Skocz do zawartości
qrek1

10400 vs 11400 manipulacje wynikami?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jurekk napisał:

Nie dwa kanaly duall chanell

Dual chanel to po naszemu podwójny kanał/dwa kanały. Czyli "dwa kanały po dwa kanały"? - to daje cztery kanały ;) Dual chanel, dual rank to nie jest quad chanel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie jest qaud to sa 2x dual chanell

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

 

... i oczywiście masz pewność, że winne nie było GPU? ... lub inne ustawienia?

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-11400f/15.html

Nie wiem w jakiej lokacji to testowali, ale i5 11400f z aktywnymi limitami średnio dawał 117,7fps ... pamięci na Gear2. Zjazdy chwilowe do 35fps przy takim średnim? Kwestia lokalizacji? - nie nie wiem, nie wiem.

Mam pewność bo sam testowałem ten zestaw jak go kupił i byłem w szoku jak to słabo działa. Z racji tego że jego syn mocno marudził na słaba wydajność to za moją namową szwagier sprzedał obudowę, płytę, ram i zasilacz a zostawił sobie i5 11400, 3060 i dysk. Ja dokupiłem mu obudowę Zalman S2 TG, płytę główną MSI b560 A-Pro i używany ram Patriot Viper RGB 3600Mhz cl16 na b-die. Ustawiając ram na 3200Mhz w tej samej lokacji na tym samym procesorze tylko bez limitu i tej samej karcie wydajność nie spadała poniżej 60kl/a gdzie na płycie z JEDEC i limicie spadało do 35kl/s. Ustawiając ram na 3600cl14 zrobiła się przespać no w tej samej lokacji było już 68kl/s. 

 

1 godzinę temu, jurekk napisał:

Pzecież10750H też poleci na3.2ghz w takim depnieciu.Tam jest tylko 45w

a co to za pamieci?Te furyimpact?

W tej lokacji CP2077 i5 10750h trzyma mi cały czas 3.2-.3.4Ghz a zestaw szwagra i5 11400 z racji limitu 65W miał cały czas 3.5Ghz . 

Główna różnica to ram gdzie on miał 3200Mhz cl22 JEDEC a ja mam Fury Impact 2933Mhz cl17 z XMP. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DjXbeat napisał:

W tej lokacji CP2077 i5 10750h trzyma mi cały czas 3.2-.3.4Ghz a zestaw szwagra i5 11400 z racji limitu 65W miał cały czas 3.5Ghz . 

no to juz jest różnica na plus u niego a ram nie odstaje.

Ma 22 ale 3200.Te twoje jak są impact to blizej 19 bo 17 tylko pierwsze opóźnienie

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

Ma 22 ale 3200.Te twoje jak są impact to blizej 19 bo 17 tylko pierwsze opóźnienie

On miał ustawienia 3200Mhz cl22 z JEDEC gdzie opóźnienia były o kilkadziesiąt % gorsze niż u mnie na 2933cl17 z XMP. 

Po między tymi ustawieniami jest przepaść w wydajności! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DjXbeat napisał:

Mam pewność bo sam testowałem ten zestaw jak go kupił i byłem w szoku jak to słabo działa. Z racji tego że jego syn mocno marudził na słaba wydajność to za moją namową szwagier sprzedał obudowę, płytę, ram i zasilacz a zostawił sobie i5 11400, 3060 i dysk. Ja dokupiłem mu obudowę Zalman S2 TG, płytę główną MSI b560 A-Pro i używany ram Patriot Viper RGB 3600Mhz cl16 na b-die. Ustawiając ram na 3200Mhz w tej samej lokacji na tym samym procesorze tylko bez limitu i tej samej karcie wydajność nie spadała poniżej 60kl/a gdzie na płycie z JEDEC i limicie spadało do 35kl/s. Ustawiając ram na 3600cl14 zrobiła się przespać no w tej samej lokacji było już 68kl/s. 

Pisałeś, że płyta nie wspierała XMP i ustawiała limit 65W. Na tej płycie nie można było ręcznie ustawić timingów ani podnieść PL1 i PL2? To jak w ubogich laptopach.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wamak napisał:

Pisałeś, że płyta nie wspierała XMP i ustawiała limit 65W. Na tej płycie nie można było ręcznie ustawić timingów ani podnieść PL1 i PL2? To jak w ubogich laptopach.

Ta płyta to jakiś no name Acera na którym nie było regulacji limitami a jeśli chodzi o ram to jedyne co mogłeś zrobić to odczytać jakie ma taktowanie. Tak to jest jak się chcę taniego gotowca. Ostatecznie po sprzedaży tych gratów dołożył z tego co pamiętam 500zl i ma porządny zestaw.

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, to 11400 potrafi być szybszy o kilka procent od 10400 pod warunkiem że wydamy więcej kasy na płytę główną i dodamy użycie 100W mocy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2022 o 00:06, qrek1 napisał:

Czyli podsumowując, to 11400 potrafi być szybszy o kilka procent od 10400 pod warunkiem że wydamy więcej kasy na płytę główną i dodamy użycie 100W mocy więcej

Nie jest dużo szybszy to fakt, ale jest. 11400 to lepszy procesor pod każdym względem i tyle ( no poza OC ramu pod korek ). Praktycznie każda b560 ogarnie bez zająknięcia odblokowanego 11400 a ceny tych są niskie plus non stop są jakieś promocje. Mi w grach 11400 po odblokowaniu limitów i lekkim UV bierze 60-90 W w zależności od tytułu, już widzę jak 10400 bierze dużo mniej :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Quba02 napisał:

11400 to lepszy procesor pod każdym względem

Nie pod wzgl. wydajności/W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Quba02 napisał:

Praktycznie każda b560 ogarnie bez zająknięcia odblokowanego 11400 a ceny tych są niskie plus non stop są jakieś promocje

Bardzo dobrą Z590 z Wi-FI można kupić za mniej niż 600 zł, więc po co iść w badziewiaki :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się gen 11 to nie ma to tamto :P  fajna zapchajdziura :diable: i to w dobrym znaczeniu tego słowa  ,jest to szybszy procesor niż 10400 ,miałem msi b560m bazooka + i5 11500 świetny duet  + to że pamięci szło ustawić  bardzo wysoko  i nie było z tym najmniejszego problemu i były w 100% stabilne.Co do W to jak wyżej nie ma drastycznych przepaści  no chyba że  obciążamy sztucznie procesor 24/7 wtedy pewnie po kilku miesiącach jakiś wzrost W byłby widzialny :P a jeżeli gierki ,multimedia ogólnie całe spektrum domowych fantazji z pc to nie widzę żeby był jakiś znaczy wzrost .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2022 o 10:53, Quba02 napisał:

Mi w grach 11400 po odblokowaniu limitów i lekkim UV bierze 60-90 W w zależności od tytułu, już widzę jak 10400 bierze dużo mniej :D

Miałem 10400F,  bierze mniej. Bez UV 67W w Cinebench, w grach 30-65W, Prime95 90W. Nie zmienia to faktu, że 11400 jest wydajniejszy.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wamak napisał:

Miałem 10400F,  bierze mniej. Bez UV 67W w Cinebench, w grach 30-65W, Prime95 90W. Nie zmienia to faktu, że 11400 jest wydajniejszy.

Z ciekawostek: dla porównania i5 12400f, bez limitów, lub przy PowerLimit 117W, max chwilowe zapotrzebowanie na energię wg. HWinfo to 76W w Cinebench R23 (czyli średnio tam 1W, może 2W niżej - nie pamiętam dokładnie), natomiast w Prime95 smallFFT to "max chwilowe" to 96W (95,988W czy coś takiego) i to znowu średnio można odjąć analogicznie 1W itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2022 o 10:53, Quba02 napisał:

Mi w grach 11400 po odblokowaniu limitów i lekkim UV bierze 60-90 W w zależności od tytułu, już widzę jak 10400 bierze dużo mniej :D

No właśnie tak się składa, że bierze dużo mniej, bo na i5 10400F można sobie odblokowywać TDP i niewiele to zmienia. Procesor pod pełnym obciążeniem nigdy nie przekroczy 70W nieważne, czy się go "odblokowało", czy nie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...