Skocz do zawartości
Valeri

Temperatury --> Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Roberto78 napisał:

110-5.png

Jak ty w grze 80c zrobiłeś to ile było w testach przy 100% load? :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby w mieć w grach 80 stopni na tym procesorze.

Albo źle zamontowane chłodzenie albo może to są pojedyncze piki, Ryzeny tak mają, że potrafią skoczyć np. na 80 stopni a za 2-3 sekundy mieć już 50 czy 60. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat brać 5700X czy jednak 5800X3D zakładając że cooler zw. na swoja budowę do najwydajniejszych nie należy - NH-C14S (top flow). Chyba będzie trzeba zrobić symulacje i wykręcić R7 1700 na max i zobaczyć do jakich temperatur dobije :/ Najgorsze że zrobienie UV na 5800X3D będzie trudne do ogarnięcia 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kibolkks napisał:

Do jakiej karty graficznej?

Karta też jest do zmiany - obecnie RX 580, zobaczymy co się trafi w dobrej cenie  - plan na 3080 / 6800XT ale raczej poczekam sobie na 7800XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby GPU było karmione poprawnie, to 5800X3D i tyle. Nie wiem o co chodzi z UV, robisz -30 PBO w programie i masz spokój. Zresztą w grach nie będzie się przegrzewał.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Nie wiem o co chodzi z UV, robisz -30 PBO w programie i masz spokój. Zresztą w grach nie będzie się przegrzewał.

problem jest taki ze płyta to Biostar X370GT7 - 5800X3D można wkładać śmiało ale PBO nie istnieje - jedyna opcja na UV to zabawa z Load Line Calibration.

Zmiana płyty do 5800X3D nie wchodzi w grę - już wolę wtedy kompletnie zmienić platformę 

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brać do gier 5700X to spokojnie 5600 w zwykłej wersji Ci wystarczy. 

Moim zdaniem obecnie 2 rozwiązania to po taniości 5600 lub drożej tylko 5800X3D jak nie zamierzasz nic zmieniać przez najbliższe 2-3 lata. 

PBO w 5800X3D ustawiasz z poziomu Windowsa :)

Edytowane przez kibolkks
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spasiu napisał:

problem jest taki ze płyta to Biostar X370GT7 - 5800X3D można wkładać śmiało ale PBO nie istnieje - jedyna opcja na UV to zabawa z Load Line Calibration.

Przecież piszę, że robisz W PROGRAMIE. Temat znany od dawna, nie kłóć się ;) 

A jak za drogo to bierz 5600/X, bez sensu 5700X ładować tak naprawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to popatrzysz 5700X jest obecnie w cenie ok 1000pln - 2 rdzenie więcej od 5600 tez potrafią zrobić różnice w zależności od tytułu i wpływają na 1% low - proc chłodny i energooszczędny ale wiadomo przesiadka na 5800X3D to już inna bajka i znacznie wyższa cena. Kolejna sprawa ze to nie będzie sprzęt pod 1080p tylko 2160p / 3840x1600

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach będą 2-3 tytuły gdzie te dodatkowe rdzenie zrobią mała różnicę ale przy Twojej karcie obecnej i tak nic nie odczujesz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Jak ty w grze 80c zrobiłeś to ile było w testach przy 100% load? :E 

Jak napisałem gdy  kombo  jest wyłączone   to   np CB23 90℃

Jak widać taktowanie leci na pysk 4.2GHz  z Kombo na 3 jest to nieco powyżej 4.4GHz czasem nieco poniżej zależy od temperatury

Z kombo na 3  temperatura jest w zakresie  77℃ a 80℃. Rzadko kiedy  przekracza 80 bo procesor stara się nie dobić do 80℃ zbijając nieco zegar.

 

Screen-Shot-11-22-22-at-05-04-PM.png

5 godzin temu, kibolkks napisał:

Niemożliwe, żeby w mieć w grach 80 stopni na tym procesorze.

Albo źle zamontowane chłodzenie albo może to są pojedyncze piki, Ryzeny tak mają, że potrafią skoczyć np. na 80 stopni a za 2-3 sekundy mieć już 50 czy 60. 

Możliwe  to  nie do końca jest gra tylko bench w tej grze  tu masz  pogląd na hwinfo na niepełnym ekranie trochę trudniej  dobić do 110W

W jednym z testów było nawet więcej niż 110W  ale nie zrobiłem screena :E 

Masz  też obroty wentylatorów pod  Pump jest podpięta pompka i jeden wentylator  a pod CPU dwa wentylatory z AIO

 

 

Screen-Shot-11-22-22-at-04-59-PM.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cieplejsza sztuka, moj 5600x też należy do tych gorących jak ostatnio zobaczyłem 15c mniej na tym samym napięciu przy 5600 bez x to taka różnica jest już chora między egzemplarzami :] bo istnieją też 5800x3d które przy fullload bez zabawy z curve/kombo nie przekraczają 80c przy 100% utylizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 12W :E  różnicy

Stock

Screen-Shot-11-22-22-at-06-25-PM.png

Z Kombo 3   jak do tej pory we wszystkich grach trzyma 4.45Ghz

Screen-Shot-11-22-22-at-06-26-PM.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Spasiu napisał:

Sekcja VRM na tym Asus'ie B350 Plus wytrzymała tego 5800X3D? Pod obciążeniem pewnie robi się nieciekawie. 

Skąd takie założenie? 5800X3d jest mniej energochłonny niż 2700X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to że 2700x jest chłodniejszy to nie znaczy że pobiera mniej prądu :] po prostu powierzchnia oddawania ciepła jest większa - duży rdzeń na środku płytki. Na takim r5 2600 / r7 2700x można dać 1.4v a i tak da radę to schłodzić w przeciwieństwie do np 5600 czy nawet 3600 za to sekcja dostaje bardziej po dupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2022 o 22:26, Send1N napisał:

Dokładnie, to że 2700x jest chłodniejszy to nie znaczy że pobiera mniej prądu :] po prostu powierzchnia oddawania ciepła jest większa - duży rdzeń na środku płytki. Na takim r5 2600 / r7 2700x można dać 1.4v a i tak da radę to schłodzić w przeciwieństwie do np 5600 czy nawet 3600 za to sekcja dostaje bardziej po dupie. 

Dostaje i to bardzo - widziałem filmik właśnie tego asusa B350 z R7 1700 na 1,4V - gdzie temperatura w okolicach VRM dochodziła do 152 *C !!! sic!

 

znalazłem :)  od 26 min

 

Fakt że 5800X3D pewnie tyle energii nie pobierze (zablokowane OC) jak R7 1700 po OC na 1,4V i 3,9GHz

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, żeby nie zakładać nowego postu. 

Przesiadłem się właśnie z 5600 na 5800x3d

Na 5600 miałem tam ustawiony 3800cl15 a na 5800x3d ustawiłem narazie profil xmp i tyle, bo z tego co czytałem oc ramu na tym procku dużo nie daje. 

Warto znów celować w 3800 cl15 czy to już nie zrobi jakiejś różnicy ? Xmp u mnie to 3200 cl 16 

Karta to 3080 , gram w 1440p , głównie warzone 

Edytowane przez Sebarudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto nawet spróbować wyżej od 3800 bo jak ktoś kończy np na 5600/5600x na tej wartości to patrząc po forum przy 5800x3d można wyjśc często wyżej stabilnie na tych samych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś sprawdzone ustawienia to pewnie że warto. W jednej grze cache będzie lepiej wykorzystane, w innej gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie pobawię się w oc. 

Pany, a jak to jest z tym kombo Strike? Im wyższa wartość dam , np 3 to jest większy UV czy jak ? Czy lepiej użyć tego pbo tunera ? 

Jestem zielony jeszcze w tym 5800x3d , a 5600 miałem już w jednym paluszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  Kombo  3  to tak jak Curve -30.

To się przydaje bo obniża nieco temperaturę i podnosi  nieco taktowanie przy dużym obciążeniu.

U mnie nie ma problemu ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę , ustawiłem w pbo tuner -30 na wszystkie rdzenie i powiem wam że to niezły grzejnik jest ...

W grach 75-78 stopni na fortisie 3... 

W R20 dobija prawie 90...

Nie wiem czy tak ma być , czy mam coś pomieszane , ale wydaje mi się to sporo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę z kombo strike w biosie to używaj tego, pbo tuner traci sens wtedy bo to to samo :] bede miał jutro u siebie 5800x3d pewnie środa/czwartek założę, dam znać jak u mnie z temperaturami bo jedni maja grzałkę a inni okolice 75c w 100% load.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 23:15, Spasiu napisał:

Dostaje i to bardzo - widziałem filmik właśnie tego asusa B350 z R7 1700 na 1,4V - gdzie temperatura w okolicach VRM dochodziła do 152 *C !!! sic!

 

znalazłem :)  od 26 min

 

Fakt że 5800X3D pewnie tyle energii nie pobierze (zablokowane OC) jak R7 1700 po OC na 1,4V i 3,9GHz

Ja w miesiąc po złożeniu kompa na r7 1700 zrobiłem sobie air duct aby wiało na sekcję zasilania. Z ówczesnych testów (kwiecień) na 3.75 GHz 1.212 V w OCCT małe dane spadek temperatury wyniósł 14*C na VRM z 86 na 72*C i przy okazji spadło też na SOC o 14*C z 55 na 41*C przy wentylu na 1000 rpm. pobór CPU i SOC 190 W.

Mam screena z 1.35V 3.7 GHz z Prime95 gdzie sekcja mi się rozgrzała według czujników do 96*C przy wentylu na 1500 rpm (czerwiec), pobór CPU i SOC wynosił wtedy ponad 232 W. 

ACVN2s5.jpg

Edytowane przez Pentium D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...