Skocz do zawartości
Ronson

Skąd i jaki kupić wydajny ozonator?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Już sam kiedyś sobie zrobiłem ozonator z chińskich części, ale chyba wydajność siadła. Na początku była gęsta mgła w ozonowanym pokoju, a teraz to ledwo ledwo. Cztery płytki dałem. Wydajności nie ma co podawać, bo chiński marketing to 100% ściema.

 

Teraz bym chciał wedle takich wymagań:

- musi być tu szybko. Najlepiej tydzień. No góra 10 dni, nie więcej

- jeśli będzie miał wydajność chińszczyzny, to conajmniej 4 płytki. Płytki z radiatorami, bo to ma trochę pochodzić, a nie się popsuć lub stracić moc po minucie

- musi móc pracować 40 minut bez przerwy bez awarii/ dużej degradacji

- możliwie tanio

 

Co sam znalazłem:

Znalazłem jakiś na aledrogo za 650zł, taki sam jak markowy za 2000. Zgaduję, że jakaś podróba. Ale podają, że pobór prądu to 200W. No to brzmi nieźle. Cztery płytki ponoć po 5g. Ale poza tym, że to pewnie podróba, to jeszcze są dziwne płytki, takie nietypowe. Obawiam się problemów z wymianą na nowe w przyszłości

Alternatywa to aliexpress, niektóre mają "wysyłka z Polski", ale mi zależy na czasie, wysyłka i cła itp. nie mogę czekać miesiąc. Tutaj możnaby kupić jakieś dwupłytkowe badziewie za 120zł + opłaty, i dwa takie. Razem z moim starym powinno wystarczyć

Ostatnia opcja to może ktoś z Was tutaj ma na zbyciu? Potrzebuję jednego z niezużytymi 4 płytkami lub dwa po 2 płytki

 

Po co mi to

Moc duża, bo chcę wyozonować całą klatkę schodową w domku jednorodzinnym, do tego przedpokoje na górze i na dole, a ciężko odizolować te pomieszczenia. Będzie sporo "uciekać" na dole i górze.
Ozon spada na dół, bo jest cięższy od powietrza.  No to wymyśliłem, że walnę dwa ozonatory na raz, jakieś wentylatory (zwykłe, nie te których powinienem użyć, ale trzeba jakoś sobie radzić, a nie wynajmę tych pro, bo to kosztuje, szczególnie rok świetlny od najbliższego dużego miasta). Do tego mam podejrzenia o jakiś głębszy problem. Nie zaszkodzi jak przesadzę z ilością ozonu o np. 50x bo zwykłe ozonowanie próbowałem i jakoś nic nie dało. Nigdzie grzyb nie wyszedł po renowacji klatki schodowej, ale wyraźnie czuć smród pleśni jak się przechodzi, a do tego są efekty - dusi mnie, osłabia, no krótko mówiąc, są wszystkie objawy. Jedyne co zostału to schody. Może pod nimi była woda i został grzyb. Zobaczymy.  Taniej kupić ozonator niż zrywać schody od razu. Jak to nic nie da, to pomyślę. Jak ktoś uważa ten krok za głupi i ma namiary na dobrą firmę odgrzybiającą która nie kasuje fortuny, to jestem otwarty na propozycje. Póki co zaprosiłem jedną, koleś za powiedzenie dzień dobry boleśnie mnie skasował, a jak wycenił etap "rozeznania się" to okazało się, że mój budżet nie wystarczy nawet na sprawdzenie gdzie jest grzyb. No to podziękowałem i sam zdarłem cały tynk, wypsikałem tam gdzie było widać plamy od wilgoci i grzyba, położyłem nowy tynk i pomalowałem. Całą klatkę. Ale problem jest nadal. Z tego co wiem, nie ma żadnych magicznych narzędzi, które wykrywają grzyba pod farbą. Nie wiem. Możliwe, żeby po roku truł ale nie było nic widać, że gdzies wyłazi? Firma musiałaby być z kujawsko-pomorskiego, bo nikt nie będzie jechał 500km żeby se obejrzeć i wycenić usługę.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sam "zbudowałem" z Chińskiego kitu 4 płytkowego.Jako obudowę i chłodzenie użyłem starej nagrzewnicy z której wywaliłem grzałkę. Wiadomo że te płytki nie mają reklamowanych 60g/h ?. Do wytworzenia 1g ozonu potrzeba ~10W mocy elektrycznej. Mój generator (same płytki) pobiera 110W, wiec może mieć około 9-11g/h. Cała skrzynka bierze 150W, planuje jeszcze dodać jakiś sterownik czasowy i dodać kolejne 4 płytki,  

Pokoje 20 i 25m2 ozonuje po 2-3 godziny, wiem trochę za długo :E

 

 

6bXoIq4.png

 

bijZBL9.png

ArD7eEP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można brać z Ali jeśli chcesz mieć swoje, te "Polskie" mają dokładnie ten sam shit w środku wsadzone i działają dokładnie na tej samej zasadzie wyładowań koronowych (oczywiście są takie działające na innej zasadzie, ale nie kupisz ich tanio).  

 

Możesz też po prostu zamówić kilka z Allegro a potem puścić na 14 dniowy zwrot. Sprzedawcy łżą na Allegro odnośnie parametrów. 

Przykładowo taki:

https://allegro.pl/oferta/generator-ozonu-ozonator-60-000-mg-h-czasomierz-12011427820

W środku dwie płytki, wydajność pewnie maks 5-10g/h (mam taki z dwoma płytkami zresztą ATWFS - na ali był jako 10g/h). Kupujesz 4 próbujesz wyozonować po dwóch tygodniach odsyłasz na 14 dniowy zwrot i zrobione.  Normalnie taka praktyka to lekkie chamstwo, ale tu sprzedający po prostu jawnie oszukuje klientów więc kij mu w tyłek. 

Są nawet taniej. Np. 

https://allegro.pl/oferta/generator-ozonu-ozonator-32g-h-timer-10864293554

Dalej oszustwo, ale trochę ozonu to wyprodukuje. Postawisz takich 4-5 na 4 godzinne sesje z 15 minutowymi przerwami i coś powinno to dać. 

 

BTW: Jeśli wszedł Ci grzyb to ozonowanie da efekt krótkotrwały. Musisz się pozbyć wilgoci, całkiem spoko rozwiązaniem jest osuszacz powietrza - można nieraz tanio wylicytować - szukaj takich o wydajności 20-30l/24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam konto na allegro od ponad 20 lat i nie będę sobie robił negatywów Januszowaniem. Zresztą to nie jest w mojej naturze robić ludzi w ..ja. Nawet jak są oszustami, bo czym wtedy jestem lepszy od nich? 

Bycie jednym z tego wymierającego gatunku ludzi "w porządku" to moja największa zaleta. Fajnie jest mieć do siebie szacunek patrząc w lustro. Także nie, nie będę niczego wyłudzał.

Co do Ali - no tak, wiem, że podobny szajs. Tylko ten problem z terminem. Żebym miał pewność, że dotrze.

 

A nie pożyczyłby ktoś za opłatą? 

 

Co do usuwania przyczyny - no tak, ale nic nie wyłazi mimo roku ponad. To może przyczyna już usunięta tylko nadal tego syfu zostało na ścianach i może pod deskami schodów. Jak przeozonuję tak konkretnie, to będę wiedział na pewno. Zerwanie schodów to ogromny (dla mnie) koszt. Dębowe, fajne schody zresztą. Ponad 30 letnie i nadające się do renowacji, ale jednak szkoda jakby się miało okazać, że jednak pod nimi grzyba nie było. No i wyremontowana klatka byłąby znowu do remontu bo zrywanie schodów rozwali tynk wokół konkretnie. Potem koszt kładzenia nowych schodów, bo to nie tak, że się da zamontować stare znowu po rozbiórce. 
Najpierw spróbuję z ozonem, a potem będę się bawił w rozbiórkę jak będzie trzeba. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że często ozonujecie. Zauważyliście niszczenie się mebli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ronson napisał:

Nie. Mam konto na allegro od ponad 20 lat i nie będę sobie robił negatywów Januszowaniem.

Ekhm, od lat już nie ma komentarzy dla kupujących.

10 godzin temu, Ronson napisał:

Zresztą to nie jest w mojej naturze robić ludzi w ..ja. Nawet jak są oszustami, bo czym wtedy jestem lepszy od nich? 

Nie robisz ich w chuja. Kupujesz przedmiot i zgodnie z prawem konsumenckim masz 14 dni aby sprawdzić czy Ci odpowiada nie popełniasz w ten sposób oszustwa (w przeciwieństwie do sprzedających którzy podają fałszywe parametry sprzętu). 

Jak najbardziej jesteś jako konsument uprawniony do tego, żeby zweryfikować czy sprzęt Ci odpowiada, a sprzedający to normalnie wlicza w swoją marżę. W takim przypadku to działanie wręcz pro konsumenckie bo może zniechęci sprzedawcę do pisania bzdur w ogłoszeniu. Jakbyś kupił drogi ozonator za 2000 i ozonowanie by nic nie dało to też masz prawo go zwrócić bo nie spełnił Twoich oczekiwań. 

Jak Ci się sprzęt zepsuje i zgłaszasz wadę z tytułu gwarancji czy rękojmi to przecież nie jest to januszowanie tylko egzekwowanie swoich ustawowych uprawnień. 

20 minut temu, Keken napisał:

Widzę, że często ozonujecie. Zauważyliście niszczenie się mebli?

Często jak często, ale nie zauważyłem. Podobnie w ozonowanym od lat aucie. Podczas pandemii nasze biuro ozonowane było raz w tygodniu i to tak bez żadnego zabezpieczania sprzętu, kwiatków etc. Wiec w pół roku ponad dwadzieścia ozonowań - nic nie widać ani po meblach, ani po elektronice.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. O meblach się nie wypowiem, bo mam jakieś zabytkowe badziewie, któremu już nic nie pomoże ani nie zaszkodzi ;)

Ale ozonowanie owszem, może popsuć. Tak samochód jak i elektronikę. W końcu to rozwala elementy gumowe itp. W aucie możesz zamienić np. ten materiał/gąbkę/whatever na dachu w próchno które się po prostu posypie po trzech mocnych ozonowaniach tak jakby auto postarzało się o 40 lat. 

Z elektroniką można też narobić szkód. 

 

Ale wszystko zależy od ilości ozonu i od czasu. Co innego jak w powietrzu jest trochę ozonu przez 10 minut, a co innego jak pierdolniesz 4 płytkowy ozonator do samochodu, uszczelnisz, i zostawisz włączony na pół godziny i otworzysz 2 godziny później. Po takim czymś prawie gwarantowane, że sobie rozwalisz coś i to konkretnie. Niekoniecznie od razu to będziesz widział, ale się nie zdziw  potem jak zacznie się coś pruć. Poza tym w autach coś tam czytałem o kilmie czy nawiewie,  o zamykaniu, bo coś uszkadza itp. ale to mnie nie interesuje, bo nie mam auta, więc tylko mi się obiło o oczy i ominąłem. Googlowanie powinno pomóc. Nie jestem pewien, ale dyskusję o tym czytałem chyba po polsku. Gdzieś. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Keken napisał:

Widzę, że często ozonujecie. Zauważyliście niszczenie się mebli?

Jeszcze nie, ale ozonowałem dopiero 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...