Skocz do zawartości
colin23

6600XT red devil - brak synchronizacji podświetlenia RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. mlody wreszcie przesiadł się z rtx1060 i nie umiemy podłączyć red devila do plyty aby podświetlenie obudowy współgrało z kartą. płytę mamy gigabyte z490 gamingX ax. Obudowa silentiumpc signum sg7v evo. 

na obudowie na górze jest przycisk zmieniający podświetlenie. 

red devila połączyliśmy dołączonym kablem do płyty i po zainstalowaniu oprogramowania devilzone fan rgb control i ustawieniu aby pobierał kolory z płyty,  karta świeci na pomarańczowo. 

 

gdzie tkwi błąd? Może nie mamy połączonej obudowy z płytą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przytrzymać przycisk na obudowie, w ten sposób przełączasz się między sterowaniem z płyty/przycisku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk działa i przełącza podświetlenie obudowy/wiatraków.  jedynie karta nie reaguje i świeci cały czas na pomarańczowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Jeśli obudowa jest podłączona do płyty i przytrzymasz przycisk, to przejdziesz na sterowanie z poziomu oprogramowania w Windowsie. W tym momencie oświetlenie obudowy działa niezależnie od reszty systemu. Kto składał ten komputer? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tu jest problem. bo obudowa zmienia kolory tylko po guziku. jak przycisnę dłużej to się wyłącza i z poziomu oprogramowania rgb fusion nie działa. rozumiem że muszę połączyć jakoś obudowę z płytą główną? jakiego kabelka szukać?  komp był składany przez proline. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj manual od obudowy: 

https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2021/02/spc250-spc-signum-sg7v-evo-tg-argb-manual-www.pdf

Masz tam schemat podłączenia oświetlenia. U Ciebie prawdopodobnie idzie kabelek z HUB-a do kontrolera Nano Reset i do przycisku na obudowie. Musisz zlokalizować kontroler, wypiąć z niego wtyczkę i wpiąć ją do wejścia na płycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro spojrzę. dziękuję. jak coś to będę pisał 

 

Edit: udało się . Dzięki. Jeszcze tylko ostatnie pytanie. Jeśli rozpiąłem wytczke z nano kontrolera i wpiąłem do karty to guzik na górze jest nieaktywny. Mogę dokupić jakiś rozgałęźnik aby też go podłączyć czy lepiej nie kombinować?

 

Na teraz do plyty głównej do dwóch portów DLed mam wpiętą kartę graficzną i kabelek z odbudowy.

A wolne są cały czas dwa porty Led 4 pinowe.

Edytowane przez colin23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...