Skocz do zawartości
Jarver

Laptop - programowanie/ grafika komputerowa/ gierki

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, jak w temacie poszukuje laptoka do programowanska (produkty Microsoftu - visuale/ produkty JetBrainsów - inteliJ/ pycharm), grafiki komputerowej/ silników gierek (blender/ unity/ unreal), do samych gierek (assasyny nowe/ cyberpunk/ warhammer). Co do sprzetu brak większych preferencji z Intelem mam pozytywniejsze wspomnienia. Grafika fajnie by było gdyby to był RTX. Dyski SSD na system + HDD na gierki sprzęt (chyba, że dokupienie SSD nie będzie aż tak bolesne cenowo). WiFi no chyba te najnowsze standardy, tak by było jak najstabilniejsze/ jak najwiecej wyciągało z połączenia. Poprzedni laptop nie spisal się u mnie gabaretowo, po 1.5 roku użytkowania pęknięta ramka i to wiązanie które tam się znajdowało, problemy z uzyskaniem zastępczych częsci - ASUS. Przez złe wspomnienia szukałbym czegoś o solidnej budowie i szerokim wachlarzu częsci zamiennych. Budżet to 6000-8500 zł, przy czym jeżeli będzie trzeba dopłacić ponad wskazaną kwotę jest to mozliwe.

Tyle sam niestety mam zaległości w świecie sprzeowym, więc nie jestem w stanie odnaleźć się w najlepszych alternatywach. Dzięki za przeczytanie wątku, wszelkie propozycje na propsie, zachęcam do dyskusji!

Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w modele wyposazone w  32GB pamięci z opcją rozbudowy do 64 GB.

Jeśli nie zamierzasz obrabiac materiałów video, to możesz wziąć model z Ryzenem. W innym wypadku celuj w Intela, żeby miec QuickSync, ktory przyspiesza kodowanie materiału.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Galvatron dzięki za odpowiedź, nie wykluczam zabawy video. Trochę chce poszukać swojej drogi i wszystkiego spróbować ;) obecny komp po prostu czasami nie domaga stąd potrzeba zmiany :D. No to będę kminił za Intelem. Ktoś coś jeszcze jakieś rady, propozycje :)? Wszystko przyjmę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan999 Dzięki wielkie za propozycje! Zerknąłem i wstępnie przypadł mi do gustu podrąże jeszcze dalej może znajdę coś równie ciekawego ;) anyway dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 21:11, Jarver napisał:

@Stefan999 Zerknąłem i wstępnie przypadł mi do gustu podrąże jeszcze dalej może znajdę coś równie ciekawego ;) anyway dzięki za sugestie.

W takim razie zerknij sobie na wariant z RTX 3080:

MSI GP76 i7-11800H/16GB/1TB/Win11 RTX3080 300Hz - 8999 zł

albo 3070 Ti ale z nowszym wydajniejszym CPU:

MSI GP76 i7-12700H/16GB/1TB/Win11 RTX3070Ti 360Hz - 9599 zł

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, możesz też zalukać na Omena 16 z rtx-em 3070, bo to dosyć solidna konstrukcja, która ma w standardzie dysk SSD 960GB, 32GB RAM i Win 11. Nie zabrakło też wolnego miejsca na drugi dysk ssd m.2. Lepiej na gry dołożyć drugi dysk SSD niż trzymać je na wolniejszym HDD. Omen jest też w wariancie 17,3". Nie wpsomniałeś jakiej wielkości ekran preferujesz. 

HP OMEN 16 Ryzen 7/32GB/960/Win11x RTX3070 8649 zł 

Laptop ma ekran IPS FHD 16.1" cala z pokryciem barw wynoszącym 100% sRGB. 

Lenovo Legion 5-15 R7/16GB/1TB/Win11 RTX3070 165Hz 7699 zł

 Alternatywnie Legion ma wydajne podzespoły i ekran 15,6" z bdb. pokryciem barw. 

 

Edytowane przez pbesc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, czołem kluski z rosołem! ? Poprzeglądałem oferty na necie no i decyduje się na tą topkę

Szeroko polecnay legion: https://www.x-kom.pl/p/748968-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-i7-11800h-32gb-512-win11-rtx3060-165hz.html

Legion (2) https://www.x-kom.pl/p/694040-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-i7-11800h-16gb-1tb-win11-rtx3060-165hz.html#Specyfikacja

HP-ek ten z omenów polecony wyżej (wziałem tańszy bo #cebula....) https://www.x-kom.pl/p/727637-notebook-laptop-173-hp-omen-17-i7-11800h-32gb-1tb-rtx3060-165hz.html#Specyfikacja

MSI - takie msi wybrałem... W sumie to ciągle się zastnawaiam nad propozycjami z powyżej: https://www.x-kom.pl/p/679446-notebook-laptop-156-msi-gf66-i7-11800h-32gb-512-win10x-rtx3070-144hz.html#Specyfikacja

Wszystkie wydają się podobne. No na korzyść legiona przemawia to że najtańszy. Niestety te legiony, które są dostępne mają max 32GB ram i bez możliwości rozbudowy, co więcej jak widać po pierwszym linku w specyfikacji nie ma mowy o możliwości dołożenia m2 ?, drugi link to chyba to samo poza tym że RAM 16GB, z mozliwościa zamiany na 32 (przy czym nie da się tego tam wyklikać), ale za to ssd 1 TB (tutaj zastanawiam sie czy nie byłoby możłiwości napisać np do xkomu czy by nie zamienili 16 <-> 32).

Hpek o 1000 drozszy, większa rozdzielczość (ja ślepy jak kret jestem więc mi to chyba potencjalnie nie robi różnicy), większy ekran i ma te sloty m2. Nie wiem ja jakoś nie jestem z tych ludzi którzy widząc różnicę miezy 120 hz i 165, albo 30 i 60 klatek ? moze ze wzgledu na to, że nigdy takiego sprzętu nie miałem, warto dopłacać ten tysiaczek (a pewnie ponad bo tam też systemu nie ma)? Co myśliscie?

Ostatnia gwiazda wieczoru MSI, tutaj 3070 zamiast 3060, więc teoretycznie lepszy choć jak zerknałem na porównanie to nie jestem przekonany co do tego. Moc karty maksymalna jest niższa, pewnie przekłada się to jakoś w praktyce na wydajność, w końcu mniejsza skala żyłowania. Za to ma mozliwosc 64 GB i dołozenie m2-jek, czego nie miał legion + w odroznieniu od hpka ma już system. Co o tym myślicie?

Będę wdzieczny za opinie, pozderki ?

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF to totalny szajs, laptop w wersji slim, dlatego TGP dla karty to 85W zamiast ponad 140W.

HP Omen który wrzucasz już nie jest dostępny.

Propozycja poniżej może cię zainteresować:

MSI GP76 i7-11800H 16GB/512 RTX3070 144Hz - 7999 zł

Tutaj masz pewność że laptop nie będzie ograniczany przez słabe chłodzenie, dodatkowo masz możliwość rozbudowy nawet do 64GB RAM oraz miejsce na dodatkowy dysk.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mniej wymagających graczy laptop slim msi gf66 z kartą o niskim tgp będzie w zupełności wystarczający. Znajomy ma starszy model gf63 z kartą rtx 2060 6gb i jest z tego laptopa zadowolony. 

Nie zawsze jest napisane o opcji dołożenia dysku w specyfikacji, więc warto przeglądać testy. Można wysłać zapytanie do serwisu producenta. 

Edytowane przez pbesc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pbesc napisał:

Dla mniej wymagających graczy laptop slimp msi gf66 z kartą o niskim tgp będzie w zupełności wystarczający.

Kupowanie laptopa do gier, który jest kastratem już z zasady nie ma żadnego uzasadnienia. Nie ma o czym w ogóle dyskutować. Wydawanie prawie 8K za laptopa z RTX 3070 z 85W TGP to po prostu palenie pieniędzy i nie da się tego w żaden sposób uargumentować.

Edytowane przez manuelos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos @pbesc Hejka, dzięki za opinie i za odpowiedzi ;) Hmnn w porządku nie czuję się pewnie by potencjalnie ryzykować i to co piszesz manuelos ma sens więc :D mimo iż slim być może był okay, to jak już zainwestuje  w ten solidniejszy model MSI podesłany przez manuelosa ?. W sumie po jego specyfikacji czuje się najbardziej do niego przekonany mimo iż cena jest najwyższa i kupując lenovo po podobnych parametrach moglbym zaoszczedzic prawie 2k :/ kurcze... Hmnn trochę to boli, musze z tym uczuciem powalczyć. Cebulowe serce i świnka skarbonka krwawią :DNapisałem tez do lenovo swoją droga o 12 generacje inteli w laptokach w sprzedaży :3., w i7. Obecne na xkom, czy morele są w 10/11, może ta 12 wejdzie za niedługo wtedy poczekać i zależnie od ceny rozważę tego Lenovo. Potencjalna odpowiedź ma być do 7 dni roboczych. Jeżeli podejmę decyzję to naturalnie dam znać na co się zdecydowałem ;) Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś przemyslenia albo chciał przekonać mnie do lenovo/ hp/ msi z miła chęcia posłucham argumentów. Pozderki wszystkim i miłego weekendu :D jutro piąteczeeekk! ???

Edytowane przez Jarver
za wczesne wysłanie wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jarver napisał:

 W sumie po jego specyfikacji czuje się najbardziej do niego przekonany mimo iż cena jest najwyższa i kupując lenovo po podobnych parametrach moglbym zaoszczedzic prawie 2k :/ 

Lenovo nie ma podobnych parametrów - ma RTX 3060 vs 3070 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmn masz racje :D zerknałem teraz na benchmarki i to 3070 wypada dużo lepiej... Pierwotnie zerknąlem na te stronke tu to porownanie wypadało tak hmnn no nie przekonywało mnie do 3070

https://www.x-kom.pl/p/1051631-notebook-laptop-173-msi-gp76-i7-11800h-16gb-512-rtx3070-144hz.html?partnerid=100607683&sm12=MTc=&ts=1661289326&token=b1bbc6d3ec92d2419ba3610c1e60f7a2&97

ale na tej stronce, kurde no, na obu zrobiło na mnie wrażenie.

https://versus.com/pl/nvidia-geforce-rtx-3060-vs-nvidia-geforce-rtx-3070

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3070-vs-Nvidia-RTX-3060/4083vs4105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Twoich wymagań względem wydajności karty. Podstawowe różnice pomiędzy kartą RTX3060 a RTX3070 to 2GB więcej ram i szyna 192bit vs 256bit a co za tym idzie większą przepustowość większej ilości pamięci. Jak w przyszłości wymagania gier wzrosną, to starczy na dłużej pod wymagające gry, które mają się ukazać.

Jeżeli pierwotnie przeglądałeś testy wydajności w grach, programach i oceniłeś, że do ww. zastosowań wystarczy Ci laptop z kartą 3060, bo nie chcesz dopłacać do 3070, to jak najbardziej też masz w tym swoją rację. 

Co do tego Msi, jest to elegancki sprzęt bez zbędnych udziwnień typu świecidełka led itp. Laptop ma wydajny ośmio-rdzeniowy procesor Intela i kartę RTX3070 o wysokim tgp. Omen z mojej oropozycji jest nieco droższy i nie ma większej mocy karty, natomiast ma 32GB RAM, oraz pojemniejszy 960GB dysk i ogólnie jest świetnym laptopem, tylko jak piszesz, że chcesz duży ekran ze względu na wzrok, no to zgodzę się, że 17.3" fhd ma większe litery od 16.1" qhd. 

Edytowane przez pbesc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update ? dla ciekawskich, może na przyszłosć na odpowiedź od Lenovo czekam nadal już 7 dni roboczych minęło ? no, ale w mailu pisało, że może się przedlużyć czas odpowiedzi więc poczekam jeszcze.  Dopytałem za to na x-komie o legiony czemu Ryzen ma dodatkowe miejsce na dysk, a Intel nie - dostałem odpowiedź, że nie jest to brak w opisie specyfikacji, tylko tak bywa dokładna odpowiedź poniżej:

"Legiony producent oferuje w różnych konfiguracjach i czasami nie montuje odpowiednich części w środku, co uniemożliwia montaż drugiego dyskuJeśli w specyfikacji nie ma informacji o możliwości montażu to niestety laptop posiada 1 slot M.2"

Za to potencjalnie jest możliwość zamiany montażu innego dysku, podczas zakupu należy dołożyć do koszyka wskazany dysk i powinna pojawić się opcja montażu za 99 ziko.

Pomoc z x-komu za to zasugerowała czy nie warto poczekać na te RTX40XX i DDR5 bo podobno wchodzą :3 KURDE! Dołożli tylko rozkmin. Niby trzeba będzie pewnie czekać x czasu i cena bd megaśna, ale kurde ? znowu będę miał problemy z spaniem grr... Jako alternatywa dla 12 gen podesłano mi msi ? ale za 13k to chyba przerasta moje oczekiwania xD dla potomnych link:

https://www.x-kom.pl/p/738987-notebook-laptop-156-msi-ge66-i7-12700h-32gb-1tb-win11-rtx3080-240hz.html#Specyfikacja

Zasugerowano też della ale tu 11 gen, po prostu od razu ma dysk 1 TB nie trzeba by bylo wymieniac:

https://www.x-kom.pl/p/706694-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g15-i7-11800h-32gb-1tb-w11-rtx3060-165hz.html#Specyfikacja

Ten dell kurde taki sam prawie tylko ma ten 1 TB od razu w zestawie a 9k kosztuje meh... Ten  MSI dużo lepszy się wydaje :D co prawda nie ma systemu i pewnie do niego też trzeba by było dopłacić jeszcze, no ale cóż.... Ciężkie to kupowanie sprzętu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay :D update kupiłem legiona jak by co po długim biciu się ze sobą wczoraj doszedł i spoko :D wlasnie 3h instaluje appki i inne rzeczy które needuje na laptoku.

Info dla innych zakupowiczów jak by co inf w specyfikacji na stronie xkomu nie jest poprawna Legion z intelem ma dwa sloty na M2 - support podaje nieprawdiłową informacje gdy się pytacie :P

No dzięki wszystkim za pomoc w trym ciezkim okresie dla mnie ❤️ pozderki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...