Skocz do zawartości
puf

Upgrade Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

@xtn Zasilacz mam Thermaltake 630W Smart SE Modular BOX 

Chłodzenie procka SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Budżet jest do nagięcia chodzi mi o to ze mogę dołożyć parę stówek jak sprzęt ma mi posłużyć pare lat ale tak 3k -+ z 500 pln lub cos więcej. Na tym zestawie spokojnie moge działac przez np next 5 lat ? 

Kwestia czy brać kartę używana ? 
Najlepiej jakbyś rzucił linkami jakich szukać kart albo do aukcji od razu 

Pozdro 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, puf napisał:

@xtn Zasilacz mam Thermaltake 630W Smart SE Modular BOX 

Chłodzenie procka SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Budżet jest do nagięcia chodzi mi o to ze mogę dołożyć parę stówek jak sprzęt ma mi posłużyć pare lat ale tak 3k -+ z 500 pln lub cos więcej. Na tym zestawie spokojnie moge działac przez np next 5 lat ? 

Kwestia czy brać kartę używana ? 
Najlepiej jakbyś rzucił linkami jakich szukać kart albo do aukcji od razu 

Pozdro 

 

Używanej karty to szukaj sam, natomiast tą którą Ci podałem sprzedaje x-kom i jest to karta z pełną ich gwarancją po regulaminowym zwrocie, więc tobie też do niej przysługuje zwrot jak przy karcie nowej i pełna gwarancja. RTX 3060 to koszt 1800-2000zł, a wydajność w grach ok. 20%. Za 1500-1600zł można kupić Radeona RX6600 i musisz sprawdzić w testach jak wygląda ich wydajność w grach w które grasz. 

Twój obecny zasilacz, jeżeli jest w pełni sprawy to z RTX 2060/3060, czy RX6600 powinien dac sobie radę bez problemów. Co do 3060Ti/3070, one kosztuję od 2600-3200zł i tam jednak by się przydała wymiana zasilacza, czyli ok. 250zł dodatkowego wydatku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gier to ja kilka godzin w tygodniu gram  w BF5 mam zamiar kupić BF1 i chce pograć bo  nadciąga COH3 . Ale głównie komp do neta . Także teraz to już sam nie wiem do końca co kupić żeby nie wydać kasy na cos czego nie potrzebuje :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, puf napisał:

Z gier to ja kilka godzin w tygodniu gram  w BF5 mam zamiar kupić BF1 i chce pograć bo  nadciąga COH3 . Ale głównie komp do neta . Także teraz to już sam nie wiem do końca co kupić żeby nie wydać kasy na cos czego nie potrzebuje :/

 

i5-11400f + Gigabyte b560m + RTX2060 lub RX6600 w zależności, która jest bardziej wydajna w grach w jakie grasz. Nic więcej bym nie kombinował. 

Godzinę temu, Dirian napisał:

Tylko po co brać RTX 2060 jeszcze z outletu jak za 70 zł więcej jest RX 6600?

https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-6600-speedster-swift-210-8gb-gddr6-11477877367

Wolałbym kupić kartę po zwrocie z outletu x-kom niż z małej firmy i bujać się z gwarancją w razie czego. To nie jest karta po naprawie tylko po zwykłym zwrocie. 

RTX 2060 Super 1670zł z kodem lipton https://www.x-kom.pl/p/520375-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2060-super-1-click-oc-8gb-gddr6.html

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtnWrzuciłem karty do strony która pokazuje fps przy danym procku wychodzi ze RX wygrywa i to sporo w porównaniu do RTX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, puf napisał:

@xtnWrzuciłem karty do strony która pokazuje fps przy danym procku wychodzi ze RX wygrywa i to sporo w porównaniu do RTX

 

Podaj nazwę strony ale najczęściej one są dosyć słabymi źródłami wiedzy. Tu masz test w BFV RX6600xt, który jest mniej więcej kilkanaście % bardziej wydajny od rx6600. https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_radeon_rx_6600_xt_test_opinia_recenzja-17367-3.html

Podsumowując rx6600 ma wydajność prawie identyczną z RTX 2060 Super, ale nvidia ma RT i DLSS. RT na rx6600 też jest ale wydajność jest tragiczna, dużo poniżej zwykłej 2060. Za 1670zł RTX 2060 Super z x-kom to najlepszy wybór w tych pieniądzach do i5-11400F. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzą aczkolwiek 1700 za 2060 super to w cholerę dużo, tak jak pisze XTN nie brałbym karty z małej firmy która padnie i gwarancja pryska, co tylko da się kupić taniej to brałbym używane. Z jakiego województwa jesteś, może interesuje Cię wydajniejsza używka w fajnej cenie? 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IriPodkarpacie teraz to juz mowie ze sam nie wiem co brac hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, puf napisał:

@IriPodkarpacie teraz to juz mowie ze sam nie wiem co brac hehe :D

To odpada, chyba ,że jedziesz na wakacje w kierunku morza. Brać z pewnego sklepu, jak najtańsze i najwydajniejsze. Co dasz radę kupić to kupuj używane ale świeże i z gwarancją, gwarancję możesz pominąć w przypadku obudowy, chłodzenia powietrznego i ewentualnie jeśli gość jest konkretny to i w przypadku procka i ramu. Najwrażliwsze elementy to zasilacz, płyta główna i karta graficzna, dyski.

Dużo zależy od tego jakie masz podejście do aktualnego przepłacania. Ja wolę poszperać i kupić tańsze, a nawet wolałbym odpuścić jedenastą generację i zapodać sobie 10 generację i5 w używce za 400-450zł + płytka 250-300zł ,a do tego RX 6600 bo i tak nie ma sensu gonić generacji bo by trzeba było mieć worek pieniędzy. 

Tutaj ktoś sprzedaje 1660 super za 800zł i 6600xt za 1550zł 

 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jednak szedł w wymianę procka i mobo, dokupienie dwóch kostek 2x4GB i 6600xt. Jak będziesz chciał to polecisz na najwyższych ustawieniach i będziesz miał 60fps, a jak je obniżysz, to bardziej wykorzystasz swój monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paramides ram już zamontowany dokupiłem 2x8gb w sumie mam 24 GB

Została wymiana płyty procka i karty tylko nie wiem kiedy się za to zabrać czy teraz czy czekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz czekać, to jeszcze długo poczekasz, bo najpierw wyjdą najszybsze procki, będą droższe niż wcześniejsze i będą wymagały DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tutaj ładować GPU za ~ 2000 zł, to czekanie na nowe CPU nie ma raczej sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Capsvraczej myślałem żeby poczekać aż ceny spadną ale na to to chyba się nie zabiera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iri jestem na wakacjach akurat we Władysławowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pufPrzykro mi ale już nie aktualne. Szkoda bo była petarda. ;) 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie ,

Za to mam możliwość kupienia 6600 xt  msi mech za 1600 zł z gwarancją jeszcze dwa lata ale nie wiem czy brać go czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mech to słaba opcja - głośne chłodzenie.

Za 1500-1600 zł można też spokojnie dorwać RTX 3060.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba regularnie przeglądać, z kartami jest teraz jak z mieszkaniami na wynajem - dużo szrotu, a jak coś fajnego to szybko znika. Ale jak masz kasę to obserwuj, na pewno coś znajdziesz - w zeszłym tygodniu sam znajomemu znalazłem na OLX właśnie RTX 3060 Eagle za 1500 zł z gwarancją ponad 20 miesięcy.

Nówka RTX 3060 jest do dorwania poniżej 2k zł, to kupno za 1800 zł używki sensu nie ma żadnego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 14:57, Dirian napisał:

Mech to słaba opcja - głośne chłodzenie.

Za 1500-1600 zł można też spokojnie dorwać RTX 3060.

Z racji tego że ten mech już znalazł właściciela (i to za znacznie wyższą cenę), pozwolę sobie podyskutować. Żebym nie został oskarżony o wciskanie towaru czy coś w ten deseń;)


Po pierwsze - miałeś te "głośne chłodzenie" w rękach, czy tylko klepiesz posty? 70 stopni w furmarku przy 60% wentyli po delikatnej zabawie krzywą to chyba nie jest wynikiem tragicznym i nie jest jakoś strasznie głośno. Ba, śmiem nawet twierdzić że w porównaniu z innymi budżetowymi powercolorami i szafirami, karta jest relatywnie chłodna i niegłośna.

Po drugie - oczywiście że mozna znaleźć rtx 3060 za 1500-1600zł. Tylko problem jest taki, że duże ryzyko trafienia na sprzęt pokoparkowy (uprzedzając - 6600xt raczej nie zrobiło furory w tej dziedzinie), a dwa że jest to karta słabsza od 6600xt. Zatem czemu ma wybierać coś gorszego?

W dniu 16.08.2022 o 15:28, Dirian napisał:

 RTX 3060 Eagle za 1500 zł z gwarancją ponad 20 miesięcy.

Jak mech to słaba opcja z powodu głośnego chłodzenia, to ten eagle jest w ogóle helikopterem. Ale cóż ;)
 

Edytowane przez dzki_czoug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...