Skocz do zawartości
ToD

PROBLEM Z GF 1080? Dziwne artefakty czy co to?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Jakiś czas temu zamieniłem się ze znajomym z GF 1070 (mojego) na jego GF 1080, nasze karty miały podobny "przebieg" (obie z tego samego miesiąca 2016 roku), nic nie było kopane, karty nie były katowane. Już dawno po gwarancji, rzecz jasna.
Po zamianie wstępnie była akcja że gasł ekran i sie wysypał sterownik, zrobiłem reinstall sterowników, było dobrze. Ostatnio naszła mnie ochota na pogranie w Witchera 3 i zauważyłem że losowo po 20 minutach lub godzinie grania dzieją się dziwne bugi graficzne.
Karta podczas gry nie przekracza żadnych krytycznych temperatur. Wstępnie myślałem że to wina gry, ale jednak nie. Zrobiłem test furmarkiem i ten problem zaczął występować po 4-5 minutach testu, co prawda niemal niewidoczne błędy graficzne ale widziałem czarne trójkąty tu i tam ze dwa razy. W furmarku temperatury najwyższa to 83*C, przy normalnej grze nie przekracza 75*C.

Filmik jak to wygląda (trzeba się przyjrzeć): https://files.fm/u/4rn878pd4#/view/3jgafzd9w
Na Windowsie nie ma żadnych takich bugów graficznych.

Raz zminimalizowałem gre po takiej akcji to mignął mi ekran i się sterownik przewrócił. Gre oczywiście scrashowało.
Podczas grania np. w Valoranta gram z fps-unlocked, zeby był jak najniższy frametime, więc mam 400-500fps, karta też jest mocno używana w takim wypadku, nie ma żadnych blędów. W LoLa też gram sporo i nic się nie dzieje, ale to mniej wymagające i lock fps jest.

Ktoś kto się zna na tym - karta już bliska śmierci? Czy mogę sterowniki mogą być uszkodzone (znowu?)? Znajomy mi powiedział że termopady wymienić i  zmienić pastę termo przewodzącą bo nie było to robione od 2016 roku i że może to coś da. Ma to sens? Szukam porad.

Pozdrawiam.

Mój komputer jakby to miało znaczenie:
AMD Ryzen 9 5900X
G.Skill Trident 3600 CL 16
Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming
Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ToD napisał:

Znajomy mi powiedział że termopady wymienić i  zmienić pastę termo przewodzącą

Przecież temperatury masz normalne.

5 godzin temu, ToD napisał:

Ktoś kto się zna na tym - karta już bliska śmierci?

Pożyjesz zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w innych grach tez problem wystepuje? 

Jesli chodzi o twoj filmik, to moim zdaniem nie wyglada to dobrze. Zamienialbym sie spowrotem. Moim zdaniem karta uszk.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są wg. jednych normalne, wg. innych nie. Sam nie wiem co sądzić.

Zmniejszyłem taktowania/memory -400/-500. Nic nie dało, wciąż było to samo w furmarku.

@daerragh
Problem jak narazie zauważyłem tylko w Wiedźminie III oraz w FurMarku + czasami mam wrażenie ze coś na Windowsie sie zbuguje na dosłownie setną sekundy, dla przykładu otwieram filmik na netflixie, to ekran jakby się rozmazuje na 0.1 sekundy, nie przeszkadza to ogólnie ale coś dziwnego jest. Nie wiem czy to też buga odtwarzacza nie jest chociażby.

Rozważam jeszcze oddanie tego GPU do serwisu zeby to przeczyścili dokładnie, zapytałem też o termopady - chłop powiedział ze nie każda karta przeżywa zmiane termopadów, hmmm...
Dużo osób pisze że potężne przeczyszenie potrafi naprawić takie problemy, tbh., nie wydaje mi się.

Reinstallowalem stery, też nic nie dało, jest sens zainstalowanie starszych może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeczyszczenie nic nie da. Temperatury masz normalne, wiec po co czyscic? Moj poprzedni RX 590 dzialal w temp 80C (gry) i nic mu nie bylo.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ToD napisał:

Rozważam jeszcze oddanie tego GPU do serwisu zeby to przeczyścili dokładnie, zapytałem też o termopady - chłop powiedział ze nie każda karta przeżywa zmiane termopadów, hmmm...
Dużo osób pisze że potężne przeczyszenie potrafi naprawić takie problemy, tbh., nie wydaje mi się.

Wygląda jakby pamięci zaczynały powoli sypać artefaktami.

Co do termopadów to owszem o ile ktoś źle dobierze ich grubość, poza tym to nic trudnego - bardziej upierdliwa robota niż trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Nie chce mi się z tym użerać, zamienię się z znajomym ponownie na karty. Szkoda że mieszka po drugiej stronie kraju, to zabawy co niemiara.
Dzięki za pomoc anyway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...