Skocz do zawartości
M.C

Karta graficzna do 2560x1440 60hz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.08.2022 o 13:30, hopes napisał:

Dalej opłacalność 3060ti/3070 wygląda słabo obecnie - zdecydowanie lepiej wypadają czerwoni.

Dziwne, że nVidia nie robi jakichś wyraźnych cięć tych wysokich cen, szczególnie że to dobra pora, biorąc pod uwagę zbliżającą się generację 4xxx i pełne magazyny 3xxx.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Dziwne, że nVidia nie robi jakichś wyraźnych cięć tych wysokich cen, szczególnie że to dobra pora, biorąc pod uwagę zbliżającą się generację 4xxx i pełne magazyny 3xxx.

Być może dlatego że modele 3060ti/3070 i tak cieszą się wysokim zainteresowaniem. Obniżkę najwięcej znajdziesz przy wyższych modelach gdzie już ciężej ze sprzedażą bo ludzie co kupują przeważnie wiedzą czego szukają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hopes napisał:

Być może dlatego że modele 3060ti/3070 i tak cieszą się wysokim zainteresowaniem.

Zainteresowaniem może i tak, sprzedażą już nie bardzo. Wystarczy popatrzeć na takie alledrogo, gdzie 3060ti w granicach 2kzł schodzi od razu, a droższe wiszą i wiszą. Czasem ktoś kupi, jak już bardzo potrzebuje. To samo 3060, tutaj w granicach 1,5kzł schodzi od razu, a droższe o 200zł wiszą sobie wesoło... To świadczy o tym, że ludzie mają wywalone i czekają sobie na serię 4xxx. Przy tej polityce, nv zostanie z pełnymi magazynami serii 3xxx, przy wejściu na rynek serii 4xxx. I co, wtedy zrobią promocje? Chytry traci 2x, już ich wyniki finansowe ostatnio pokazały, że powinna się zapalić czerwona lampka, ale nie... Oni dalej trzymają ceny. To trzymajcie sobie dalej :E AMD chyba załapało co się świeci i ceny idą ładnie w dół (np. taki RX 6600 za 1350zł, XT widziałem że dwa dni temu za 1800zł, nowe), więc nv - trzymajcie tak dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest masakra. Ja zaczynam się łamać i zastanawiam się nad kupnem z dużego PL sklepu 3060ti Gaming OC Pro za 3050 zł  albo 3070 Gaming OC za 3200 zł. Wiem, że to drogo ale mam już dosyć tego czekania a chce kupić z dużego sklepu, który mam w swoim mieście bo miałem złe doświadczenia ze sklepami typu morele, które mają taniej te 100-200 zł ale jak coś trzeba oddać na gwarancję to..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Crypt napisał:

 Wystarczy popatrzeć na takie alledrogo

Allegro nie jest wyznacznikiem. Nowe karty zawsze kupuję ze sklepu i większość robi to samo. Dużo osób utarło sobie że musi być NV. Już nie wspomnę o gotowcach gdzie klient praktycznie nie wie co kupuje więc sprzedawca wepchnie tam rtx. Ogólnie mówiąc nie brakuje jeleni. Osoby które wiedzą co warto kupić to tak na prawdę niewielki procent. Większość nawet nie pomyśli żeby zobaczyć jakiś poradnik zestawów komputerowych skoro sprzedawca nam wszystko doradzi. ;) 

14 minut temu, Raven325 napisał:

No jest masakra. Ja zaczynam się łamać i zastanawiam się nad kupnem z dużego PL sklepu 3060ti Gaming OC Pro za 3050 zł  albo 3070 Gaming OC za 3200 zł. Wiem, że to drogo ale mam już dosyć tego czekania a chce kupić z dużego sklepu, który mam w swoim mieście bo miałem złe doświadczenia ze sklepami typu morele, które mają taniej te 100-200 zł ale jak coś trzeba oddać na gwarancję to..... 

Jeśli masz wydawać powyżej 3k teraz to popatrz za rtx 3080. Okoklice 4 tysięcy kupisz.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Raven325 napisał:

No jest masakra. Ja zaczynam się łamać i zastanawiam się nad kupnem z dużego PL sklepu 3060ti Gaming OC Pro za 3050 zł  albo 3070 Gaming OC za 3200 zł. Wiem, że to drogo ale mam już dosyć tego czekania a chce kupić z dużego sklepu, który mam w swoim mieście bo miałem złe doświadczenia ze sklepami typu morele, które mają taniej te 100-200 zł ale jak coś trzeba oddać na gwarancję to..... 

...ja kupiłem z małego ...dużym  220px-Icona_gesto_dell'ombrello.svg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060ti Gaming OC (bez pro) też jest zupełnie przyzwoita . 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioy napisał:

3060ti Gaming OC (bez pro) też jest zupełnie przyzwoita . 

Testowałeś ją może za czasów normalnych temperatur w pomieszczeniu? (~22 stopnie C) Jeśli tak to pamiętasz jakie miałeś temperatury w jakiejś grze przy pełnym obciążeniu GPU przy jakim RPM wentylatorów?

Wygląda, że ma to samo, 3x heatpipe, chłodzenie co Gigabyte 3060 Gaming OC (nonTI):

L=282 W=117 H=41 mm

https://www.gigabyte.com/pl/Comparison/Consumer/Result/3?pids=8028,8077

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pokopać po moich postach, pisałem tu dłuższy elaborat jak mnie kiedyś wszyscy zaczęli uświadamiać, że GPU które mam od 2 lat tak właściwie to do niczego się nie nadaje :E

Edit ale tak w skrócie. Karta z bardzo agresywną krzywą. Używam spowolnionej do 1650 RPM. Jest ofc nadal słyszalna, ale bez trybu odkurzacz gdy komp stoi w nogach. Przy pl 100-104% temp. 72-75 st. C. Używam na co dzień z pl 84%. Zazwyczaj daje to max około 185 W raportowane przez afterburnera. Wydajnościowo strata marginalna, temp. poniżej 70 st C, zazwyczaj ok 67. A jeszcze mam lekkie oc to taktowanie GPU mam jak na stocku, tylko przy niższym napięciu. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te temperatury, przy tak stosunkowo niskim RPM, masz stosunkowo dobre. Bo te 3 rury cieplne ledwie pokrywały 3060, a teraz czytam specyfikacje i 3060 ma mniejszy rdzeń ( 276mm kw.) podczas gdy 3060Ti to aż 392mm kw. , więc prawdopodobnie część rdzenia w tej wersji 3060Ti Gaming OC "siedzi" na aluminium. W sumie teŁoretycznie powinieneś mieć stosunkowo wysoką temperaturę hot spot (wyraźnie wyższą od tej średniej rdzeniowej), skoro część rdzenia prawdopodobnie (bo nie jest to takie pewne, jeśli proporcje inne, a konkretnie musiałby być większy na wysokość) nie siedzi na miedzianym heat pipe.
EDYCJA:

Chyba jednak jest pokryty, bo jest bardziej w kwadrat i prawdopodobnie na wysokość jest taki sam, tylko szerszy.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hopes zgadzam się, ale to pokazuje nastroje wśród kupujących i najlepiej (ze wszystkich sklepów) historie zakupową. W takim xkomie czy innych owocach tego nie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy RTX 3060Ti Gigabyte Gaming OC, a wersją Pro OC jest ok. 10st różnicy przy tych samych ustawieniach wentylatorów. Na Gaming OC też da się grać i ma akceptowalną kulturę pracy. Miałem obydwie te karty. Dawać 3000zł za Gaming OC jest bez sensu, ostatnio była MSI Ventus za 2599zł, a kultura pracy praktycznie taka sama jak Gaming OC i PNY Reval, którą też testowałem. 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xtn napisał:

Pomiędzy RTX 3060Ti Gigabyte Gaming OC, a wersją Pro OC jest ok. 10st różnicy przy tych samych ustawieniach wentylatorów.

?... czyli te 2 dodatkowe HeatPipe które wcisnęli nieźle robią robotę (wymiary radiatora chyba wręcz te same - bo dopiero ELITE jest większy, więc dopiero tam nie tylko dodali HeatPipe, ale jeszcze powiększyli żeberka).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

?... czyli te 2 dodatkowe HeatPipe które wcisnęli nieźle robią robotę (wymiary radiatora chyba wręcz te same - bo dopiero ELITE jest większy, więc dopiero tam nie tylko dodali HeatPipe, ale jeszcze powiększyli żeberka).

Różnica bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ z zewnątrz te karty są niemal identyczne. 

2599zł i nawet dobre opinie o kulturze pracy na x-kom https://www.x-kom.pl/p/610289-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-lhr-8gb-gddr6.html  jest jeszcze tańsza Inno3d za 2479zł ale tu już raczej narzekania na kulturę pracy. Dobre opinie ma tez Asus Dual OC za 2650zł https://www.x-kom.pl/p/673210-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html

Jak ktoś potrzebuje już karty to wybierałbym w tych cenach pomiędzy Ghostem, a Dual OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ghosta 3060ti  miałem przed 3080, z 2 wentyli na pewno lepszy od Zotaca  i Pny, nie miałem w ręce Duala Asusa, jw Asus podobno też spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost podobno jest ok. Ventus 3x podobno jest ok, a 2x dramat. Oczywiście, Gaming OC to nie jest karta za którą warto płacić premium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioy napisał:

Ghost podobno jest ok. Ventus 3x podobno jest ok, a 2x dramat. Oczywiście, Gaming OC to nie jest karta za którą warto płacić premium. 

A co? Te Gaming X Trio od MSI nie mają lepszej kultury pracy (i temperatur) od MSI Ventus 3X?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3060Ti OC GAMER od Gigabyte. Teraz mam 3080 TI tuf od ASUSA. Ten 3060Ti miał gorszą kulturę pracy. Był głośniejszy i bardziej się grzał, ale różnica była ok 4st. Generalnie byłem do 1440p bardzo zadowolony z tego Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hubio napisał:

Miałem 3060Ti OC GAMER od Gigabyte

Teraz widzę, że w jednym sklepie jest RTX 3060Ti AORUS ELITE za 2858pln - natomiast Gigabyte Gaming OC RTX3060ti jakoś podobnie ... a to karty z innej planety.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam że okolice 2800zl to dla was drogo :E ja płaciłem za 3060ti 3850zł a i tak sie o nią bili na allegro jak dostępność kart była zerowa w sklepach :] 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest straszne zamieszanie  z cenami w niektórych dużych polskich sklepach. 

Przykład: 

RTX 3060 Ti Gaming OC (3 ciepłowody)  za 2799 zł,

RTX 3070 Gaming OC (5 ciepłowodów) za 3200 zł,

RTX 3060 Ti Gaming OC Pro (5 ciepłowodów) za 3250 zł.

Bez sensu to jest totalnie, mnie już ciśnie ostro ale postanowiłem nie kupować 3060 tylko czekać na promkę 3060 Ti / 3070 i wziąć w okolicy 2800-3000 zł za dobry model, bo paździerzy, które teraz można kupić za 2400-2500 to nie chcę. 

Edytowane przez Raven325
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Raven325 napisał:

Jest straszne zamieszanie  z cenami w niektórych dużych polskich sklepach.

Tak, przy czym nie tylko dużych ;) Choć nie wiem, czy można między innymi ProShop traktować jako duży, czy mały. W każdym bądź razie taniej tam jest RTX 3060 ASUS ROG STRIX, od 3050 ASUS ROG STRIX ?

ps. jak ktoś szuka kultury pracy, niezawodności, długowieczności, to zdecydowanie powinien paździerze omijać

26 minut temu, Raven325 napisał:

RTX 3070 Gaming OC (5 ciepłowodów) za 3200 zł,

RTX 3060 Ti Gaming OC Pro (5 ciepłowodów) za 3250 zł.

Może ilość ciepłowodów ta sama, ale wydajność chłodzenia już nie, biorąc pod uwagę różnicę w gabarytach:

https://www.gigabyte.com/Comparison/Consumer/Result/3?pids=7705,8048

Wbrew pozorom, to jest różnica pod wzgl. objętości niemal 28%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że dużo lepiej będzie to chłodzenie się sprawdzało na 3060 Ti. Poluje właśnie na ten model w Media Exprt, RTV Euro AGD, Komputornik i XKOM. Te sklepy mam w mieście i wolę zapłacić 100-200 zł względem np. morele bo przejechałem się na RMA u nich totalnie. No nic pozostało czekać, ponoć końcem tego miesiąca lub początkiem następnego mają być jakieś obniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...