Skocz do zawartości
johnnwick

RX 6700XT Red Devil a ścinki w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi zaraz szlifować. Najważniejsze timingi i coś w stylu 3600 cl16-20-16-36 przy 1.37-1.38v, flck 1800 powinien ustawić od strzała. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SylwesterI. napisał:

Nie chcę cię obrażać ale chyba jeszcze nie ten czas , na bawienie  się w szlifowanie ramu , doświadczonym zawodnikom dostrojenie konkretnego ramu pod konkretny cpu i mobo zajmuje tygodnie , to żmudna robota , mnóstwo czasu poświęconego , a tak naprawdę bez licznika fps i tak różnicy specjalnie nie zobaczysz

No i super odpowiedź, bo zgasiłeś mój zapał do tego i przynajmniej mi nic głupiego do głowy nie przyjdzie żeby coś tam ruszać :) Skoro różnicy nie zobaczę to tym bardziej nie jestem zainteresowany. 

Serdecznie Dziękuję Wszystkim za pomoc, życzę sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Temat uważam za zakończony ?

Edytowane przez Spartacus
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale nie zniechęcaj się tak szybko. Komp ci od tego nie wybuchnie, a w miejscach procesorowych jakiś zysk będzie. Przyda się lepiej ogarnięty ram temu ryśkowi przy karcie klasy 6700xt.

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

Nie musi zaraz szlifować. Najważniejsze timingi i coś w stylu 3600 cl16-20-16-36 przy 1.37-1.38v, flck 1800 powinien ustawić od strzała. 

jak mu pomożesz to może spróbować , ja mu z platformą AMD nie pomogę , ale z przewodnikiem będzie łatwiej i może powalczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mnóstwo masz w tym topicu ciekawych informacji. Jest co czytać w wolnych chwilach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kelam napisał:

Stary, ale nie zniechęcaj się tak szybko. Komp ci od tego nie wybuchnie, a w miejscach procesorowych jakiś zysk będzie. Przyda się lepiej ogarnięty ram tego ryśkowi przy karcie klasy 6700xt.

Powiem tak, nie zniechęcam ale na tą chwilę nie czuję jakiejś wielkiej ptorzeby, raz ktoś mi gdzieś tam pomagał bo też mówił że pasowałoby OC do tych kości bo podobno dobrze się kręcą, miałem nawet przygotowane co mam próbować wpisywać w poszczególnych rubrykach itp, tylko że jak wlazłem do Bios-U to tam tak czarno na białym nie było, większości rubryk nawet nie widziałem i odpuściłem, nawet nie wiedziałem gdzie napięcie ustawić. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość przy zmianie GPU to polecam po prostu postawić system od nowa, to złote lekarstwo na większość problemów. Zawsze tak robię jak upgarduję kompy znajomym i nigdy wtedy nie ma problemu czy to z GF czy Radeonem - no chyba, że producent faktycznie coś skopie to inna sprawa.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spartacus napisał:

No i super odpowiedź, bo zgasiłeś mój zapał do tego i przynajmniej mi nic głupiego do głowy nie przyjdzie żeby coś tam ruszać :) Skoro różnicy nie zobaczę to tym bardziej nie jestem zainteresowany. 

Serdecznie Dziękuję wszystkim za pomoc, życzę sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Temat uważam za zakończony ?

spróbować możesz , chłopaki na forum uczynne są , podpowiedzą , tylko się słuchaj , rób co napiszą i zapisz sobie w biosie ustawienia co kilka kroków , to ułatwia życie

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

spróbować możesz , chłopaki na forum uczynne są , podpowiedzą , tylko się słuchaj , rób co napiszą i zapisz sobie w biosie ustawienia co kilka kroków , to ułatwia życie

jak kiedyś będę miał wenę i dużo wolnego czasu to założę temat i coś się popróbuje =] szczerze powiedziawszy myślałem kiedyś żeby iść na łatwiznę i po prostu kupić kości RAM na jakieś inne- lepsze ale skoro moje są takie super i dobrze się kręcą to kto wie- może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak można , ja mam pamięci ustawione jak w stopce , z doszlifowanymi timmingami 2 i 3 rzędu , w testach syntetycznych , wow , ale różnica , ale sam na sobie zrobiłem test , poprosiłem syna żeby wybrał i załadował w biosie profil z oc proca i pamięci i drugi standardowy z procem bez oc i pamięciami tylko z włączonym XMP , to bez frapsa nie mogłem trafić który jest załadowany

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak - solidne szlifowanie timingów i potem badanie stabilności, to jest masa, ale to masa czasu. Nic dla ciebie. Osiwiejesz od tego. Ale takie podstawowe, bezpieczne oc, to nic specjalnie trudnego. Na 99.9% osiągniecie 3600 cl16 jest wykonalne bez wielkich fikołów. Timingi safe wyczarować z DRAM Calculatora, możesz nawet tylko te najważniejsze. Nie przesadzać z trcdrd (bezpiecznie na 20) i trfc. Napięcie lekko podbić na np 1.37 i potem testowanie. Najpierw tm5 czy tam memtest, potem gierki. Metro exodus pamiętam dość ładnie bada stabilność ramu. Ja też na wiedźminie 3 w novigradzie testowałem. Jak będziesz miał przeczytany ze zrozumieniem ten cały topic, co ci wkleiłem, to sporo ci się rozjaśni. Tam niektóre chłopaki walczą o drobne detale, ale można też łatwiej. Ja ze swoimi ramami troszkę się nawojowałem, mimo, że nie mam mocno wyżyłowanych timingów, bo dual ranki gorzej się kręcą jak single i widziałem na oko drobne ścinki na 3733 w W3, ale i tak jest lepiej na obecnym 3666 jak typowe single na 3733. No, bo to dual ranki:szczerbaty:. Ofc 1T.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wrzucę ci coś na start takiego luźnego do wklepania. Napięcia z pierwszej kolumny najpiew. Jakby coś nie teges, to z drugiej.

uJpZNQM.png

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joseppe1234 napisał:

i co znawco od siedmiu boleści skończ już bo żałosny coraz bardziej jesteś.

On tak zawsze nagada głupot i potem cicho siedzi, nic nie odpisuje. Już któryś z kolei temat w którym się wymądrza a potem ogon pod siebie i cisza, bo okazało się że znowu coś palnął bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio go mod uratował , kasując ten post, bo dopiero popisówkę walną , jako przykład jakie to amd zuo podał link do tematu , jakiegoś noobka , który się pytał czy to normalne że karta z pciex8 działa w trybie pciex8 (chodziło o 6600) , no i oczywiście jego karty które dusi do poziomu niższych modeli :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kelam napisał:

O wrzucę ci coś na start takiego luźnego do wklepania. Napięcia z pierwszej kolumny najpiew. Jakby coś nie teges, to z drugiej.

uJpZNQM.png

Tylko że ja BIOS-u nie ogarniam, jedyne co tam zrobiłem to XMP na ON, reszta nawet nie wiem gdzie są rubryki typu DRAM VOLTAGE. Więc ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spartacus napisał:

Tylko że ja BIOS-u nie ogarniam, jedyne co tam zrobiłem to XMP na ON, reszta nawet nie wiem gdzie są rubryki typu DRAM VOLTAGE. Więc ciężki temat.

Zostaw zabawe z timingami i ciesz się kartą, najwyżej sobie kiedyś pogrzebiesz w biosie. Jeden problem masz x głowy to po co znowu się zastanawiać który timing ci powoduje bsoda, pierdzenie z głośnika, czy freeza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na pclabie. Było, nie było - forum komputerowych pasjonatów. Zachęcanie do zabawy pecetem, to rzecz właściwa w tym właśnie miejscu. Każdy kiedyś od czegoś zaczął. Czemu kolega @Spartacusnie miałby zacząć od zabawy ramem przy okazji całej tej akcji z jego nowym gpu? Może za kilka lat sam będzie już na tyle obcykany, że będzie doradzał innym początkującym na poletku pecetowym. Coś z tego może wynieść dla siebie. Bo ze zniechęcającego ględzenia korzyści mieć nie będzie żadnych. Imo każdy facet powinien coś tam sobie majsterkować, żeby podtrzymywać kreatywność, a my na labie właśnie głównie chyba przy kompach, nie :szczerbaty:?

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kelam napisał:

Jesteśmy na pclabie. Było, nie było - forum komputerowych pasjonatów. Zachęcanie do zabawy pecetem, to rzecz właściwa w tym właśnie miejscu. Każdy kiedyś od czegoś zaczął. Czemu kolega @Spartacusnie miałby zacząć od zabawy ramem przy okazji całej tej akcji z jego nowym gpu? Może za kilka lat sam będzie już na tyle obcykany, że będzie doradzał innym początkującym na poletku pecetowym. Coś z tego może wynieść dla siebie. Bo ze zniechęcającego ględzenia korzyści mieć nie będzie żadnych. Imo każdy facet powinien coś tam sobie majsterkować, żeby podtrzymywać kreatywność, a my na labie właśnie głównie chyba przy kompach, nie :szczerbaty:?

Nie mówię żeby całkowicie to porzucił tylko napisałem żeby narazie nacieszył się kartą, bo wejdzie z jednej irytacji w kolejną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 15:26, Kelam napisał:

Jesteśmy na pclabie. Było, nie było - forum komputerowych pasjonatów. Zachęcanie do zabawy pecetem, to rzecz właściwa w tym właśnie miejscu. Każdy kiedyś od czegoś zaczął. Czemu kolega @Spartacusnie miałby zacząć od zabawy ramem przy okazji całej tej akcji z jego nowym gpu? Może za kilka lat sam będzie już na tyle obcykany, że będzie doradzał innym początkującym na poletku pecetowym. Coś z tego może wynieść dla siebie. Bo ze zniechęcającego ględzenia korzyści mieć nie będzie żadnych. Imo każdy facet powinien coś tam sobie majsterkować, żeby podtrzymywać kreatywność, a my na labie właśnie głównie chyba przy kompach, nie :szczerbaty:?

Najpierw muszę się nauczyć bios-u i poczytać trochę ten wątek który podesłałeś z forum, żeby mieć minimalne pojęcie, troszkę się poduczę,ogarnę temat i na pewno się odezwę, w sumie tak z innej beczki to do pełni szczęścia potrzebowałbym już tylko procka do tej karty, myślałem nad NP ryzen 9 5900x, to dobry wybór? ?

Edytowane przez Spartacus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier 5900x? Jak już, to ekonomicznie rysiu 5600. A jak chcesz więcej jajek jak 6, ale nadal nie za drogo, to 5700x.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesy jak "Logitech Game Framework", "Game Manager Service", "CefSharpBrowserSubprocess" (z tego co patrzę to mają "zoptymalizować FPS'y w grach xD) mogły mieć znaczenie. Ale tutaj dodatkowo te 82 stopnie na Wiedźminie 3 na ustawieniach wysokich a nie uber to chyba też dosyć sporo.
Mi chodzi 10 procesów Avasta w tle obecnie a w Wiedźminie 3 wszystko na UBER, V-sync wyłączony i nie mam żadnych zwiech. FPS 80-90, temperatura karty doszła do 65-67 stopni, wiatraki weszły na wyższe obroty i wyżej już temperatura nie szła. Żeby było śmiesznie akurat też jestem w trakcie Skellige i poszedłem w to samo miejsce co Spartacus żeby kilka syren ubić i zobaczyć jak mi będzie w tej lokacji chodzić - żadnych problemów.
Jak pousuwasz śmieci z DDU, i powyłączasz te zbędne procesy a problem będzie nadal występował to spróbuj jeszcze ustawić lepszą krzywą wiatraków - chociaż dziwne byłoby że karta łapie takie zwiechy przy 82 stopniach - ponoć ludzie cisną na tym 6700XT nawet i 90 stopni xD.
Co do temperatur to u mnie dla przykładu przy temp krytycznej 85stopni producent karty ustawił wiatraki na 50%rpm. Karta grzała się niemiłosiernie (chociaż poza temperaturą nie miałem nigdzie żadnych przycięć). Zmieniłem w Adrenalin krzywą na taką: 50stopni/45%rpm, 65stopni/65%rpm, 75stopni/85%rpm, 80stopni/100%rpm. Obecnie przy tytułach jak Wiedźmin 3 czy Metro Exodus, wsyzstko na ultra/uber przy temperaturze 65 stopni, jak wiatraki wchodzą na 65%rpm to temperatura dochodzi do max 67 stopni - a warto dodać, że moja obudowa mATX to istny piekarnik.
Dodatkowo jeśli lubisz sam pokombinować i dojść do meritum problemu to możesz nawet spróbować postawić system na czysto xD Nie doradzam bo to czasochłonne ale ja czasem tak robiłem - wtedy np. będzie wiadomo na 100% czy to jakiś sterownik lub inny syf na dysku robił problem czy po prostu trafiłeś na trefny egzemplarza karty graficznej. Dodatkowo na forum doradzili żeby nie instalować tych nowych sterowników 22.7.1 i pozostać przy 22.5.1 :P

P.S ominęło mi drugą stronę i nie widziałem, że problem rozwiązany xD

Edytowane przez Arth1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Arth1987 napisał:

Procesy jak "Logitech Game Framework", "Game Manager Service", "CefSharpBrowserSubprocess" (z tego co patrzę to mają "zoptymalizować FPS'y w grach xD) mogły mieć znaczenie. Ale tutaj dodatkowo te 82 stopnie na Wiedźminie 3 na ustawieniach wysokich a nie uber to chyba też dosyć sporo.
Mi chodzi 10 procesów Avasta w tle obecnie a w Wiedźminie 3 wszystko na UBER, V-sync wyłączony i nie mam żadnych zwiech. FPS 80-90, temperatura karty doszła do 65-67 stopni, wiatraki weszły na wyższe obroty i wyżej już temperatura nie szła. Żeby było śmiesznie akurat też jestem w trakcie Skellige i poszedłem w to samo miejsce co Spartacus żeby kilka syren ubić i zobaczyć jak mi będzie w tej lokacji chodzić - żadnych problemów.
Jak pousuwasz śmieci z DDU, i powyłączasz te zbędne procesy a problem będzie nadal występował to spróbuj jeszcze ustawić lepszą krzywą wiatraków - chociaż dziwne byłoby że karta łapie takie zwiechy przy 82 stopniach - ponoć ludzie cisną na tym 6700XT nawet i 90 stopni xD.
Co do temperatur to u mnie dla przykładu przy temp krytycznej 85stopni producent karty ustawił wiatraki na 50%rpm. Karta grzała się niemiłosiernie (chociaż poza temperaturą nie miałem nigdzie żadnych przycięć). Zmieniłem w Adrenalin krzywą na taką: 50stopni/45%rpm, 65stopni/65%rpm, 75stopni/85%rpm, 80stopni/100%rpm. Obecnie przy tytułach jak Wiedźmin 3 czy Metro Exodus, wsyzstko na ultra/uber przy temperaturze 65 stopni, jak wiatraki wchodzą na 65%rpm to temperatura dochodzi do max 67 stopni - a warto dodać, że moja obudowa mATX to istny piekarnik.
Dodatkowo jeśli lubisz sam pokombinować i dojść do meritum problemu to możesz nawet spróbować postawić system na czysto xD Nie doradzam bo to czasochłonne ale ja czasem tak robiłem - wtedy np. będzie wiadomo na 100% czy to jakiś sterownik lub inny syf na dysku robił problem czy po prostu trafiłeś na trefny egzemplarza karty graficznej. Dodatkowo na forum doradzili żeby nie instalować tych nowych sterowników 22.7.1 i pozostać przy 22.5.1 :P

P.S ominęło mi drugą stronę i nie widziałem, że problem rozwiązany xD

źle patrzyłem 82 to jest hotspot w HWmonitor a ambient to ona nie wchodzi wyżej jak 65, tera w Spider-Manie nowym wszystko na full ma 59 ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spartacus napisał:

era w Spider-Manie nowym wszystko na full ma 59 ciągle.

chodzi ci na tych sterownikach 22.5.1 ?  mi wywala taki komunikat przy starcie :

spiderman-komunikat.jpg

klikam ok i wszystko działa normalnie ;)

 

- nie cytuj posta pod postem, a jeszcze takich " wielkich" przecież to bezsens..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gry cięły się przez... AMD User Experience Program Manager!

Wywaliłem go i jest spoko.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mimuszek napisał:

chodzi ci na tych sterownikach 22.5.1 ?  mi wywala taki komunikat przy starcie :

spiderman-komunikat.jpg

klikam ok i wszystko działa normalnie ;)

 

- nie cytuj posta pod postem, a jeszcze takich " wielkich" przecież to bezsens..

mam to samo a działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...