Skocz do zawartości
spokoziomek9191

Karta do grania w fullhd do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Dziś/jutro kupuje nową kartę do 1500 MAX 1600zł. Będzie ona wykorzystywana do grania w fullhd. Połączę ją z i5-11400 oraz SPC vero m3 600W bronze. Jestem za kartami od czerwonych, mam uraz do rtx chyba ze coś się zmieniło. Myślałem nad rx 6600, chce mieć spokój na 3/4 lata i jej nie wymieniać. Czy ten model jest Ok ? Słyszę różne opinie o temperaturach i poziomie głośności

POWERCOLOR Radeon RX 6600 Hellhound 8GB

Dzięki  za pomoc ;)

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, spokoziomek9191 napisał:

Słyszę różne opinie o temperaturach i poziomie głośności

gdzie słyszysz ?

na pewno o hellhound ? może pomyliłeś z fighterem, hellhound to bardzo dobry średniak z solidnym chłodzeniem, a 6600 cudów nie potrzebuje. Chyba że ją wsadzisz do piekarnika,to wszystko będzie głośne i gorące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie komputerowym i mówili ze lepiej 3060. Dlatego się pytam tutaj ;)

A ten 6600 starczy na Ok 3/4 lata czy lepiej dozbierać do wersji XT ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3/4 lata ? On już jest za słaby do niektórych gier - zalezy od poziomu detali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nie mieć kłopotu i na 3ata to rtx 3060ti

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yedi napisał:

Na 3/4 lata ? On już jest za słaby do niektórych gier - zalezy od poziomu detali

Wysokie maksymalnie 

1 minutę temu, jurekk napisał:

Chcesz nie mieć kłopotu i na 3ata to rtx 3060ti

Nie ta cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, najlepiej 3060, ale do 1600zł to co najwyżej pokoparkowa używka po gwarancji od januszy z OLX. 1800zł to minimum.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, spokoziomek9191 napisał:

Byłem w sklepie komputerowym i mówili ze lepiej 3060.

Powszechnie wiadomo że w sklepie komputerowym zatrudniani są eksperci zarabiający 12tyś $ i oni jako eksperci nie mają innego zadania niż pomóc klientowi by dokonał najlepszego najbardziej opłacalnego zakupu w sklepie w którym jest.

Dziwię się że ludzie pytają w necie skoro w sklepie takie fachowe porady

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, spokoziomek9191 napisał:

Nie ta cena 

Jak nie ta cena to nie będziesz miał na 3-4 lata. Proste. Nikt ci tu nie wyczaruje GPU do 1600zł na 3-4 lata.... ? Te czasy dawno już minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3-4 lata to trzeba wyłożyć koło ~3000zł za dobrą jakościowo kartę (była mowa o 3060Ti), która ma szansę tyle dożyć - jeśli kupisz crapa z najniższej półki z cienkim chłodzeniem to nie dożyje nawet tyle.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, hubio napisał:

Jak nie ta cena to nie będziesz miał na 3-4 lata. Proste. Nikt ci tu nie wyczaruje GPU do 1600zł na 3-4 lata.... ? Te czasy dawno już minęły.

No dlatego się pytam tutaj ;)

A 3060 wersja od kfa2 ? Za mniej niż 2tys jest wiec może jakoś bym dołożył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 tki za 1.4-1.5k, to są najbardziej opłacalne gpu w tym momencie. Ale na trzy czy cztery lata w godnych detalach, to ty panie potrzebujesz gpu w stylu 6800xt/3080, a nie takiego kastracika jak navi 23:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1080p pogra przecież w tej chwili na rx6600 w prawie każdą grę na ultra. Oczywiście bez RT.

Za 3-4 lata zjedzie na średnie i też pogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Jak na niskie zejdzie, to i 5 lat popyka. A jak jeszcze w 360p, to może i 8 lat nawet :szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

Na 3-4 lata

to trzeba mieć szklaną kule. Ja sobie gram na karcie 10letniej w gry które dobrze dziś działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dozbieram parę stówek i wracam z tematem ;) jeśli mam teraz wydać 1500-600 a za 2 lata znowu tyle to wole poczekać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, spokoziomek9191 napisał:

Dobra dozbieram parę stówek i wracam z tematem ;) jeśli mam teraz wydać 1500-600 a za 2 lata znowu tyle to wole poczekać ;) 

Parę stówek więcej nic ci nie da. Za sensownego 3060ti trzeba grubo dopłacić, a to też nie jest żaden gwarant 4 letniego grania na bogato. Na dlss bym nie liczył, bo to wygląda po prostu źle zwłaszcza w 1080p. Pamiętajcie, że cały czas nie mamy tak naprawdę gier nowej generacji. Jak już będą - takie na pełen gwizdek, to imo spory będzie wzrost wymagań zwłaszcza high+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiec ile plus minus bym musiał wydać ? 3000-3500 ? Tylko nie wiem czy na mocniejszą wyrobi zasilacz i czy procesor nie za słaby. Chyba lepiej będzie poczekać już na nową generacje ? Skoro w tym roku ma wyjść podobno nowa odsłona Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, caleb59 napisał:

Na 3-4 lata to trzeba wyłożyć koło ~3000zł za dobrą jakościowo kartę (była mowa o 3060Ti), która ma szansę tyle dożyć - jeśli kupisz crapa z najniższej półki z cienkim chłodzeniem to nie dożyje nawet tyle.

Dobra używka lub nawet nówka 3060Ti są po ok 2600 czy 2500

Np.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-oc-12226734414

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, spokoziomek9191 napisał:

Dobra wiec ile plus minus bym musiał wydać ? 3000-3500 ? Tylko nie wiem czy na mocniejszą wyrobi zasilacz i czy procesor nie za słaby. Chyba lepiej będzie poczekać już na nową generacje ? Skoro w tym roku ma wyjść podobno nowa odsłona Radeon

Czekanie... to jest obecnie kompletnie bez sensu, jeżeli chce się grać. Na niższe ceny w średnim segmencie na razie nie ma co liczyć. W lipcu były RX6600xt po 1500zł ale już po nich sladu nie ma, a reszta kart nawet odrobinę podrożała, a na pewnie nie staniała od 2 miesięcy. 

Lepiej karty wymieniać co 3 lata na poziomie serii xx60 niż na 4 lata kupić kartę 50% droższą i zyskać dodatkowy rok. Wróżąc z fusów dlss wydłuży i tak życie RTXów o 1-2 lata u niewymagających graczy. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, spokoziomek9191 napisał:

Dobra wiec ile plus minus bym musiał wydać ? 3000-3500 ? Tylko nie wiem czy na mocniejszą wyrobi zasilacz i czy procesor nie za słaby. Chyba lepiej będzie poczekać już na nową generacje ? Skoro w tym roku ma wyjść podobno nowa odsłona Radeon

Powiem tak. Też siedzę na 1080p i z nowej gen czekam głównie co pokażą radki z tej właśnie półki cenowej. Liczę, że taki 7700xt może zamieszać fest. Tylko ja już mam na pokładzie 6600xt, który na spokojnie pozwala mi obserwować sytuację. U ciebie jest inna sytuacja, bo rozumiem, że gpu brak, ewentualnie jakiś szrot masz na stanie? W takim razie mało w tym sensu czekać pół roku, a może i więcej na sensowne gpu. Na 6600 ograsz już teraz sporo gierek i przecież nie będziesz do tego radka przyspawany na stałe. Zawsze będziesz mógł odsprzedać i wtedy wskoczyć na inny model. Kasę możesz już zbierać. I wyjdziesz na tym lepiej niż na siłę pakując teraz w gpu odchodzącej już gen 2x tyle kasy, co zamierzałeś na początku.

W skrócie - bierz tego hellhounda 6600 i graj:P.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rx480 ale szukam czegoś nowszego, dobra zobaczę jak z finansami. Jeśli dam radę dozbierac do 3060ti do końca tygodnia kupię jak nie to 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mistol napisał:

Za 3-4 lata zjedzie na średnie i też pogra

Ole go nie dopadnie syndrom radeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy za bardzo naginaja rzeczywiste realnia .. taki np stary 1660 i od kiedy ta kart wyszla do dzis nie ma z zadnnymi grami klopotu i pewnie dlugo tak bedzie.. autor juz pisal o rx 6600 to juz tym bardziej powinno byc lepiej

 

  

2 godziny temu, hubio napisał:

Jak nie ta cena to nie będziesz miał na 3-4 lata. Proste. Nikt ci tu nie wyczaruje GPU do 1600zł na 3-4 lata.... ? Te czasy dawno już minęły.

tanszy nawet byl nowy kiedys niz 1300zl :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...