Skocz do zawartości
Matt91111

Przenośny i względnie wydajny laptop do 11k

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie: Webdev, okazjonalna obróbka grafiki 2D, czasem gry (online FPSy, RTSy, nic wybitnie wymagającego)

Wymagania:

- względnie dobra klawiatura

- ekran minimum 2K oraz sRGB 100%

- waga: im lżej tym lepiej, idealnie 1,6kg - max 1,8kg

- czas pracy na baterii 4h-5h+ (średnio obciążony)

- Thunderbolt / DisplayPort

- Nie może świecić jak choinka w boże narodzenie :E ("gameingowe" odpadają)

- 16 / 512 lub więcej

- idealnie 13" / 14" max 15"

- obsługa 2 monitorów zewnętrznych

Budżet (planowo max): 11k

 

Da się znaleźć coś takiego z windą? Ubezpieczenie od obijania laptopa to duży "+" (nie wliczone w budżet)

Na razie najsensowniejsze co znalazłem to: Macbook Pro 14" i Surface Laptop Studio

 

Surface laptop studio były idealny gdyby nie CPU który delikatnie mówiąc nie powala, szczególnie przy odłączonym zasilaniu. Konstrukcyjnie też wygląda co najmniej dziwnie, a po doświadczeniach z zawiasami z tej serii urządzeń to zapewne jest kwestią czasu aż coś chrupnie.

Na macu będę skazany na mocno przestarzały desktop do grania

 

Budżet jest lekko elastyczny chociaż wolałbym taniej niż obecny pułap :/

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Vivobook PRO 14X i7-11370H/16GB/1TB/W11P RTX3050 - 6599 zł

Spełnia wszystkie wymagania za połowę budżetu:

 i7-11370H + RTX 3050 - wydajność jest, oczywiście jak na 14 calowego laptopa 

ekran OLED 2880x1800 90HZ (!) z 100% DCI-P3 i HDR600

1,5 kg wagi i wykonanie z aluminium

USB-C z Thunderbolt 4 + HDMI więc podepniesz 2 monitory zewnętrzne bez problemu

 

 

Druga opcja jest wydajniejsza jeśli chodzi o CPU i to zdecydowanie, jednak bez dodatkowego GPU. Poza tym to już produkt bardziej premium + jeszcze mniejsza waga - 1,3kg:

ASUS ZenBook 14 UX5401ZA i7-12700H/16GB/1TB/Win11 90Hz OLED - 6699 zł

Tutaj masz nawet 2 porty USB-C z TB4 + HDMI
Matryca to oczywiście OLED 2880 x 1800 ze 100% DCI-P3 + HDR500 a sam laptop wykonany z aluminum w standardzie militarnym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Prestige 14 i7-1280P/16GB/512/Win11 GTX1650 6499 zł
Matryca FULL HD IPS z 100% pokryciem kolorów, całkiem solidne wykonanie, procesor 12 generacji, dedykowana niskonapięciowa karta graficzna, całkiem niezłe wyniki pracy na baterii.

Alternatywa LG GRAM 2022 14Z90Q i5 12gen/16GB/512/Win11 czarny
Matryca WUXGA IPS niezłej jakości, procesor i5 12 generacji, solidne wykonanie przy tym bardzo niska waga 1kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Matt91111 napisał:

- ekran minimum 2K oraz sRGB 100%

Żadna z propozycji czekoladki nie ma ekranu 2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się lecz posiada FHD i 1920 x 1200 (WUXGA) moim zdaniem przy 14" jest to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell XPS 13 9305 i7-1165G7/16GB/512/Win11P 4K 8399 złotych

Świetnie wykonany, z bardzo dobrą gwarancją i fenomenalną matrycą. Jest lekki i kompaktowy. Ma taki sobie procesor i dwa monitory obsłuży tylko przez przejściówkę. 

ASUS ROG Zephyrus G15 R7-6800HS/16GB/1TB/Win11 RTX3060 165Hz 8499 złotych

Ma wydajny CPU i dość wydajne GPU. Ma świetną matrycę i dobre wyposażenie. Ma niezłe przebiegi na baterii. Klawiatura jest dość specyficzna. Jedni ją lubią, inni narzekają. Waży 100g ponad maksymalną wagę. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Macbook Air 13,6"/Pro 13,3" są już dostępne z procesorem M2 i lada chwila ma pojawić się 14-stka; 

Apple MacBook Air M2/16GB/512/Mac OS Silver 9999 zł

Alternatywnie możesz też obejrzeć laptop Dell Inspiron z ekranem 14" cali QHD+ 100%sRGB.

Dell Inspiron 7400 i7-1165G7/16GB/1TB/Win11 QHD+ 5899 zł

Laptop jest wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów i waży zaledwie 1,23Kg. 

EDIT -@Odnośnie postów poniżej;

Wcześniejszą propozycje podstawowej opcji 256/8GB dałem bardziej podglądowo. Autor pisał, że chce konfig 16/512, edytowałem i poprawiłem.

Dysk 512GB w najnowszych Macach Air, oraz Pro z M2 jest szybszy od 256GB. M2 jest nowszy technologicznie od M1, dlatego wątpię, żeby MBP był niewypałem. Możliwe, że producent nakłania w ten sposób do dopłaty za szybszy i pojemniejszy 512GB dysk, więc co do opłacalności zgodzę się z poniższą wypowiedzią.

Ciekawostką jest ekran 13,6" w Macu Air z M.2, ponieważ poprzedni Air M1 miał 13,3" ekran. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pbesc napisał:

Witaj, Macbook Air/Pro 13,3" są już dostępne z procesorem M2 i lada chwila ma pojawić się 14-stka;

MBP z M2 to niewypał a w szczególności z 256GB SSD który reflinkujesz, poczytaj trochę zanim takie coś zaproponujesz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej wygląda Vivobook, tylko to CPU mnie martwi :/

Cytat

Witaj, Macbook Air/Pro 13,3" są już dostępne z procesorem M2 i lada chwila ma pojawić się 14-stka; Apple MacBook Pro M2/8GB/256/Mac OS Silver 7499 zł

Jak wyżej napisał @manuelos, nie opłaca się spoglądać na M2 póki co, zresztą w tej samej konfiguracji 16/512 koszty są zbliżone do M1 14", który jest sporo sensowniejszy (ekran, magsafe, przepustowość ssd, wsparcie dla > 1 ekranu zew)

 

Teoretycznie wszystko z integrami i tak leży przy grach, a to w sumie główny powód aby nie brać maca :/

Nie mniej dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Matt91111 napisał:

Najrozsądniej wygląda Vivobook, tylko to CPU mnie martwi :/

No nie popisali się jak na 2022 rok, jednakowoż mimo stosunkowo niskiej liczny rdzeni nadal jest to całkiem wydajny procesor, 2x wydajniejszy niż większość sprzedawanych rok-dwa lata temu.

ASUS VivoBook Pro 14 R7-5800H/16GB/512/Win11 RTX3050 OLED - 4699 zł

Co najlepsze tutaj znacznie taniej a z o wiele wydajniejszym procesorem, jednak wykonanie nieco gorsze (za to matryca nadal rewelacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VivoBook Pro 14X jest bardzo dobry, zwłaszcza matryca. Nie używa PWM, a to nadal rzadkość wśród OLED. Największa wada to kiepskie przebiegi na baterii. 2-2,5 godziny na profilu z wysoką wydajnością to maksimum. Na Silent jest trochę lepiej, bo nawet 5 godzin jest w stanie popracować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie też ten lapek:

Dream Machines RS3070-15PL27 8799

Poniżej budżetu z i7-11800H i RTX3070. Ma ekran 15,6" 3840 x 2160px OLED. Jest wykonany w całości z aluminium. Waga poniżej 2kg. Troszkę więcej niż wymagasz. Laptop ma Thunderbolt 4 oraz mini display port więc podłączysz aż 3 ekrany. Jest minimalistyczny. Idealnie nada się do twoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.08.2022 o 00:19, Matt91111 napisał:

- waga: im lżej tym lepiej, idealnie 1,6kg - max 1,8kg

- idealnie 13" / 14" max 15"

 

Ale według ciebie 15,6 cala o wadze 2kg  pasuje idealnie ...

52 minuty temu, adrean29 napisał:

Idealnie nada się do twoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 00:19, Matt91111 napisał:

Zastosowanie: Webdev, okazjonalna obróbka grafiki 2D, czasem gry (online FPSy, RTSy, nic wybitnie wymagającego)

Wymagania:

- względnie dobra klawiatura

- ekran minimum 2K oraz sRGB 100%

- waga: im lżej tym lepiej, idealnie 1,6kg - max 1,8kg

- czas pracy na baterii 4h-5h+ (średnio obciążony)

- Thunderbolt / DisplayPort

- Nie może świecić jak choinka w boże narodzenie :E ("gameingowe" odpadają)

- 16 / 512 lub więcej

- idealnie 13" / 14" max 15"

- obsługa 2 monitorów zewnętrznych

Budżet (planowo max): 11k

 

Da się znaleźć coś takiego z windą? Ubezpieczenie od obijania laptopa to duży "+" (nie wliczone w budżet)

Na razie najsensowniejsze co znalazłem to: Macbook Pro 14" i Surface Laptop Studio

 

Surface laptop studio były idealny gdyby nie CPU który delikatnie mówiąc nie powala, szczególnie przy odłączonym zasilaniu. Konstrukcyjnie też wygląda co najmniej dziwnie, a po doświadczeniach z zawiasami z tej serii urządzeń to zapewne jest kwestią czasu aż coś chrupnie.

Na macu będę skazany na mocno przestarzały desktop do grania

 

Budżet jest lekko elastyczny chociaż wolałbym taniej niż obecny pułap :/

 

Z góry dzięki

Zerknij sobie na taki sprzet: https://www.razer.com/eu-en/gaming-laptops/Razer-Blade-14/RZ09-0427NEA3-R3E1

Tu nikto Tobie go nie poleci gdyz jeszcze nie ma ich w PL ;) ale mozesz zamowic bezposrednio od producenta. Dodam, ze ten lapek jest lepszy pod praktycznie kazdym wzgledem niz Twoje wymagania ale tez nieco drozszy.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale to już kwota prawie 14K a to robi znaczącą różnicę ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, manuelos napisał:

 

 

Ale według ciebie 15,6 cala o wadze 2kg  pasuje idealnie ...

Nie wiem czy widziałeś, ale napisałem, że trochę więcej niż to co kolega potrzebuje. Czasami chyba te 200g nie zrobi różnicy jeśli wszystkie inne parametry pasują ;) Zresztą widzę, że krytykujesz wszystkie polecane laptopy :'D Może daj się wypowiedzieć szukającemu ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adrean29 napisał:

 Zresztą widzę, że krytykujesz wszystkie polecane laptopy :'D Może daj się wypowiedzieć szukającemu ❤️

Krytykuję propozycje które nijak się mają do wymagań albo są po prostu złe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co złego jest w mojej ofercie, w której napisałem, że laptop jest troszkę cięższy, niż wymagana, zwłaszcza, że wszystko inne się zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adrean29 napisał:

Nie wiem co złego jest w mojej ofercie, w której napisałem, że laptop jest troszkę cięższy, niż wymagana, zwłaszcza, że wszystko inne się zgadza ;)

Jak już tak bardzo chcesz ciągnąć tą dyskusję - no zastanówmy się. 

Autor szuka laptopa przenośnego (tytuł), o rozmiarze "idealnie " 13/14 cali, stawiając za punkt odniesienia MacBooka i Surface, limitując wagę do MAX 1,8kg i stwierdzając, że " im lżej tym lepiej,"

No pomyślmy czemu ta propozycja 2 kilogramowego , 15,6 calowego kloca nijak się ma do stawianych jej wymagań ...

To nie było pytanie, nie chce mi się dalej dyskutować bo nie ma o czym.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.08.2022 o 22:40, manuelos napisał:

Fajny, ale to już kwota prawie 14K a to robi znaczącą różnicę ;)


Rekami i nogami odradzam Razera bezposrednio od producenta.
10.03.2020 kupilem
16.03.2020 odeslalem, bo laptop mial jakas wade fabryczna i throttlowal w windowsie na kablu

pieniadze udalo mi sie odzyskac w czerwcu, przy pomocy dobrej kancelarii prawnej.
Nie chcieli zwrocic. :)

Customer support na poziomie kompetencji polskiego rzadu, chujowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...