Skocz do zawartości
sheldon24

Zdrowie zębów itd..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zakładam temat w sprawie od jakiegoś czasu mam problem zębami,wykruszają mi się ,czasem przy myciu zebów krwawią dziąsła,chodze od trzech miesiecy prywatnie do dentysty,i takie pytanie czy ktoś borykał sie z takim problemem?dziś przy kolacji znów miałem skruszenie i potem z tego jest niestety dyskomfort,płucze jame listerine i używam pasty blenda med 7 complet protect ,czy są jakies pasty czy płukani na tego typu rzeczy aby jama była zupełnie bez bakterii itd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien płyn i pastę na Meridol (ew. pastę na Paradontax), u mnie po miesiącu stosowania całkowicie wyeliminowały problem krwawiących dziąseł. Warto też kupić irygator i go regularnie używać (wystarczy raz dziennie przed snem), wtedy wypłukujesz resztki jedzenia których nie usuwa szczoteczka i po czasie wzmacniasz dziąsła od zabiegów irygacji.

Poza tym Listerine to kiepski płyn, podobnie jak Blenda Med to kiepska pasta.

Dentystę może też warto zmienić skoro nie widzisz efektów?

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dirian napisał:

Zmien płyn i pastę na Meridol (ew. pastę na Paradontax), u mnie po miesiącu stosowania całkowicie wyeliminowały problem krwawiących dziąseł. Warto też kupić irygator i go regularnie używać (wystarczy raz dziennie przed snem), wtedy wypłukujesz resztki jedzenia których nie usuwa szczoteczka i po czasie wzmacniasz dziąsła od zabiegów irygacji.

Poza tym Listerine to kiepski płyn, podobnie jak Blenda Med to kiepska pasta.

Dentystę może też warto zmienić skoro nie widzisz efektów?

wiesz problem nie na tyle że to krwawienie,ale te wykruszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej pytanie do porządnego dentysty. Skoro obecny nie dał ci na to rady, to szukaj gdzie indziej. A widać, że nie dał i nie rozwiązał problemu skoro szukasz info na forum komputerowym. Nie każdy prywatny dentysta to dobry dentysta, nawet jak dużo kasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krwawienie to może masz szczotkę z twardym włosiem i za bardzo nią dociskasz przy myciu. Miałem coś podobnego i jak się okazało właśnie przyczyną była twarda szczotka i zbytnie dociskanie. Jak zmieniłem na miętką szczotkę to problem praktycznie znikną.

Swoją drogą od rana mnie napierdziela ząb że się chyba przekręcę zaraz. Wziąłem sobie rano ketanol ten bez recepty i mi pomógł więc zignorowałem to. Teraz na wieczór zaczął mnie napierdzielać z podwojoną siłą i nawet dwie tabletki nie chcą pomóc. Jedynie co pomaga to zimna woda i płukanie ust co kilka minut. Chyba czeka mnie jutro latanie po dentystach i proszenie się co z tym zrobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykruszenie to może być genetyka albo wieloletnie osłabienie zębów z powodu złego szczotkowania i spożywania pokarmów - piwo, słodkie napoje, słodycze, itd. Po każdym posiłku czy piciu czegoś słodkiego należy przemyć zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2022 o 21:10, sheldon24 napisał:

mam problem zębami,wykruszają mi się ,czasem przy myciu zebów krwawią dziąsła,chodze od trzech miesiecy prywatnie do dentysty

Robiłeś jakieś poważniejsze badania? Może to osteoporoza albo jeszcze co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...