Skocz do zawartości
Dyzmus

Zmiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za jakiś czas zamierzam sprzedać swojego rtx 2070 i kupić używanego rtx 3070 ti lub rx 6800 xt. Karta będzie współpracowac z monitorem 240hz 1080p i i5-12600k. Dodam, że ja w sumie raczej nie korzystam z rt . Która z tych 2 kart byłaby lepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez rt 6800xt będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3070 Ti ma mniej VRAMu i Nvidii powinno być za to wstyd ale jest ogólnie raczej bezpieczniejszym wyborem według mojej wiedzy. Jednak sterowniki i firmware AMD stopniowo ulegają poprawie z tego co widziałem. Ponieważ grasz w 1080p, to 8 GB powinno starczyć, gdybyś przechodził do 1440p i wyżej to może braknąć. Jeśli chcesz próbować uruchamiać jakąś sztuczną inteligencję, to koniecznie Nvidia, bo mało komu chce się pisać machine learning pod AMD (niestety). Np. Stable Diffusion w wersji v1 wymaga 6 GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głównie to gram własnie w gry e sportowe ale oczywiście czasami zdarza mi się zagrac w gry pokroju far cry, days gone, wiedzmin itd i w sumie odkąd mam tego rtxa to nie włączałem tego rt nie czułem takiej potrzeby 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• @Ronson jak wkleiłem tą twoją ostatnią odpowiedź do Worda to mi wyszły 3 strony! A ty mi jeszcze zarzucasz, że nie odniosłem się do wszystkiego z poprzedniej. Ja celowo wymieniłem rzeczy, które pominąłem. Tak, nie będę zmieniał tematu na rozważania o jakości DLSS. Dyskusja dotyczyła waszej tezy, że wydajność kart graficznych w rasteryzacji jest niewystarczająca. Znowu się rozpisujesz niepotrzebnie a ja nie odpowiem na wszystko z tego akapitu, ponieważ moja odpowiedź zaraz będzie 2 razy dłuższa od twojej. Ja nic nie ignoruję. Ja cię nie przekonam, że grafika w Wiedźmin 3 była na wyrost w momencie premiery. Ja podałem swoje argumenty. Do ciebie one nie trafiają to trudno. Nie ciągnijmy tego dalej. To są zupełnie osobne tematy do dyskusji. A to, co pogrubiłem to znowu jakieś twoje dziwne twierdzenie. Ty używałeś ceny jako argumentu w dyskusji zupełnie na inny temat. Przypominam, że rozmawialiśmy zupełnie o czymś innym niż ceny RTX'ów. To jest jakaś twoja czarna wizja która się nie sprawdzi. Jak na razie wygląda to zupełnie inaczej i nic nie wskazuje, żeby miało się zmienić. Przecież w Wiedźminie 3 też jest realistyczna grafika. To ty byś chciał, żeby wszystkie gry miały grafikę w stylu np. Fortnite? Zauważ, że dyskusja zaczęła się właśnie od tego, że @Kynareth podał wyniki na ustawieniach Uber i na tej podstawie ocenił wydajność RTX 2060 w rozdzielczości 2560x1440. Skoro to nic nie dawało, to tym bardziej wydajność tej karty, którą ty sam nazwałeś low-end powinna być, w tej rozdzielczości powinna być oceniana na rozsądnych, dopasowanych do możliwości ustawieniach.  Ustawienia Uber zwiększaja m. in. szczegółowość, zasięg roślinności i to też ma duży wpływ na wydajność. Nie mogę się z tobą zgodzić. Wcześniej argumentowałeś, że po prostu gra jest popularna a ludzie są ciekawi. To jakie inne gry sprzed tylu lat mogłyby być użyte do obciążenia w pełni najnowszych i najmocniejszych GPU?
    • To są tacy sami ludzie jak my tylko w o wiele gorszym położeniu bo w nie swoim kraju, nie w swojej kulturze i religii... Nie było by ich (na marginesie - i nie generowali by dla nas ogromnego PKB) gdyby nie musieli uciekać z biedy, nędzy, poniżania i wojny... A ci ludzie, którzy są z Indii albo Bangladeszu lub szczególnie Ukrainy (uchodźcy) to często ludzie po studiach... Wiesz co się dzieje w służbie zdrowia ? Mamy super wyposażone szpitale tylko nie ma lekarzy i pielęgniarek. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Więc jak będę zdychał wolę lekarza z Pakistanu, który mi uratuje życie niż pustą salę gdzie nie będzie nikogo kto mi pomoże...
    • i7-12700Patriot Viper Steel DDR 64GB 2x32 3600 CL18MSI B660 Mortar Wifibe quiet! Pure Base 500DXNoctua NH-D15Kingston SSD KC3000 1TBXPG Core Reactor 850W 80+GoldAsus Radeon RX 6700 XT 12 GB   To jest prawdopodobnie ostateczna wersja. Jesli jest cos tutaj nie tak to poprosze jeszcze o ostatnie info. Sprawdzam ceny ale prawdopodobnie wezme wlasnie ten zestaw. Mozliwe, ze jutro juz sie sprawa wyjasni. 
    • To się przeprowadź chociaż widzę, że mi z tobą nie po drodze to już wolę ciebie niż jakichś pakistanczykow lub ludzi z Bangladeszu. 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...