Skocz do zawartości
procsa

Tania obudowa pod AiO 280mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doradzi ktoś jakiś model, może być starszy, mogę kupić używkę, byle "tanio", pod płytę ATX (MSI Z390 MPG GAMING PLUS), oraz aby zamontować AiO cpu 280mm na górze, tak aby nie wchodziło za bardoz na płytę główną ? Druga przydatna rzecz to min. dwa porty USB 3.0 na froncie, nie wiem czemu, ale widzę że wszystkie tańsze nowe obudowy mają1 port USB 3.0 i dwa 2.0, jak kupowałem taka zwykła SilentiumPC z 4-5 lat temu to był standard dwa USB 3.0. na froncie, nie wiem co się porobiło.

Przeglądałem trochę ofert, ale większosć jest opisana jako pod AiO 160mm lub 240mm, niby na oko wygląda jakby było więcej miejsca, ale to jest na oko...

Jedyne co znalazłem to SPC Ventum VT4V TG  (ok 270zł), gdzie w specyfikacji niby jest napisane "Układ chłodzenia cieczą (AIO) w rozmiarze 240 lub 280 mieści się bezkolizyjnie na górze obudowy lub jej przodzie", no i ma 2x USB 3.0, może ktoś coś jeszcze tańszego ?  Pozdrawiam

Edytowane przez procsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... dzięki wielkie za propozycje !

Tanio dla nie, to albo nowa za ok 200-250, albo używka za 150-200 która jako nowa kosztowała ok 400-500zł.

Najbardziej pasuje mi "Obudowa Genesis Irid 505", nawet nową idzie dostać za 240zł, pytanie czy opłaca się kupować używkę za 50zł mniej... ale najbardziej mi pasuje pod kątem rozmieszczenia portów, wymiarów no i jest opisane możliwosć montażu AiO 280mm u góry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@procsa Nie te czasy żeby sprzedawać budę wartą 400/500zł za 50-60%% mniej ( chyba ,że obudowa to kicz ). Te dwa Genesisy różnią się wentylatorami, używana ma ARGB i kosztuje 379zł ,a nowa bez podświetlenia 259zł. Najlepszym wyborem w tej cenie jest SG7 lub AR7 i tak bym zrobił jakbym miał wybierać między Genesis który w mojej subiektywnej opinii jest kiczowaty. Wybrałbym SPC pomimo ,że i tak te obudowy są dziadowskie w porównaniu z Fractal, NZXT, Be Quiet!, Corsair, Lian Li. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta SG7V TG za 185 PLN, którą podrzucił Iri, była świetną opcją, ale AR7 jest też dobra. To w zasadzie ta sama buda z innym frontem, miejscami na napęd i świetną sprawą w postaci kontrolera prędkości wentylatorów. Niczego lepszego (nowego) za 200 PLN nie kupisz, a nawet za 270 PLN wolałbym używanego AR7 zamiast nowej Ventum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ta :

Obudowa GENESIS Irid 505

Jakaś jest promocja i jest za 239zł , nic innego nie widzę w podobnej cenie, a z tamtą SG7V TG  nie zdążyłem, bo czekałem za jedną odpowiedzią z OLXbo była ta IRID 505 za 100zł, ale zero kontaktu ze sprzedającym a dziś już znikła oferta.

Dzięki za pomoc, a przy okazji zauważyłem, że już nie robią miejsca na CD-ROM w obudowie ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...