Skocz do zawartości
Valeri

Temperatury --> Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie 5800x też pracował na auto i płyta pompowała sporo napięcia i prądu bo odblokowane procki można tak ogarnąć że na bank 5800x nie byłby cieplejszy w dodatku aż tyle :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1n skąd taki wniosek?  

CPU był zoptymalizowany CTR2.1 miał status gold w moim configu ale sie grzał  i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3D w grach nie jest gorący, z racji ze chodzi na dość niskim taktowaniu. Bierze też mało prądu, w porównaniu z 5600X ustawionym na sztywno to tempy są takie same, może nawet niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2022 o 10:40, droolmaster napisał:

CPU był zoptymalizowany CTR2.1 miał status gold w moim configu ale sie grzał  i tyle 

ręcznie go można tak ustawić żeby był chłodniejszy od x3d, na jakimś napięciu w końcu by był :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 14:51, droolmaster napisał:

Przesiadłem się z 5800X na 5800X3D i u mnie temperatury spadły o 10-15st przy pełnym obciążeniu.   

Na jakim napięciu ten 5800x? bo temperatura dość wysoka musiała być.

U mnie przy PBO2 -30 w grach temperatura podobna do 5800x ustawionego na sztywno na 1.23

W wypalarkach x3d oczywiście cieplejszy, ale to procek do gier więc nie ma się czym przejmować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaanie, bo Fortis 5 ma wentylator skierowany w stornie ramu, czy ten wentylator może być w stronę odwrotną? Bo ramy będą mi kolidować ..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fabiax napisał:

Pytaanie, bo Fortis 5 ma wentylator skierowany w stornie ramu, czy ten wentylator może być w stronę odwrotną? Bo ramy będą mi kolidować ..

 

 

On nie jest skierowany w stronę RAMu tylko znajduje się po stronie RAMu (standardowo po prawej), a skierowany jest w stronę radiatora (dmucha z prawej w lewo).

Możesz go przełożyć na drugą stronę zachowując orientację, to jest ciągnąłby wtedy powietrze z radiatora, ale będzie dużo mniej wydajnie i szczerze nie wiem czy przy takiej konstrukcji to dobry pomysł. 

Jak go przełożysz na drugą stronę i zmienisz orientację to trzeba by popatrzeć na inne wiatraki w budzie czy to będzie miało sens. 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 07:15, Pablloo napisał:

U mnie przy PBO2 -30 w grach temperatura podobna do 5800x ustawionego na sztywno na 1.23

A ile tak min-max masz w bardziej obciążających CPU grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 14:50, fabiax napisał:

Pytaanie, bo Fortis 5 ma wentylator skierowany w stornie ramu, czy ten wentylator może być w stronę odwrotną? Bo ramy będą mi kolidować

 

 

Przecież fortis ma taką budowę od lat że wszystkie 4 banki są odsłonięte, co ci tam będzie kolidować? 

SilentiumPC-Fortis-5-Dual-Fan-38.jpg

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, problem to się robi przy Gelidzie bo zapinki trzeba wciskać w szczeliny chłodzenia RAMu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Isharoth napisał:

A ile tak min-max masz w bardziej obciążających CPU grach?

To co teraz mam zainstalowane to jedynie Battlefield potrafi rozgrzać procka do 70, w innych grach temperatura to 50-60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Przecież fortis ma taką budowę od lat że wszystkie 4 banki są odsłonięte, co ci tam będzie kolidować? 

SilentiumPC-Fortis-5-Dual-Fan-38.jpg

Nie wiedziałem

 

Ale wszystko pasuje już ?

 

Po prostu Bestia ten 5800x3d

 

 

Ps przed chwilą był na media Expert za 1600

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja zdam swoje relacje, jako 1,5 tygodniowy właściciel 5800X3d. Przesiadałem się z R7 2700X, wszystko na płycie Asus Prime B350 Plus, chłodzone Zalmanem CNPS 10x Performa - taki tam staruszek z czasów AM3, do którego dokupiłem mocowanie do AM4.

Jako że posiadam RX 5700XT i gram w 2560X1440, to w grach dużych przyrostów nie ma. W banchmarku FarCry 6 w którego obecnie gram przyrost 1-2 fps. 3DMark zyskuje wyłącznie na teście CPU.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, RAM-y Corsair na Micronach e-die (CMK16GX4M2B3600C18), które na 2700X zatrzymały się na 3200 MHz 14-18-14-14-36, poszły na 3800 MHz 16-19-16-16-36.

Termicznie nie jest źle. Tak, w R23 dobija do 90 stopni, co jak ostatnio sprawdziłem, zajmuje około pół minuty od włączenia testu, a finalnie wykręca około 14300 punktów. W FarCry6 trzyma się na około 60 stopniach, boost do 4450 MHz. PBO2 Tuner jeszcze się nie bawiłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fabiax napisał:

Nie wiedziałem

 

Ale wszystko pasuje już ?

 

Po prostu Bestia ten 5800x3d

 

 

Ps przed chwilą był na media Expert za 1600

 

 

 

 

Lokalnie gdzieś był za 1600zł ? Bo ja widzę na stronie u nich 2519zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumienie nie dawało spokoju i zabrałem się za wymianę walającej się po pokoju poprawionej uszczelki w ALF II 280. Naklejki QC nie miałem, po rozebraniu tragedii nie było jak u Jezusa na YT, ale początki degradacji w postaci delikatnego białego osadu na finach wymiennika były już widoczne. Nic nie rozlałem a płynu było ewidentnie poniżej  pełnej komory ( AIO zakupione i zamontowane 08.2021). Po uzupełnieniu i zamontowaniu na dołączonej paście CB R23 utrzymuje stałe 76 stopni z 77 w chwilowym piku ( oczywiście przy Kombo Strike 3 z LLC 6 i offsecie z biosu -0.625V). Poprawa względem starej uszczelki 2-3 stopnie przy offsecie na mocowaniu. Raczej odpuszczam, normalnie procek rzadko przekracza 65 stopni przy moim użytkowaniu, zazwyczaj jest 35-55.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piet napisał:

( oczywiście przy Kombo Strike 3 z LLC 6 i offsecie z biosu -0.625V). 

Offset -0,625V?? Na serio ująłeś ponad pół V? Standardowo napięcie dochodzi do 1,3V, więc Twój 5800X3d chodzi na 0,675V?? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, pośpiech... mało być -0.0625V.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 07:15, Pablloo napisał:

Na jakim napięciu ten 5800x? bo temperatura dość wysoka musiała być.

U mnie przy PBO2 -30 w grach temperatura podobna do 5800x ustawionego na sztywno na 1.23

W wypalarkach x3d oczywiście cieplejszy, ale to procek do gier więc nie ma się czym przejmować.

 

Idle iw przeglądarkach yt itp nie wymagające  

5800X miał 40-55 st 

5800X3D 30-42 st 

giery 

5800X miał 70-85 st

5800X3D 58-70 st 

 5800X to była rewizja B1  a 5800X3D melduje się jako B2 

Oba na AiO NZXT Z63 na tym samy profilu i tej samej paście i MB 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za gry odpalałeś ze 5800x dobijał do 85c? :P wręcz niewiarygodne chyba że 1.4v trzymał :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Co to za gry odpalałeś ze 5800x dobijał do 85c? :P wręcz niewiarygodne chyba że 1.4v trzymał :E 

Leciał bankowo na auto i krzywa wentyli pewnie słaba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z limitem mocy na auto w dodatku nie na boxie to jest mega wysoko w dodatku 5800 były chłodniejsze od 5600  :] mowiło się że to 5800x jest najcieplejszy z tej serii a pózniej wyszło info od tych co mieli wcześniej 5800 że 5600x się bardziej grzeje :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na 5800X i na 5800X3D   + 80℃ nie jest problemem  szczególnie latem w upalne dni i to na AIO 360

Choć ten screen nie był robiony latem  :E  kombo disabled

 

 

110-5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy (@Send1N, @galaktynadal swoje,  UV tej konkretnej  sztuki niewiele zmieniał temperatury nie chciały spać poniżej 40 C  w idle na AIO w obudowie z 6 wentylami 140 mm , może cos nie tak było z IHS i lutem może  loteria krzemowa mi nie sprzyjała , może oba. 

Moje doświadczenie jest takie ze 5800X3D ma kulturę pracy jakiej nie miał 5800X a warunki pracy ma identyczne (może poza biosem MB tu asus dał 2 aktualizacje, ale wątpię żeby to miało aż takie znaczenie) wiec z mojego punktu widzenia zmiana jest korzystna.

Podrzuciłbym parę screenów ale 5800X już dawno zmienił właściciela  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5800X3D UV-30:

Idle - 30-35C

Gry - 50-65C

Cinebench - 72-75C

OCCT Small - 85C

OCCT Power - 90C (dogrzewane przez 350W z GPU);

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2022 o 19:31, radek_z napisał:

Może i ja zdam swoje relacje, jako 1,5 tygodniowy właściciel 5800X3d. Przesiadałem się z R7 2700X, wszystko na płycie Asus Prime B350 Plus, chłodzone Zalmanem CNPS 10x Performa - taki tam staruszek z czasów AM3, do którego dokupiłem mocowanie do AM4.

Sekcja VRM na tym Asus'ie B350 Plus wytrzymała tego 5800X3D? Pod obciążeniem pewnie robi się nieciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...