Skocz do zawartości
M.C

Karta graficzna do 2560x1440 60hz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do kupna grafiki do zestawu z Ryzen 3900X i zastanawiam się co będzie najsensowniejsze do tej rozdzielności. Nie gram bardzo dużo i odpalam raczej starsze + jakieś nowsze ciekawe produkcje. Czy karta pokroju RTX 3060Ti by była wystarczająca? W testach widzę, że daje ponad 60 FPS. Czy wziąć może na wyrost RTX 3070 Ti lub RTX 3080?

Grafikę raczej wymieniam rzadko - ostatnia R9 290 wystarczał mi aż do zeszłego roku (ale w 1080p), stąd przemyślenia żeby wziąć coś mocnego od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, M.C napisał:

Czy karta pokroju RTX 3060Ti by była wystarczająca?

Mocno  na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, w co konkretnie będziesz grał i na jakich ustawieniach. W starszych grach nawet słabsza karta da radę, a przykładowo w Cyberpunku na Ultra z włączonym RT Medium i DLSS Quality RTX 3060 Ti nie daje nawet 50 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 10:17, jurekk napisał:

Mocno  na styk

Można w tych pieniądzach zastanowić się też nad RX6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3070 + lekki uv i jest w sam raz :) + cichutko

P.S. Mam 1440p i RTX3070 z ustawionym TDP na 80% + podkręconą + 127 MHz na rdzeniu , jest cichutko -wydajność taka sama jak z suwakami na 100% mocy ....

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to w krsystem jest 6700xt pulse poniżej 2400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkości GPU nigdy za wiele (szczególnie, że nie preferujesz częstych zmian). Lepiej weź szybszą (niż wolniejszą), jeśli to nie problem.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli minimum RTX 3070 lub 6700 XT szukać? Straszny rozstrzał jest w tych sklepach jeżeli chodzi o wersje i cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukać minimum 4060 już te 3000 sobie daruj po co masz potem pluć sobie w zęby 

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frisss napisał:

szukać minimum 4060 już te 3000 sobie daruj po co masz potem pluć sobie w zęby 

Tia, 8090 od razu. RTX 4060 to w tym roku mogą się nie pojawić (wpierw będą pojawiać się modele najszybsze). Po drodze do czasu pojawienia się RTX4060 nie wiadomo, czy nie będzie kolejnego rajdu krypto (więc RTX4060 mogą mieć cenę abstrakcyjnie wielką w takim wypadku). Także takie zdanie "szukać minimum 4060" to sobie można napisać, jak już karty są na rynku, lub będą niebawem - a RTX4060 NIE pojawią się niebawem.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, już tak czekający na serie 3xxx poczekali :D 

Które modele producentów polecacie? Czytałem że TUF Asusa jest udany jeżeli chodzi o 3080/70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Tia, 8090 od razu. RTX 4060 to w tym roku mogą się nie pojawić (wpierw będą pojawiać się modele najszybsze). Po drodze do czasu pojawienia się RTX4060 nie wiadomo, czy nie będzie kolejnego rajdu krypto (więc RTX4060 mogą mieć cenę abstrakcyjnie wielką w takim wypadku). Także takie zdanie "szukać minimum 4060" to sobie można napisać, jak już karty są na rynku, lub będą niebawem - a RTX4060 NIE pojawią się niebawem.

RTX 8090 to chyba pojawią najwcześniej w 2035 roku. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, frisss napisał:

szukać minimum 4060 już te 3000 sobie daruj po co masz potem pluć sobie w zęby 

Daj namiary na te 4060, biere pięć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał poczekać na 4070 to jeszcze, ale x060 zawsze o wiele później wychodziły.

Jeśli chcesz GPU na dłużej to do 1440p60 i rtx 3080 na zapas w sam raz. Zrobisz UV w okolicy 220-250W i będzie dobrze. Niemniej ucierpi na tym portfel.

Sam osobiście zostałem z rtx 3060 ti z powodu krypto, a mierzyłem w rtx 3070 pod względem wydajności.

Dalej opłacalność 3060ti/3070 wygląda słabo obecnie - zdecydowanie lepiej wypadają czerwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Khold napisał:

Daj namiary na te 4060, biere pięć :E

czekaj aż wyjdą weźmiesz dziesięć 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 10:07, M.C napisał:

Cześć, przymierzam się do kupna grafiki do zestawu z Ryzen 3900X i zastanawiam się co będzie najsensowniejsze do tej rozdzielności. Nie gram bardzo dużo i odpalam raczej starsze + jakieś nowsze ciekawe produkcje. Czy karta pokroju RTX 3060Ti by była wystarczająca? W testach widzę, że daje ponad 60 FPS. Czy wziąć może na wyrost RTX 3070 Ti lub RTX 3080?

Grafikę raczej wymieniam rzadko - ostatnia R9 290 wystarczał mi aż do zeszłego roku (ale w 1080p), stąd przemyślenia żeby wziąć coś mocnego od razu.

Do większości gier 3060Ti powinna ci starczyć. Miałem 3060Ti od kwietnia do czerwca. Teraz 3080Ti. Różnica taka, że gram w 4K zamiast 1440p. Wydajność bardzo zbliżona z tym, że teraz mam prawie identyczną ilość FPS na 4K, a wcześniej miałem w 1440p. Do 1440p i to jeszcze do starszych gier 3060Ti ci całkowicie starczy choć rzeczywiście najlepszy stosunek jakości do ceny mają 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 10:07, M.C napisał:

Cześć, przymierzam się do kupna grafiki do zestawu z Ryzen 3900X i zastanawiam się co będzie najsensowniejsze do tej rozdzielności. Nie gram bardzo dużo i odpalam raczej starsze + jakieś nowsze ciekawe produkcje. Czy karta pokroju RTX 3060Ti by była wystarczająca? W testach widzę, że daje ponad 60 FPS. Czy wziąć może na wyrost RTX 3070 Ti lub RTX 3080?

Grafikę raczej wymieniam rzadko - ostatnia R9 290 wystarczał mi aż do zeszłego roku (ale w 1080p), stąd przemyślenia żeby wziąć coś mocnego od razu.

Moim zdaniem RTX 3060 Ti byłby wystarczający w 99,9% przypadków. Ale jest szansa, że zabraknie pamięci (albo wydajności). I oczywiście ray-tracing nie ustawiasz na ultra. Są ludzie, którzy grają w 4K na RTXie 3060.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowych ciekawszych produkcji i kartą na lata to rtx 3060 ti nie brzmi dobrze. RTX 3060 ti to karta na dziś i można przeczekać jedną generację i przy rtx 5xxx wymienić raczej na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 10:07, M.C napisał:

Cześć, przymierzam się do kupna grafiki do zestawu z Ryzen 3900X i zastanawiam się co będzie najsensowniejsze do tej rozdzielności. Nie gram bardzo dużo i odpalam raczej starsze + jakieś nowsze ciekawe produkcje. Czy karta pokroju RTX 3060Ti by była wystarczająca? W testach widzę, że daje ponad 60 FPS. Czy wziąć może na wyrost RTX 3070 Ti lub RTX 3080?

Grafikę raczej wymieniam rzadko - ostatnia R9 290 wystarczał mi aż do zeszłego roku (ale w 1080p), stąd przemyślenia żeby wziąć coś mocnego od razu.

Weź jeszcze pod uwagę, że testy masz w uber max ustawieniach i jak je obniżysz, to spokojnie wyciągniesz więcej. 3060ti będzie ogólnie spoko, ale im mocniejsza grafa tym lepiej - kup na co cię stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie w tej rozdziałce już się spisuje 3070, to tak z własnego doświadczenia :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysiak napisał:

Idealnie w tej rozdziałce już się spisuje 3070, to tak z własnego doświadczenia :)

Zauważyłem, że masz rtx 3070 Gaming OC, wiesz może którą rev masz? Jak temperatury i głośność? 

Sam zastanawiam się nad rtx 3060 / 3060 ti / 3070. Chcę kupić w dużym PL sklepie, który mam w mieście z kilku powodów i jak na razie to jedyna sensowna opcja moim zdaniem to rtx 3070 Gaming OC za 3200 zł, chociaż pewnie dużo przepłacona. Ile dałeś za swoją? 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raven325 napisał:

Jak temperatury i głośność?

Mocno przeciętnie ,dla cicho lubych to ta karta nie jest

3 minuty temu, Raven325 napisał:

Sam zastanawiam się nad rtx 3060 / 3060 ti / 307

to są różne radiatory 3060ti to jeszcze wieksza pażdzież

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jurekk napisał:

Mocno przeciętnie ,dla cicho lubych to ta karta nie jest

to są różne radiatory 3060ti to jeszcze wieksza pażdzież

Z 3060 ti to wersja Gaming pro OC ale jest niewiele tańsza od rtx 3070. 

W takim wypadku co od zielonych byś polecił z PL sklepu do 3200 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supimx, xtio,strixx

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raven325 napisał:

Zauważyłem, że masz rtx 3070 Gaming OC, wiesz może którą rev masz? Jak temperatury i głośność? 

Sam zastanawiam się nad rtx 3060 / 3060 ti / 3070. Chcę kupić w dużym PL sklepie, który mam w mieście z kilku powodów i jak na razie to jedyna sensowna opcja moim zdaniem to rtx 3070 Gaming OC za 3200 zł, chociaż pewnie dużo przepłacona. Ile dałeś za swoją? 

Pierwszą rev, co do temperatur przy tych upałach nie widziałem 7 z przodu, bodajże 67 to max jaki zauważyłem, z tym że mam ograniczony dostęp chłodnego powietrza do budy - chłodnica 360mm na froncie. Co do głośności to nie jestem maniakiem ciszy, więc dla mnie jest cicha (przed nią miałem 5700XT mech OC który chodził jak helikopter po odpaleniu gier, więc po nim wszystko jest chiche :E )...zresztą aio na CPU ją zagłusza. Ja kupowałem w grudniu 2020 też za coś koło 3200, wtedy w gruncie rzeczy się brało co było, stąd wybór tego konkretnego modelu - po prostu go rzucili na xkomie :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...