Skocz do zawartości
alek351

SSD Samsung, headsink vs no-headsink

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie składania komputera, i mam pytanie odnośnie pamięci samsunga - czym się między sobą różnią te dwie poniżej? Opcja headsink jest oryginalnie droższa, ale nie wiem co się z tym wiąże

https://www.x-kom.pl/p/593198-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro.html
https://www.x-kom.pl/p/694167-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro-heatsink.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej wersji masz fabryczny radiator producenta, w drugiej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heatsink czyli z radiatorem odprowadzającym ciepło. O dziwo jest w niższej cenie więc proponuję ten wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Iri napisał:

Heatsink czyli z radiatorem odprowadzającym ciepło. O dziwo jest w niższej cenie więc proponuję ten wybrać. 

To zalezy. Jesli chcemy zamontowac dysk pod radiatorem od plyty glownej, to lepiej kupic ssd bez fabrycznego radiatora - sciaganie go jest czesto katorga :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc montaż i tak bym zlecał, więc nie wiem jak to dokładnie byłoby rozplanowane. 
Co do płyty głównej myślałem nad https://www.x-kom.pl/p/709341-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-strix-b660-a-gaming-wifi-ddr4.html, dodatkowo mam już kupioną obudowę Silent Base 802 i Arctic Freezer II 360. Nie wiem jak to wszystko ma się do wyboru między tymi dwiema kartami SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, amsztel napisał:

To zalezy. Jesli chcemy zamontowac dysk pod radiatorem od plyty glownej, to lepiej kupic ssd bez fabrycznego radiatora - sciaganie go jest czesto katorga :E 

Jasna, sprawa. Nie wziąłem nawet pod uwagę, że może mieć radiator. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, alek351 napisał:

Szczerze mówiąc montaż i tak bym zlecał, więc nie wiem jak to dokładnie byłoby rozplanowane. 
Co do płyty głównej myślałem nad https://www.x-kom.pl/p/709341-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-strix-b660-a-gaming-wifi-ddr4.html, dodatkowo mam już kupioną obudowę Silent Base 802 i Arctic Freezer II 360. Nie wiem jak to wszystko ma się do wyboru między tymi dwiema kartami SSD ?

Ta plyta ma lepsze radiatory niz dolaczony do Samsunga ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mając kartę Samsunga z radiatorem mogę coś dodatkowo ugrać, czy może i tak nie będzie współpracować z tymi z płyty głównej powyżej, więc nie ma co kombinować? Bo po rabacie cenowo obie karty wypadają podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alek351 moim zdaniem przy takiej płycie głównej która ma porządne odprowadzanie ciepła z dysku ,a amsztel już to zweryfikował... nie widzę także sensu rezygnowania z wydajniejszego radiatora płyty głównej na rzecz radiatora Samsung. 

Miałoby to sens gdyby płyta główna nie posiadała własnego chłodzenia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, alek351 napisał:

A czy mając kartę Samsunga z radiatorem mogę coś dodatkowo ugrać, czy może i tak nie będzie współpracować z tymi z płyty głównej powyżej, więc nie ma co kombinować? Bo po rabacie cenowo obie karty wypadają podobnie

Nic nie ugrasz gdyz fabryczny radiator Samsunga i tak bedziesz musial zdemontowac przed osadzeniem go do plyty glownej. Po prostu kup wersje bez radiatora i po problemie.

PS. Swoja droga mozesz kupic dysk Kingston KC3000 (z kodem rabatowym"gaming-camp"), ktory jest rownie szybki i zaoszczedzisz 150zl.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...