarvfjallet ew tańszy markus.

na pewno będziesz zaciekle bronił wyzszości tych be-all, bo za to jak widać ci płacą,.. a autor sobie na necie poczyta opinie o powyższych. rozważy.

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mimuszek napisał:

na pewno będziesz zaciekle bronił wyzszości tych be-all, bo za to jak widać ci płacą,..

Nikt mi nie płaci, w innych wątkach pojawiają się też krzesła innych marek (Profim, Bejot, Kinnarps, Flokk, Steelcase czy Herman Miller) - tu po prostu budżet na to nie pozwala (gdyby autor miał np. 2000zł pojawiły by się tu inne krzesła, a przy np. 4000zł jeszcze inne).

Krzesła Nowy Styl często się pojawiają właśnie ze względu na podawany budżet. Modele Be-All i Taktik nie są idealne - zamiast pianki wylewanej jest cięta, niema opcji regulacji głębokości podparcia lędźwiowego i opcji mechanizmu z kątem ujemnym.

 

2 godziny temu, mimuszek napisał:

dlatego warto rozważyć coś dobrego z 10letnią gwarancją, markowego, ergonomicznego..

nie gamingowego, czym, jakim fotelem jest ikea jarvfjallet ew tańszy markus.

Autor wątku jak najbardziej może przymierzyć Järvfjället (ale nie spełnia ono postawionego wymagania - nie ma regulowanej szerokości podłokietników i wynosi ona mniej niż zakładane 67cm). Natomiast Markus trudno nazwać ergonomicznym - brak regulacji wysokości podłokietników, pseudo podparcia lędźwiowego i zagłówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, że nie ma krzesła za mniej niż 1000zł. Mi na serio nie zależy niewiadomo na czym. Szerokość zewnętrznych krawędzi podłokietników więcej jak 67cm i głębokość siedziska mniejsza niż 57cm w dziesiątkach tysięcy krzeseł nie ma takiego z takimi wymiarami za mniej niż 1000zł? Rozumiem, że jest inflacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GARON napisał:

Niesamowite, że nie ma krzesła za mniej niż 1000zł. Mi na serio nie zależy niewiadomo na czym. Szerokość zewnętrznych krawędzi podłokietników więcej jak 67cm i głębokość siedziska mniejsza niż 57cm w dziesiątkach tysięcy krzeseł nie ma takiego z takimi wymiarami za mniej niż 1000zł?

W modelu Taktik MESH możesz zaoszczędzić wybierając tańszy mechanizm synchroniczny bez regulacji głębokości ACTIVE-1 - taką konfigurację można znaleźć za ~1020zł.
W modelu Be-All możesz zaoszczędzić wybierając tańszy mechanizm synchroniczny bez regulacji głębokości FS i tańsze podłokietniki z regulacją w 2 płaszczyznach R35K2-SB2 - taką konfigurację można znaleźć za ~1100zł.

W obu krzesłach możesz też wybrać tapicerkę z tańszej grupy cenowej (0 lub 1), ale skróci to gwarancje na tapicerkę do 2 lat (a oszczędność to tylko ~60zł).

Jeszcze taniej też się da, ale będzie to oznaczało rezygnację z: podparcia lędźwiowego, mechanizmu synchronicznego i 5-letniej gwarancji.

 

2 godziny temu, GARON napisał:

Rozumiem, że jest inflacja.

Na początku sierpnia 2021 model Be-All (z mechanizm synchroniczny FST, podłokietnikami R35K2-SB2, podstawą TS25, kółkami SHH i tapicerką z 2 grupy cenowej) można było znaleźć za ~1040zł, teraz taką konfigurację można znaleźć za ~1170zł - co oznacza wzrost o ~12,5%.

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie potrzebuję 5 lat gwarancji i regulowania wszystkiego + 18 punktów podparcia. Wymieniłem 2 rzeczy, które chcę wymiarowe i w miarę wygodne siedzenie. Jeżeli siedzisko i podłokietniki spełnią moje wymagania to postura się sama dobrze ułoży. Dodatkowo stwierdzenie poniżej 1000zł oznacza np. 999zł a nie 1170 czy 1040. Z resztą nigdzie za tyle nie kupię krzeseł z tych marek i trzeba jeszcze doliczyć przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2022 o 10:06, GARON napisał:

Z resztą nigdzie za tyle nie kupię krzeseł z tych marek i trzeba jeszcze doliczyć przesyłkę.

Te ceny pochodzą z sklepów internetowych, co prawna nie doliczyłem kosztu wysyłki.

Z kosztem wysyłki i tkaniną z niższych grup wygląda to tak:

  • Be-All który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 30mm pianką ciętą 40kg/m³), profilowanym oparciem tapicerowanym (pokrytym 35mm pianką cięta 35kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K3-SB2 (z 85mm regulacją wysokości, 25mm szerokości, 50mm przód/tył, 25° obrotem nakładki), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami SHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 1 grupy cenowej) można znaleźć z kosztem wysyłki za ~1040zł;
  • Taktik MESH który np. z mechanizmem synchronicznym ACTIVE-1, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 55mm pianką ciętą 40kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU (z 50mm regulacją wysokości), podłokietnikami R32R (z 80mm regulacją wysokości, 40mm szerokości, 60mm przód/tył), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami SHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 0 grupy cenowej) można znaleźć z kosztem wysyłki za ~1040zł.

W modelu Be-All możesz już tylko zaoszczędzić wybierając tańsze podłokietniki bez regulacji na szerokość (taniej o ~130zł) - ale to nie spełniałoby Twoich kryteriów.
W modelu Taktik MESH możesz zaoszczędzić wybierając tańszy mechanizm niesynchroniczny Ergon-UP (taniej o ~50zł) i tak samo jak w poprzednim modelu możesz też zaoszczędzić wybierając tańsze podłokietniki bez regulacji na szerokość (taniej o ~120zł) - ale to nie spełniałoby Twoich kryteriów. Nie polecam rezygnowania z podparcia lędźwiowego - plecy same się prawidłowo nie ułożą.

 

W dniu 6.08.2022 o 10:06, GARON napisał:

i w miarę wygodne siedzenie

Dlatego proponuje Ci zobaczyć oba modele, żebyś mógł je przetestować i stwierdzić które ma dla Ciebie bardziej wygodne siedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to wygląda jakbyś pracował dla tych marek i na siłę mi wciskał Taktika i Be-All. Dodatkowo nie czytasz tego co piszę. Podłokietniki mają rozłożone na szerokość większą niż 67cm inaczej nie ma opcji bo nie będę kupował tego samego znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2022 o 13:40, GARON napisał:

Niesamowite, że nie ma krzesła za mniej niż 1000zł. Mi na serio nie zależy niewiadomo na czym. Szerokość zewnętrznych krawędzi podłokietników więcej jak 67cm i głębokość siedziska mniejsza niż 57cm w dziesiątkach tysięcy krzeseł nie ma takiego z takimi wymiarami za mniej niż 1000zł? Rozumiem, że jest inflacja.

Nie ma. Pogodz sie z tym. Chcesz miec dobre krzeslo? Musisz wydac wiecej niz 1000zl. Twoje zakrzywianie rzeczywistosci i oskarzanie innych niczego tu nie zmieni.

PS. Ponizej 1k pln warto rozwazyc jedynie ikea jarvfjallet. Jesli Tobie to krzeslo nie odpowiada to musisz podniesc budzet.

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżyj sobie tą stronę, mają tutaj podane wszystkie wymiary, są krzesła od kilku stówek do dziesięciu tysięcy złotych. Budżet na nowy fotel masz mocno średni. 

https://elzap.eu/  

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GARON napisał:

Sorry ale to wygląda jakbyś pracował dla tych marek i na siłę mi wciskał Taktika i Be-All.

Nie pracuje, o czym już pisałem (jeden producent wynika z Twojego budżetu, o tym też już pisałem).

Nic Ci też nie wciskam, to luźne propozycje które powinieneś Sam sprawdzić przed ewentualnym zakupem (to też już pisałem).

 

 

5 godzin temu, GARON napisał:

Dodatkowo nie czytasz tego co piszę. Podłokietniki mają rozłożone na szerokość większą niż 67cm inaczej nie ma opcji bo nie będę kupował tego samego znowu.

Czytam, za to Ty czytasz wybiórczo - wymiary podłokietników podałem w mojej drugiej wiadomości w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@armt według moich spostrzeżeń dużo świeżo zarejestrowanych użytkowników rejestruje się tutaj o pomoc ale wie lepiej, a jak już przedstawisz sytuację czy propozycję to dostajesz odpowiedź z pretensjami. Szkoda czasu...

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 14:30, Iri napisał:

według moich spostrzeżeń dużo świeżo zarejestrowanych użytkowników rejestruje się tutaj o pomoc ale wie lepiej

To że ktoś się pyta na forum, a na koniec kupuje co zamierzał - idzie zrozumieć.

 

W dniu 8.08.2022 o 14:30, Iri napisał:

a jak już przedstawisz sytuację czy propozycję to dostajesz odpowiedź z pretensjami

Takie pretensje świadczą tylko kulturze tych osób.

 

W dniu 8.08.2022 o 14:30, Iri napisał:

Szkoda czasu...

Po pierwszej wiadomości trudno stwierdzić co zrobi dalej dany autor wątku (czy i jak odpowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...