Skocz do zawartości
arek0070

Wymiana GTX1070Ti na... ?Nowe GPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zastanawiam się nad wymianą GPU,bo obecny GTX 1070Ti jest już stary i w wielu grach trzeba jechać z detalami ?
Obecny konfig:
R5 5600x
MSI B450 A Pro Max
2x8Gb Czerwone Balistixy 3200 cl16@3600
Psu CM G550m(pewnie też do zmiany)
Gram głównie w 1440p. Budżet powiedzmy 3500zł,chyba że jest jakiś sklep komputerowy w którym jest opcja kupna na raty 0,to wtedy można i więcej.
Zastanawiam się nad Rx6800x z racji iż mam AMD,albo RTX3080. Na RT mi zbytnio nie zależy. Polecicie coś od siebie,jakieś rady itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Poluj na RTX'a 3080.

Właśnie tak się zastanawiam...bo 3080 to koszt 4k,a Rx6800xt mogę mieć już nawet za 3400zł. Tylko znowu te sterowniki itp...i tak się zastanawiam.

A co z zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz tez bym wymienił, celuj w jakąś porządną 850W. Mogę polecić Corsair z serii RM.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Zasilacz tez bym wymienił, celuj w jakąś porządną 850W. Mogę polecić Corsair z serii RM.

Dokładnie ! Mam RMx 850 i niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś troszkę dołożył, to nadal są dość często do kupienia 6900xt za 3.9-4k. Były też jakiś czas temu 3080 12G poniżej 4k. Tylko nie wiem czy jest sens teraz pakować się w obecną gen imo na tej półce cenowej. Całkiem możliwe, że jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego do tych 4k kupisz coś z nowej gen. Ofc różnie może być i może w tym roku tylko jednak drogi top będzie na rynku. 

Co do zasiłki, to jeszcze imo starczy jak ogarniesz jakieś tam lekkie uv, ale czasy mamy takie, że jak kiedyś polecało się z zapasem 550-650w, to teraz jednak idzie to w stronę 750-850. A dla przyszłej topki jeszcze więcej. Jeżeli będziesz miał wolne $, to jakiś 750+ możesz ogarnąć na przyszłość. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Zasilacz tez bym wymienił, celuj w jakąś porządną 850W. Mogę polecić Corsair z serii RM.

Nie no zasilacz i tak planowałem wymienić,bo obecny ma już ok 5lat.Choć nie narzekam :) A co powiesz o ANTEC HCG 850W Gold ? Znajomy wyprzedaję graty i ma takiego z początku roku z papierami na GW,za ok 260zł ?Nie byłby ok ?

2 minuty temu, Kelam napisał:

Gdybyś troszkę dołożył, to nadal są dość często do kupienia 6900xt za 3.9-4k. Były też jakiś czas temu 3080 12G poniżej 4k. Tylko nie wiem czy jest sens teraz pakować się w obecną gen imo na tej półce cenowej. Całkiem możliwe, że jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego do tych 4k kupisz coś z nowej gen. Ofc różnie może być i może w tym roku tylko jednak drogi top będzie na rynku. 

Co do zasiłki, to jeszcze imo starczy jak ogarniesz jakieś tam lekkie uv, ale czasu mamy takie, że jak kiedyś polecało się z zapasem 550-650w, to teraz jednak idzie to w stronę 750-850. A dla przyszłej topki jeszcze więcej. Jeżeli będziesz miał wolne $, to jakiś 750+ możesz ogarnąć na przyszłość. 

Czekać nie zamierzam :D Już czekałem z obecnymi grafikami i wystarczy. Własnie jest opcja kupić rx6900xt za 4k i też się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poluj na 6900xt. Może znów red devile będą za te 4k. Skok mocy względem 1070ti będzie bardzo okazały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 3080 Ti za 4,5 tyś były, nie wiem ale choćby dla RT i DLSS celowalbym w nvidie.  A na serię 3xxx  będą jeszcze zniżki, ale jak Ci się nie pali to wstrzmaj się ten miesiąc czy dwa, drożej nie będzie, a seria 4xxx wyjaśni ceny po premierze 4090, seria 3xxx z automatu będzie tańsza. Takie wróżenie z fusów, ale dość realne ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

nie wiem ale choćby dla RT i DLSS celowalbym w nvidie.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale skoro kolega wyraźnie napisał, że na rt mu nie zależy, to czemu ma brać słabszą kartę w rasterze? 6900xt, to jest konkurent 3090, nie 3080, a cenowo jest jednak wyraźnie tańszy. Ale ofc jednak autor się przekona do RT czy dlss, to też bardziej bym polecał rtx'a.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RT nie zależy mi prawie wcale...głównie chodzi mi o wydajność w 1440p.

 

Co powiecie o zasilaczu ANTEC HCG 850W będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie zasilacz kupiony RMx 850,pora na grafikę.

Cały czas się zastanawiam co będzie najlepsze,także cenowo.

Mogę kupić tak:

RX6800xt w jakiejś spoko wersji za +-3100zł

RTX3070TI w też ok wersji +-3300zł

RTX3080 +- 3700-3800zł

RX6900XT Nitro+ za +-3800zł

Granie 1440p,na RT mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3080 ze wzgl. na DLSS, który robi robotę - owszem traci się czasami na ostrości obrazu ,ale boost FPS jest wyraźny.

Na RT może Ci nie zależy, ale jak już będziesz miał to będziesz korzystał :)

Ten monitor 1440p to ile Hz masz ?

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, IceMan75 napisał:

Moim zdaniem 3080 ze wzgl. na DLSS, który robi robotę - owszem traci się czasami na ostrości obrazu ,ale boost FPS jest wyraźny.

Na RT może Ci nie zależy, ale jak już będziesz miał to będziesz korzystał :)

Ten monitor 1440p to ile Hz masz ?

Amd chyba też ma coś na wzór DLSS w Nvidi??Czy nie ? Nie zależy mi na RT,bo jeśli w takiej samej cenie Mogę mieć dużo wydajniejsza kartę to czemu miałbym brać słabsza ?A chyba Rx6900xt jest sporo wydajniejszy od Rtx3080??Chyba że się mylę.


Monitor mam 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na RT to tylko i wyłącznie RX6900XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma FSR które działa nawet na twojej aktualnej karcie. Ale daje gorszą jakość obrazu i ma mniejszą wydajność. Nie patrz czysto na rasteryzacje bo ona już nie ma tak dużego znaczenia jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie AMD ma sens jeśli jest tak samo wydajne, ale znacząco tańsze. W podobnej cenie to kiepski wybór, bo nie masz RT/DLSS (ok masz ale dużo gorsze).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Rtx muszę ok 100zł dopłacić względem Rx6900xt. A przecież jest jeszcze SAM bo posiadam Ryzena,tylko czy to wszystko warte świeczki ? Czyli co Rtx3080 będzie lepszy niż Rx6900xt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się decydował na rtx to tylko wersję z 12 gb vramu, o tym pamiętaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jakbyś się decydował na rtx to tylko wersję z 12 gb vramu, o tym pamiętaj.

A dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica praktycznie żadna. Jak będziesz miał szczęście w loterii krzemowej to wersja 10GB będzie wydajniejsza od 12GB. 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...