Skocz do zawartości
Gloryboy

HP Pavilion Gaming TG01-1001nw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dostałem od kobiety która się troche nie zna w prezencie taki gotowy zestaw komputerowy: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-hp-pavilion-gaming-tg01-1001nw-r5-4600g-16gb-512ssd-gtx1650-4gb-blk

W skrócie, AMD Ryzen 5 4600G, GTX 1650 Super, 16Gb ram, 512gb ssd, zasilacz 310W 80 gold. Jednak najbardziej mnie martwi ta obudowa, załączam zdjęcia ze środka i z zewnątrz, jaka ona jest mała. 

W linku znajdują się zdjęcia: https://imgur.com/a/3FNuWZD

Moje pytania brzmią:

1.Jaka będzie żywotność takiego sprzętu? Póki co ma miesiąc, temperatura karty na pulpicie to jakieś 38 stopni, w stresie 80. Procesora to podobnie jak karty, a w stresie do 75 dochodzi.

2. Czy może ten zasilacz i obudowa sa przystosowane przez HP do tego sprzetu co tu wsadzili, widze ta karta nie ciagnie duzo energii a radzi sobie calkiem spoko jak dla mnie w grach na full hd, te 60 klatek wyciaga po odpowiednich ustawieniach.

3. Jest sie czym tu martwić? Czy może sugerujecie coś szybko wymienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie są niskie, ale nie są tez niebezpiecznie wysokie.

W tym zestawie nie można nic wymienić, kombinacja obudowa-płyta główna-zasilacz pasuje tylko do siebie nawzajem, są to części na zamówienie HP i nie są kompatybilne z podzespołami konsumenckimi. Innymi słowy - chcąc wymienić obudowę, płytę główną lub zasilacz musisz zmienić wszystkie 3 komponenty jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Temperatury nie są niskie, ale nie są tez niebezpiecznie wysokie.

W tym zestawie nie można nic wymienić, kombinacja obudowa-płyta główna-zasilacz pasuje tylko do siebie nawzajem, są to części na zamówienie HP i nie są kompatybilne z podzespołami konsumenckimi. Innymi słowy - chcąc wymienić obudowę, płytę główną lub zasilacz musisz zmienić wszystkie 3 komponenty jednocześnie.

Rozumiem, nie jestem takim graczem że kilkanascie godzin gram w wymagające gry typu rdr2, spiderman. Raczej lol, cs, valorant, wiedźmin 3, komputera uzywam 5-6h dziennie. Czy posluzy mi kilka lat? Oczywiscie czyszcze odkrecam obudowe co tydzien nawet, bardzo dbam. Martwie sie tylko o zywotnosc bo sie naogladalem goscia na youtube co źle gada o prebulidach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturą CPU się nie przejmuj bo to jest część której wysokie temperatury nie degradują zbytnio. 75 stopni jest ok (tzn. akceptowalne).

Z GPU można pobawić się w undervolting, powinno trochę zbić temperatury. 

Ewentualnie może jakieś wentylatory dołożyć na tą boczną ściankę o ile to możliwe, nie wiem jak tam w środku z miejscem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dirian napisał:

Temperaturą CPU się nie przejmuj bo to jest część której wysokie temperatury nie degradują zbytnio. 75 stopni jest ok (tzn. akceptowalne).

Z GPU można pobawić się w undervolting, powinno trochę zbić temperatury. 

Ewentualnie może jakieś wentylatory dołożyć na tą boczną ściankę o ile to możliwe, nie wiem jak tam w środku z miejscem. 

 

Na imgurze wstawiłem zdjęcia ze środka obudowy, nie mam pojecia gdzie tu wsadzic wiatrak. Ta obudowa w ogole nie ma wywietrznikow, jedynie z lewego boku kratka i z tyłu niby, ale jak przykladam reke to nawet nie czuje powietrza, jesli nic nie bede zmienial i bede używać tak jak jest ciągle tylko czyścić to pożyje kilka lat?

Edytowane przez Gloryboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gloryboy napisał:

Oczywiscie czyszcze odkrecam obudowe co tydzien nawet,

Nie no bez przesady, zaraz gwinty wyrobisz ?

W tą kratkę na lewym boku może da się wstawić wentylatorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kalderon napisał:

Nie no bez przesady, zaraz gwinty wyrobisz ?

W tą kratkę na lewym boku może da się wstawić wentylatorek?

A jakbym nic tu nie ruszał? To nowy zestaw ma 2 lata gwarancji, ale jakbym nic nie ruszał tylko użytkował zgodnie z przeznaczeniem grajac w srednio wymagajace gry i przegladajac neta w wiekszosci czasu, jedynie czyscil to pożyje kilka lat? :D Jaka moze byc tego zywotnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt szklanej kuli nie ma. Może podziałać zarówno 10 lat jak i paść zaraz po gwarancji. To tylko elektronika. Nieco wyzsze temperatury nie oznaczają, że żywotność zestawu będzie kiepska.

Jak nie chcesz nic kombinować to po prostu używaj sprzętu i się nie przejmuj takimi rzeczami. 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gloryboy napisał:

A jakbym nic tu nie ruszał?

Nie no co jakiś czas trzeba odkurzyć, ale raz na kilka miesięcy, a nie raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dirian napisał:

Tu nikt szklanej kuli nie ma. Może podziałać zarówno 10 lat jak i paść zaraz po gwarancji. To tylko elektronika. Nieco wyzsze temperatury nie oznaczają, że żywotność zestawu będzie kiepska.

Jak nie chcesz nic kombinować to po prostu używaj sprzętu i się nie przejmuj takimi rzeczami. 

 

3 minuty temu, kalderon napisał:

Nie no co jakiś czas trzeba odkurzyć, ale raz na kilka miesięcy, a nie raz w tygodniu.

Dziękuje wam za odpisywanie chłopaki. Martwię się o żywotność bo naczytałem się na necie ze mała obudowa ze to piekarnik ze się szybko zepsuje..faktycznie mała jest to obudowa jak na komputer do grania ale czy naprawdę jest się o co tak martwić? No najbardziej to ta obudowa mi przeszkadza, nie ma dnia żebym nie sprawdził temperatur to już wchodzi w jakas nerwice natręctw dlatego jakbyście mogli uspokoicie mnie są jakies zalety takiej obudowy? A może ten ryzen i gtx1650 super nie potrzebują lepszej bo z tego co widze karta mało prądu ciągnie a ja nie gram w mocno wymagające gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa nie ma zalet, ona służy producentowi do redukcji kosztów.

Tak, panikujesz z temperaturami. Jak się tak o nie boisz to rozumiem, że ta kratka ma swój odpowiednik w ścianie bocznej?

FGH7arY.jpg

Jeśli tak to zmierz długość jednego boku (strzelam - 80 lub 92mm) i dołóż tam wentylator. Mam nadzieję, że płyta ma jeszcze jedno wyjście 'cha_fan' żeby go podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kalderon napisał:

Ta obudowa nie ma zalet, ona służy producentowi do redukcji kosztów.

Tak, panikujesz z temperaturami. Jak się tak o nie boisz to rozumiem, że ta kratka ma swój odpowiednik w ścianie bocznej?

FGH7arY.jpg

Jeśli tak to zmierz długość jednego boku (strzelam - 80 lub 92mm) i dołóż tam wentylator. Mam nadzieję, że płyta ma jeszcze jedno wyjście 'cha_fan' żeby go podłączyć.

A jeśli będę na nim grał w większość czasu w mało wymagające gry typu lol, cs, wiedźmin to mogę liczyć na dłuższa żywotność komputera? Oprócz czyszczenia i past jak można dbać o żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę zmienia się co kilka lat, kurz trzeba przedmuchać co kilka miesięcy (choć to sprawa indywidualna - zależy od obudowy i zakurzenia pokoju). Poza tym pozostaje ci klepanie zdrowasiek żeby nie ujawniła się jakaś wada fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

Pastę zmienia się co kilka lat, kurz trzeba przedmuchać co kilka miesięcy (choć to sprawa indywidualna - zależy od obudowy i zakurzenia pokoju). Poza tym pozostaje ci klepanie zdrowasiek żeby nie ujawniła się jakaś wada fabryczna.

Jaka wada naprzyklad? Zaniepokoiłes mnie, do tej pory wszystko dobrze gra..o jakich wadach mowa i dlaczego milaby się tu ujawnić? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne, różnicte, materiałowe, produkcyjne, "zmęczenie" materiału/krzemu. Jak coś jest z reguł wychodzi niemal od razu więc się nie przejmuj. Używaj, jak się boisz o temperatury to dołóż ten wentylator z boku i tyle.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kalderon napisał:

Różne, różnicte, materiałowe, produkcyjne, "zmęczenie" materiału/krzemu. Jak coś jest z reguł wychodzi niemal od razu więc się nie przejmuj. Używaj, jak się boisz o temperatury to dołóż ten wentylator z boku i tyle.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy ten zasilacz jest porzadny, czy taka firma jak HP mogla tu zamontować "z czarnej listy" zasilacz, mówiąc slangowo? Niby jest 80 Gold certyfikat, z tym że nie wiem czy to oznacza że zasilacz jest okej i nie ma co sie bać o jakieś spięcia, wybuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma własne zasilacze, podobnie jak pozostałe komponenty jest to ich design, produkowany na ich zamówienie. I są z reguły dobre. To dobrze bo nawet jak byś chciał to nie można go podmienić - złącza pasują tylko do tej płyty głównej, a płyta tylko do tej obudowy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 02:27, kalderon napisał:

HP ma własne zasilacze, podobnie jak pozostałe komponenty jest to ich design, produkowany na ich zamówienie. I są z reguły dobre. To dobrze bo nawet jak byś chciał to nie można go podmienić - złącza pasują tylko do tej płyty głównej, a płyta tylko do tej obudowy.

A jeszcze jedno, pod windows+g pokazuje mi sie w spoczynku po wlaczeniu kompa:

24% ram z 16 gb to jakies 4gb w uzyciu w idle

i co mnie zastanawia 0.5/4.3gb (11%) V-RAM zabiera mi w idle na pulpicie, to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przecież karta działa - wyświetla pulpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...