Skocz do zawartości
Valeri

Temperatury --> Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Send1N napisał:

72 godziny testowałeś? :E zrób jeszcze 3 dni prime95 to wtedy legendardny VSS wejdzie tutaj z innego nie zbanowanego konta potwierdzić że jesteś stabilny ??

Gdzieś wyczytałem, żeby zrobić parę iteracji, to trochę zeszło :szczerbaty:

Edit: nie trzy dni, a trzy nocki (PC i tak chodzi 24/7).

Edytowane przez nastiv
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fortis 2 XE1226 z wentylatorem od Fery5 curve optimizer na -22 1933fclk@3866cl14 

Ten stary fortis to taki bydlak 2.5x cięższy od tej fery5 :D Leciał już na nim Q6600 Q8300 2500k 2550k 2600k 3800xt 5600x teraz 5800x3d :D

Buda bequiet dx500 (2x silentwing na przodzie, jeden jako exhaust nad cpu, jeden fluctus jako exhaust za cpu) ustawione na 60% praktycznie bezgłośne

CB20 77C

CB23 80.7C (10min) lub 77C (wentyle budy na 100%)

Modernwarfare2 64C

Overwatch2 67C

WWZ 66C 

6700xt 70C

W grach leci caly czas max 4450

CB20 wynik ~14700

CPU-Z single 622,4 multi 6474,3

(single dużo gorzej od 5600x ale leciał 4850mhz na single core)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 05:13, gaav napisał:

Ja mam Fortis 2 XE1226 z wentylatorem od Fery5 curve optimizer na -22 1933fclk@3866cl14 

CPU-Z single 622,4 multi 6474,3

(single dużo gorzej od 5600x ale leciał 4850mhz na single core)

 Z ciekawości sprawdziłem jak wygląda to u mnie, na razie tylko zapodałem kombo na 3, pamięci 2133 cl16

CupZ: 613 w singlu i 6380 w multi

Samo ustawienie kombo na 3 dało mi +5% do wydajności w cinebenchu i 4450MHz na wszystkich rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 23:15, Spasiu napisał:

Dostaje i to bardzo - widziałem filmik właśnie tego asusa B350 z R7 1700 na 1,4V - gdzie temperatura w okolicach VRM dochodziła do 152 *C !!! sic!

 

znalazłem :)  od 26 min

 

Fakt że 5800X3D pewnie tyle energii nie pobierze (zablokowane OC) jak R7 1700 po OC na 1,4V i 3,9GHz

Genialny filmik...przez pół godziny możemy pogapić się na statyczny kadr płyty głównej i jakiś nieodczytywalnych treści na monitorze. Cóż, nie wróżę autorowi świetlnej kariery jako "jutjuber" ?.

Ponieważ Asusy nie mają (jeszcze) odpowiednika Kombo, sprawdziłem czy osiągnę coś zabawą load line calibration, ale przestawienie z Auto na najniższy poziom, daje w CB23 wyniki w granicach błędu pomiarowego. Domyślam się zatem że to jest to samo ustawienie.

Cóż, w grach to za bardzo nie przeszkadza, bo CPU trzyma 60-65 stopni. Chwilowo pobranie PBO2 Tunera nie jest możliwe, bo źródełko padło i daje "error" :) .

U mnie CB23 daje około 14250 pkt, a odpalony z zimnego kompa około 14500 pkt.

Może Asus się zlituje i też za jakiś czas wyda nowy BIOS z odblokowanymi funkcjami PBO i możliwością regulacji napięcia. W końcu pierwotnie, pływy z B350/X370 miały w ogóle nie obsługiwać ZEN3 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania temperatury w granicach 55-58*C, ale bardziej to karta go podgrzewa. Proc dostaje 1.15v gdzie wcześniej lykał 1.3V bez Kombo. 

Podkręcanie pamięci to sztuka dla sztuki. Różnica w grach między 2133 cl16, a 3666 cl14 (reszta zaciśnięta jak stringi małolaty) to dobre 5%. Można dać tanie paździerze 3200 i będzie latać. 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jednak prawda że przy x3d ram nie daje prawie nic :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Czyli to jednak prawda że przy x3d ram nie daje prawie nic :> 

Prawda, są testy i różnice są marginalne. Sztuka dla sztuki.

Do tego wyniki w AIDA są gorsze, niestety :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się PBO2 Tuner. Efekty fajne. Wszystkie rdzenie na -30. Wynik CB23 podskoczył do 14850 pkt, temperatury w trakcie około 81-83 stopnie. W Prime95 dochodzą do 78 stopni :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 05:13, gaav napisał:

Ja mam Fortis 2 XE1226 z wentylatorem od Fery5 curve optimizer na -22 1933fclk@3866cl14 

Ten stary fortis to taki bydlak 2.5x cięższy od tej fery5 :D Leciał już na nim Q6600 Q8300 2500k 2550k 2600k 3800xt 5600x teraz 5800x3d :D

Buda bequiet dx500 (2x silentwing na przodzie, jeden jako exhaust nad cpu, jeden fluctus jako exhaust za cpu) ustawione na 60% praktycznie bezgłośne

CB20 77C

CB23 80.7C (10min) lub 77C (wentyle budy na 100%)

Modernwarfare2 64C

Overwatch2 67C

WWZ 66C 

6700xt 70C

W grach leci caly czas max 4450

CB20 wynik ~14700

CPU-Z single 622,4 multi 6474,3

(single dużo gorzej od 5600x ale leciał 4850mhz na single core)

Twój 5800x3d robi 14700 w CB20. Wow, to jest poziom Ryzen 9 7950X. Masz jakiś złoty egzemplarz ?.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5800X3D, stock na NH-d15. Generalnie trzyma się 65-67 stopni, Division 2 rozgrzał go do 72. Pasta Kryonaut. Generalnie cieplejsza sztuka mi się trafiła niż 5800X, szkoda :( 

Może pasta źle nałożona, generalnie nie dobija do 90C więc zostawiam go. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

5800X3D, stock na NH-d15. Generalnie trzyma się 65-67 stopni, Division 2 rozgrzał go do 72. Pasta Kryonaut. Generalnie cieplejsza sztuka mi się trafiła niż 5800X, szkoda :( 

Może pasta źle nałożona, generalnie nie dobija do 90C więc zostawiam go. 

Zrób UV, na wydajności nic nie stracisz a temp. znacznie spadną. Na MSI dwa kliknięcia w biosie, u innych producentów nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

5800X3D, stock na NH-d15. Generalnie trzyma się 65-67 stopni, Division 2 rozgrzał go do 72. Pasta Kryonaut. Generalnie cieplejsza sztuka mi się trafiła niż 5800X, szkoda :( 

Może pasta źle nałożona, generalnie nie dobija do 90C więc zostawiam go. 

Normalne temperatury, nie ma co szukać dziury w całym ;) Ja jestem bardzo zadowolony z tego procesora, trafiła mi się zimna sztuka. Chociaż w OCCT w teście power jak grafika go dogrzewa to do 90 dobija, ale w grach siedzi na 60 stopni i wentylatory na chłodnicy na 800 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, severall napisał:

Normalne temperatury, nie ma co szukać dziury w całym ;) Ja jestem bardzo zadowolony z tego procesora, trafiła mi się zimna sztuka. Chociaż w OCCT w teście power jak grafika go dogrzewa to do 90 dobija, ale w grach siedzi na 60 stopni i wentylatory na chłodnicy na 800 rpm.

Spodziewałem się lepszych wyników jak tutaj niektórzy mieli po 65 w grach na gorszych chłodzeniach :) Zwłaszcza że mam 3x 120mm z przodu, 2x 120mm z dołu, 140mm z tyłu, 2x 140 na CPU i 2x 120mm u góry. Zobaczę jak ustawiłem Kombo poziom 3. Trzeba będzie chyba zobaczyć czy pasta dobrze nałożona :( 

39 minut temu, Bartekkx napisał:

Zrób UV, na wydajności nic nie stracisz a temp. znacznie spadną. Na MSI dwa kliknięcia w biosie, u innych producentów nie wiem ;)

Tak właśnie zrobiłem, zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Spodziewałem się lepszych wyników jak tutaj niektórzy mieli po 65 w grach na gorszych chłodzeniach :) Zwłaszcza że mam 3x 120mm z przodu, 2x 120mm z dołu, 140mm z tyłu, 2x 140 na CPU i 2x 120mm u góry. 

To właściwie nie ma wielkiego znaczenia, ograniczeniem jest odbiór ciepła z rdzenia. Więc najważniejszy jest jak najlepszy docisk do IHS, duży blok czy tam radiator.

A chyba najważniejsze szczęście do chłodnej i dobrze zlutowanej sztuki. 

Kombo Strike Ci pomoże na pewno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, severall napisał:

To właściwie nie ma wielkiego znaczenia, ograniczeniem jest odbiór ciepła z rdzenia. Więc najważniejszy jest jak najlepszy docisk do IHS, duży blok czy tam radiator.

A chyba najważniejsze szczęście do chłodnej i dobrze zlutowanej sztuki. 

Kombo Strike Ci pomoże na pewno. 

Ładnie spadło, trzyma teraz 64 w Division 2 z lekkim spike do 65 czyli 5-7 stopni mniej. Ale ten odbiór ciepła to ciekawa kwestia, bo przez 10 minut rozgrywki trzymało się 55, później temp rosła bardzo powoli aż do tych 64. Pomyślałem, że to kwestia miejscówki, ale nie, wróciłem do tego samego miejsca gdzie było 55 stopni i za cholerę temp nie spadła :E 

Szczęście znowu się do mnie nie uśmiechnęło :( 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

 

Szczęście znowu się do mnie nie uśmiechnęło :( 

To tak czy siak bardzo dobre temperatury ? grac w gry a nie patrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Ładnie spadło, trzyma teraz 64 w Division 2 z lekkim spike do 65 czyli 5-7 stopni mniej. Ale ten odbiór ciepła to ciekawa kwestia, bo przez 10 minut rozgrywki trzymało się 55, później temp rosła bardzo powoli aż do tych 64. Pomyślałem, że to kwestia miejscówki, ale nie, wróciłem do tego samego miejsca gdzie było 55 stopni i za cholerę temp nie spadła :E 

Szczęście znowu się do mnie nie uśmiechnęło :( 

Zawsze mogłeś trafić na chłodną, ale ze słabym OC

 

a nie czekaj

:E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pentium D napisał:

Zawsze mogłeś trafić na chłodną, ale ze słabym OC

 

 

  Ukryj zawartość

a nie czekaj

:E 

 

 

W przypadku 5800X3d nie ma czegoś takiego jak OC :) . Dbając o temperatury, możesz jedynie minimalizować zbijanie zegarów i tyle :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, radek_z napisał:

W przypadku 5800X3d nie ma czegoś takiego jak OC :) . Dbając o temperatury, możesz jedynie minimalizować zbijanie zegarów i tyle :) .

Nie zajrzałeś do spoilera?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pentium D napisał:

Zawsze mogłeś trafić na chłodną, ale ze słabym OC

 

 

  Ukryj zawartość

a nie czekaj

:E 

 

 

Słaby potencjał OC to tez słaby potencjał UV. 
Wole chłodniej i ciszej jeśli mogę poświecić 1-5% wydajności. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TheMr. napisał:

Słaby potencjał OC to tez słaby potencjał UV. 
Wole chłodniej i ciszej jeśli mogę poświecić 1-5% wydajności. 

Nie zawsze tak jest, wiem to z autopsji x4 955 który był goldem do UV a przeciętny do OC. 

Czasem trafi się kasztan co to ani OC nie zrobi ani dobrego UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcia pod pełnym butem mają wasze 3D? U mnie na combo 3 po odpaleniu 1.18V a tak po 15 min działania dobija do 1.21V. Normalne to? 

Druga sprawa, jakie napięcie przy podkręcaniu pamięci można mu dać tak bezpiecznie 24/7, podobnie jak w 5800x? Mam 3666 cl14 i trafiłem na ścianę, jakiekolwiek inne opcje, kombinacja timingów i nie wstaje. 2x8gb to idzie jak wściekłe, ale 4x8 męczę się okrutnie. Ledwo 66MHz więcej od 3900x ugrałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. U mnie przy pbo -30 dobija do 1.2

Ja mam 2x16 i lata na 3933 CL16 gdzie na 5800x max było 3800. No ale 4x8 zawsze będzie ciężej ustawić. Do tego na 5800x3d  podobno pamięci nie robią aż tak wielkiej różnicy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie temperaturki wyglądają podczas gry w CoDa multiplayer

obraz-2022-12-11-090453248.png

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, severall napisał:

Tak u mnie temperaturki wyglądają podczas gry w CoDa multiplayer

obraz-2022-12-11-090453248.png

U mnie 54 to tylko w lżejszych grach. Dzięki PBO spadło do 64 w cięższych :( 10c różnicy między Navisem 280 a Noctua? Ewidentnie źle pasta nałożona u mnie :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...