Skocz do zawartości
kelczyz

problem z aktywacja systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kilka lat temu kupilem sobie kilka kluczy do windows 10 pro

formatowalem w tym czasie komputer z 10x i zawsze wpisujac ktorykolwiek z kluczy podczas instalacji systemu nie mialem zadnych problemow. po wlaczeniu komputera zawsze system byl aktywowany

Az tu nagle gdy sformatowalem komputer i uzywam tych samych kluczy co zawsze to windows przyjmuje mi klucz i instaluje wersje 10 pro.

po zainstalowaniu systemu wchodze we wlasciwosci komputera i pisze ze system jest nieaktywny. gdy probuje jeszcze raz aktywowac system ktorymkolwiek kluczem wyskakuje mi komunikat ze klucze ktore posiadam sa do wersji HOME 

?????????????

i problem polega na tym ze sam wymusza instalacje pro a pozniej mowi ze nie zaaktywuje bo nie mam home ^^ 

prosilbym o pomoc jak aktywowac system w takim razie ? obraz ze strony microsofta sciaga sie automatycznie z wersja pro i home i powinien po wpisaniu klucza przy formatowaniu sam wybrac odpowiednia

mial ktos taki problem ?

prosze o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kluczy, za ile? 5 zł? 10?
Tak bywa z szemranymi kluczami.
Było trzeba instalować bez klucza. Raz aktywowany komputer prawidłowym kluczem aktywuje się ponownie po zainstalowaniu systemu ponownie bez jego podawania. Oczywiście warunek to wskazanie prawidłowej edycji, home, pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to win 10 to jest konto MS i zapisany tam komputer, po instalacji sam się aktywuje, skoro masz wersję PRO to chyba jasna rzecz że się nie da aktywować jak miałeś klucze do home. Próbowałeś nie wpisywać klucza podczas instalacji? Może pobierz z innego źródła wersję home. Ostatnio jak padł dysk w lapku to od razu instalowałem win 10 zamiast 8 i nie było problemu, sam wybrałem wersję a system sam się aktywował.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amp41 nie musi być konta MS. Bez konta MS klucz po prostu przypisany jest na serwerze aktywacyjnym do specyfikacji sprzętowej komputera. Z tego co wiem jest przypisany do danych płyty głównej i danych dotyczących dysku systemowego (dlatego u niektórych wymiana dysku systemowego też wymusza ponowną aktywację windowsa).

Ponadto autor twierdzi, że kupił klucze do pro, w trakcie instalacji wpisanie klucza automatycznie instaluje wersję pro (instalka zrobiona przez MCT ze strony MS zawiera wersję i Home i Pro), a po uruchomieniu systemu dostaje informację, że system nieaktywowany, bo klucz jest od wersji home. 

@kelczyz rozwiązania są dwa.

1. Instalacja systemu bez wpisywania klucza i wtedy ręczne wybranie wersji pro.

2. Kupiłeś lipne klucze, których żywotność została zakończona przez MS lub przez usunięcie jakiejś licencji zbiorowej pod którą były przypisane, stąd takie fikołki.

Jeżeli twierdzisz, że klucze są legalne, to pozostaje jedynie kontakt telefoniczny z konsultantem MS, bo tylko on może rozwiązać sprawę niewłaściwego przypisania klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...