Skocz do zawartości
Valeri

Temperatury --> Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

w cbr akurat ram nie daje do wyniku praktycznie nic, masz poniżej 15k bo zegara nie trzyma powyżej 4400mhz :) 

 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc jak czytałem zagraniczne fora, to najlepsze sztuki przekraczają 15k w CB23. I nawet jak trzyma 4450 MHz to niekoniecznie te 15k się pojawiało :E 

W BIOS jest kilka opcji, niektórzy polecają wyłączyć, niektórzy włączyć, ale różnice są kosmetyczne (50-100 pkt w CB23, a co w grach? No właśnie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tego typu benchmarkach to nawet msi afterburner na pasku ucina kilka pkt :E jak ktoś chce osiągac najwięcej punktów gdziekolwiek czy to geek czy cine ip to trzeba to robić na czysto że tak powiem bez niczego w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, galakty napisał:

a co w grach? No właśnie

cuda na kiju :D PPC chyba najbardziej krzywdzi ten procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

w tego typu benchmarkach to nawet msi afterburner na pasku ucina kilka pkt :E jak ktoś chce osiągac najwięcej punktów gdziekolwiek czy to geek czy cine ip to trzeba to robić na czysto że tak powiem bez niczego w tle.

 

Dokładnie

Ty te 15 300 CB i  ponad 12k w Geekbench 6 pewnie wyrzeźbiłeś na  drugim czystym systemie  trzymanym specjalnie do tego celu  :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wcale nie nie manipuluje wyników ? robiłem to na swoim obecnym po prostu bez niczego w tle tyle :] geek akurat dobrze reaguje na ram to mi multi dobre wypluwa już od czasów r5 3600

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z syfem w tle i Windą od jakiś 8 lat robi 15020 pkt. 

Bardziej boli wysokie latency w AIDA, ale tu już nie ma sposobu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

od jakiegoś czasu cbr ma stockowo priorytet "poniżej normalnego" wbijcie normalny albo wysoki i wtedy wynik będzie lepszy, nie wiem z jakiej paki poniżej normalnego ma stockowo ale ja przestawiłem na normalny. Można jeszcze czasu żeczywistego wbić jak ktoś chce rekordy bić ?:E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.02.2023 o 19:23, TheMr. napisał:

3 lata to dużo dla płyty? :E Mam P67 dalej działającą z 2500K po OC cały czas trzyma wszystko idealnie :E X570 mam 2 rok i nic :E

Ja tam użytkowałem intensywnie płytę na P67 przez 11 lat (ale bez OC) ... i sprzedałem w 100% sprawną. Widziałem niejeden PC z kilkunasto-letnią płytą - chodziły bez problemów. Także jak tam kolega pisał, że płyta 3-lata i już mu coś dogorywa, to można by odpisać: "jak dba, tak ma" ?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Ja tam użytkowałem intensywnie płytę na P67 przez 11 lat (ale bez OC) ... i sprzedałem w 100% sprawną. Widziałem niejeden PC z kilkunasto-letnią płytą - chodziły bez problemów. Także jak tam kolega pisał, że płyta 3-lata i już mu coś dogorywa, to można by odpisać: "jak dba, tak ma" ?

A jak mozna dbać o plyte glowna? Śpiewać jej na dobranoc? To tylko elektronika, jeden egzemplarz bedzie chodzic latami, drugi padnie po gwarancji. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Krauziak napisał:

A jak mozna dbać o plyte glowna?

No jak gotujesz na sekcji zasilania, dzięki podkręconemu CPU+zero obiegu powietrza przy VRM (w czym AiO "pomaga"), to raczej krócej pożyje, niż przy wielokrotnie mniej pobierającym modelu CPU + sensowny obieg powietrza przy VRM. Inny przykład, to przykręcanie dużej płyty głównej, tylko podpierając ją częścią podpórek itp. a następnie przy wpinaniu czegokolwiek, wyginanie płyty - takie akcje cwaniaków "no przecież się trzyma" też skracają życie płyty, choć tym sposobem przez mechanicznie niszczenie ścieżek itp.

12 minut temu, Krauziak napisał:

Śpiewać jej na dobranoc?

No jak tak dbasz o sprzęt, to nie chciałbym być kimś, kto od Ciebie kupi ?(no chyba, że sprzętu którego nie używasz, nie sprzedajesz, tylko leci na złom)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masz wplyw na to ze w randomowym momencie pusci Ci termopad :E

Nie kupuje sprzetu po to zeby dbac o niego dla potencjalnego, przyszłego wlasciciela,to tylko przedmiot, zepsuje sie, wyrzucam i kupuje kolejny. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się z PBO2 Tunner... pobawiłem się w tym wypadku to duże słowo... -30 allcore

Chłodzenie: pompa ustawiona na sztywno ~2000RPM, wentylatory skręcone w NZXT CAM  na sztywno 40% (gwarantuje to akceptowalny poziom hałasu wieczorami i niesłyszalną pracę w dzień)

  • Top -NZXT Kraken X63
  • Front SPC3xCorona 120mm
  • Tył SPC Corona 120mm

Wynik stock

bfb3861ffbd4f0fc.jpg

 

PBO2 -30 zegary w trakcie mniej więcej 4410-4430MHz (chyba że nie przyuważyłem spadku)

08cb82092f0e0acf.jpg

 

Ustawienie trybu silent czy tym gorzej Performance przynosi co prawda spadek do 78 stopni dla Silent i 76 dla Performace gdzie hałas w obu przypadkach jest nieakceptowalny, oraz co dziwne nie przebija 15k punktów

Z tego co widzę to tragedii niema względem innych 

 

Jeżeli idzie o gry to co sprawdziłem na szybko to RDR2, FarCry5 i Wiedzmin NG - utylizacja w tych tytułach 25-35% tam gdzie było możliwe włączany v-sync na 60FPS, FHD (muszę zmienić monitor :P) temperatury max 67stopni, ja tam jestem zadowolony

 

Edit:

Szybkie pytanie:

Do ilu boostuje wam Cpek w OCCT bo u mnie przy -30 mam temperatury ok 60stponi ale nie idzie wyżej jak 4441Mhz, nawet jak schodzę niżej z offsetem to zegary wyżej nie idą tylko temperatura winduje w górę przy -20 mam już ponad 70stopni i obniżkę zegarów. W grach trzyma te 4450 stabilnie, ale zastanawia mnie to 4441Mhz, kwestia niepełnych 100mhz na FSB?

Edytowane przez vltor
Zapytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2023 o 22:15, vltor napisał:

 zastanawia mnie to 4441Mhz, kwestia niepełnych 100mhz na FSB?

Spread spectrum wyłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa, to prawdopodobnie najmniej inwazyjny i kosztowny delid :E

AMD w CPU x3d jest kuszący, w kartach GPU do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Send1N napisał:

Spread spectrum wyłączyłeś?

A psuje ta opcja coś? Pewnie włączona domyślnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta opcja właśnie powodowała niepełne fsb i np zamiast 4000mhz robiło się 3990 itp jak ktoś nie ma problemow z zakłóceniami to nie ma sensu tego trzymac na auto/on jeśli bios pozwala to wyłączyć 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem u siebie, może taktowanie będzie nieco stabilniejsze i pełniejsze, bo też miałem właśnie irytujące ułamki w HW Info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 08:45, Send1N napisał:

Spread spectrum wyłączyłeś?

A muszę zerknąć gdzie to może być, pewnie na Auto.

Póki co ustawiłem na sztywno BCLK i trzyma pełne zagary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiło mnie i zmieniłem toma b450 na x570 unify no i się zaczęło, curve w biosie:

Tom b450 na 3 i zegary all core 4.45GHz jak skała

X570 unify na 2 i zegary 4,40 - 4,45

Temperatury na unify wyższe o 3-5 stopni. 

Pomiary robione w cinebenchu. Jest coś w x570, o czym nie wiem, do ustawiania by poprawić wyniki? 

Plyta niby kozacka a wyniki lepsze bym ukręcił na A320 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od razu mówię że nie jestem orłem w podkręcaniu i przyszedłem tutaj się poradzić.

Zaopatrzyłem się ostatnio w 5800x3d i nie jestem pewny czy wszystko z nim w porządku.

Wiem że się niemiłosiernie grzeje, ale myślę nad wymianą sztuki nie wiem czy zasadnie.

Chłodzę go starym Grandisem 2 i dodatkowo testuję AIO Arctica LFII 360 na zmianę. 

O dziwo temperatury są podobne. Nie wiem czy pompka w AIO pracuje bo jest cicha. (wentylatory się kręcą)

Martwią mnie dwie rzeczy...

Temperatury w idle w biosie ok 30°C a jak wchodzę do Windowsa, mimo iż procek odpoczywa, to temperatury oscylują 40-55°C

W stresie (CinebenchR23) z wyłączonym Combo Strike dobijają do 90°C a nawet lekko ponad. (wtedy zbija taktowanie)

Przy włączonym Combo Strike 3 temperatury są kilka stopni niższe ale mimo to taktowania nie są utrzymywane na poziomie 4450, na czym by mi zależało.

Co mam zrobić żeby ustabilizować temperatury i taktowanie. Wyniki w CBR23 dobijają ledwo do 13900pkt.

Marzy mi się wynik bliższy 15000pkt tak żebym spał spokojnie. ;) Czy próbować wymienić na inną sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż  sobie AIO włącz kombo na 3 i nie kombinuj :E

Na wyniki w  benchach mają wpływ wszelkie programy odpalone w tle. Więc jak chcesz sprawdzić wynik w CB to je powyłączaj.

U mnie na  AL FII 360  temperatura bez kombo dobija tak samo do 90℃ w wynik w CB jakieś 14 500 z kombo jest powyżej 82℃ bo mam nieco skręcone wentylatory na chłodnicy ( i bardzo ciepło w pokoju)

Z moich obserwacji wynika, że żeby mieć 4450MHz  procesor musi utrzymywać temperaturę poniżej 76℃

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, T0TEK napisał:

Pokusiło mnie i zmieniłem toma b450 na x570 unify no i się zaczęło, curve w biosie:

Tom b450 na 3 i zegary all core 4.45GHz jak skała

X570 unify na 2 i zegary 4,40 - 4,45

Temperatury na unify wyższe o 3-5 stopni. 

Pomiary robione w cinebenchu. Jest coś w x570, o czym nie wiem, do ustawiania by poprawić wyniki? 

Plyta niby kozacka a wyniki lepsze bym ukręcił na A320 

U mnie Combo 3 oraz Vcore -0.05V. Ostatni bios z AGESA 1.2.0.8.

Na wcześniejszym biosie z AGESA 1.2.0.7 Vcore miałem -0.025V

Większe UV powoduje u mnie spadek taktowania pamięci L3

Zegary stabilne 4,45GHz, Wynik w CB23 oscyluje miedzy 15000-15150 pkt

Temperatury z AIO ~72-75C w CB23

 

Myślę ze z tym procesorem więcej nie da się zrobić - dajesz Combo 3, jakiś UV na VCore tylko żeby taktowanie L3 nie spadało, dobre chłodzenie a reszta to silikon lottery

 

Edytowane przez koniu22
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50bedf1717678575.png

2 godziny temu, Roberto78 napisał:

Na wyniki w  benchach mają wpływ wszelkie programy odpalone w tle. Więc jak chcesz sprawdzić wynik w CB to je powyłączaj.

Faktycznie po wyłączeniu badziewia z paska zadań wynik wzrósł do okolic 14500 przy max temperaturze 81℃. Ale zegary skaczą sobie w okolicy 4330MHz. Jak to ustabilizować? Ciekły azot? :D

Kombo Strike 3 i vcore -0,05V

A jak bym ustawił BCLK na sztywno?

Edytowane przez du_gi
Wstawienie foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...