Skocz do zawartości
Blayders

Czy ja mam pecha do procesorów intel

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu kupiłem i3-10100 bez F i płytę główna Asus B460m-a . Po włączeniu komputera 3 krótkie sygnał czyli uszkodzona zintegrowana karta graficzna .  Wsadziłem oddzielna kartę w pci-e i komputer zaczął działać .

Teraz kupiłem i3-12100 bez F i płytę główną Gigabyte B660 DS3H . Po włączeniu komputera 5 sygnałów czyli płyta główna nie wykrywa procesora . 

Czy zaraza spowodowała brak jakiejkolwiek kontroli jakości produkowanych części ??

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może w tym drugim przypadku pomogłaby aktualka biosu (nawet jeśli płyta obsługuje procesor na obecnym). To jedyne co mi przychodzi do głowy.

Dla mnie to wszystko wygląda tak jakby chipy powyżej Z 490 (ogólnie powyżej 10 gen Inteli), były jakieś takie niedopracowane. Vide: płyty wyginające się w banan, siakies Gear 1,2 obniżające wydajność itp... Pewnie o czymś zapomniałem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Flik do każdej generacji można się przyczepić. Przykładowo 10 generacja i typowe płyty, to przestarzała prędkość połączeń w chwili kiedy to weszło na rynek (między CPU a mostkiem tylko PCI-E 3.0 x4, przy braku dodatkowych linii dla SSD, max PCI-E 3.0 dla GPU). Przy SandyBridge sławny problem z SATA. 11 generacja procesorów Intel, to EpicFail w kwestii wydajności/W (gorsze od starszej 10 generacji). W ogóle jaja z PowerLimitami u Intela. Stosunkowo mocno grzejące się Ryzen 3xxx i 5xxx (2xxx był znacznie chłodniejsze).

Natomiast co do banana na 12-generacji - też ruletka (raczej wystąpić może tylko jeśli zbyt mocno chodzi/zaciska zapięcie CPU - są płyty LGA1700 gdzie to chodzi zupełnie standardowo/lekko)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Kyle_PL napisał:

@Flik do każdej generacji można się przyczepić. Przykładowo 10 generacja i typowe płyty, to przestarzała prędkość połączeń w chwili kiedy to weszło na rynek (między CPU a mostkiem tylko PCI-E 3.0 x4, przy braku dodatkowych linii dla SSD, max PCI-E 3.0 dla GPU).

Natomiast co do banana na 12-generacji - też ruletka (raczej wystąpić może tylko jeśli zbyt mocno chodzi/zaciska zapięcie CPU - są płyty LGA1700 gdzie to chodzi zupełnie standardowo/lekko)

Ale to pierwsze nie uniemożliwia w sumie korzystania. Po prostu 4.0x4 weszło wraz z 11 generacją. Mniejsza prędkość max auta A i większa auta B, nie uniemożliwia korzystania z samochodu A.

Co to SandyBridge nie jestem w temacie.  Grzejące się Ryzeny, to także to o czym mówie, a 11 gen,  no przecież jest powyżej 10 i też można pod to podczepić to o czym mówię.

A to ostatnie to błąd projektowy/wykonania, który może utrudniać normalne korzystanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Flik napisał:

A to ostatnie to błąd projektowy/wykonania, który może utrudniać normalne korzystanie.

Sam nie wiem, czy bardziej błąd projektowy, czy błąd produkcyjny. Gdyby produkcja zapięć była doskonalsza, dająca odpowiednią siłę nacisku (na wszystkich egzemplarzach płyt identycznie dobrą), to problemu by nie było. Z drugiej strony, gdyby projekt zakładał możliwą niedoskonałość procesu produkcyjnego (czyli gdyby dali np. 4 punkty w optymalnych miejscach którymi ramka naciska na CPU) to problemu by też nie było. ... ale jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Blayders napisał:

Czy ja mam pecha do procesorów intel

TAK

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Blayders napisał:

Dwa lata temu kupiłem i3-10100 bez F i płytę główna Asus B460m-a . Po włączeniu komputera 3 krótkie sygnał czyli uszkodzona zintegrowana karta graficzna .  Wsadziłem oddzielna kartę w pci-e i komputer zaczął działać .

Teraz kupiłem i3-12100 bez F i płytę główną Gigabyte B660 DS3H . Po włączeniu komputera 5 sygnałów czyli płyta główna nie wykrywa procesora . 

Czy zaraza spowodowała brak jakiejkolwiek kontroli jakości produkowanych części ??

3 krótkie to ram,5 zależy od płyty.Czasem procesor czasem karta gr,czasem błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej- przyczyna może leżeć w pamięci RAM.
Masz dwie takie same kości czy różne?
Na początek spróbuj wyjąć jedną kostkę i sprawdź czy komputer się uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ram założony z w 100% sprawnego komputera . Nowa jest tylko płyta i procesor .

Uruchamiam na zintegrowanym GPU .

Edytowane przez Blayders

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To miło że RAM w innym komputerze działał bez problemów.
Ale jeżeli chcesz spróbować samodzielnie zdiagnozować problem, to jak już napisałem- wyjmij jedną kość i spróbuj uruchomić komputer.
Możesz wcześniej sprawdzić czy obie kostki siedzą prawidłowo w slotach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Blayders napisał:

Ram założony z w 100% sprawnego komputera . Nowa jest tylko płyta i procesor .

Uruchamiam na zintegrowanym GPU .

karta to 1 dlugi dwa krótkie.Poza tym nie wiem czy igpu piszczy.Wątpie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak próbowałem jedna kość przekładając przez wszystkie 4 sloty .

Igpu daje sygnały o sowim błędzie ale jak masz oddzielna kartę to odpalisz kompan mimo to .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo jak masz oddzielną kartę to iGPU nie jest używane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamykam temat . Drugi procesor rozwiązał problem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...