Skocz do zawartości
aureumchaos

Uchwyt biurkowy pod monitor iiyama g-master gb3466wqsu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poszukuje uchwytu biurkowego do monitora iiyama g-master gb3466wqsu... Jestem kompletnie zielony w tym temacie. Biurko ma glebokosc 550 mm (jest male i obecna podstawa nie zostawia miejsca na klawiature i myszke). Znalazlem cos takiego na allegro z dobrymi opiniami:

https://allegro.pl/oferta/regulowany-uchwyt-biurkowy-do-monitora-lcd-22-40-11489233024

Do FPS chcialbym aby monitor byl blisko sciany a do symulatorow i kierownicy blizej mnie... Ogarnie to ten uchwyt powyzej? A moze macie cos juz sprawdzonego pod 34" i 9 Kg. 

Czy jak biurko stoi przy scianie to ten uchwyt bedzie dzialac z ramieniem np lewa strone i bede mogl regulowac wysokosc?

 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Trakotitek:) napisał:

Ja używam tego uchwytu

https://www.morele.net/art-uchwyt-biurkowy-na-monitor-17-32-ramm-l-19gd-9540892/

i jestem zadowolony. Sprężyna gazowa z regulacją (jak w każdym takim ramieniu), monitor nie opada samoczynnie (32 cale, 8.5 kg), porty USB (nie hub, a porty podłączane kablami do komputera), ładny wygląd. 

Dzieki za info.  A biurko masz przy scianie? Da sie wygodnie go ustawić bokiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsze ramiona pod monitory produkuje firma Ergotron. Jednocześnie są też niestety jednymi z droższych, ale chyba warto się zastanowić, bo nie chcesz żeby monitor się kołysał a ramię uchwytu działało na granicy swojego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm prawie 1000 zl za ramie to polowa wartosci monitora...  Troche za drogo.  Ten NB niby ma ogarnac monitor do 15kg... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążenia na ramieniu (a konkretnie: na przegubach) z zawieszonym monitorem są duże, nie wierzę żeby noname aliexpresowe było w stanie udźwignąć 15kg, kiedy wielokrotnie droższy ergotron lx ma graniczną wagę określoną na 11kg. Chyba że nie ma tam regulacji góra/dół, wtedy technicznie jest łatwiej.

Przemyśl kupno czegoś solidnego, ewentualne awarie tego typu sprzętu muszą wyglądać bardzo widowiskowo...

Acha, oprócz ramion mocowanych do biurka, są ramiona mocowane do ściany. To czy coś takiego możesz użyć, zależy od ściany (znowu: obciążenia są spore, o wiele większe od normalnie powieszonego monitora). Jeżeli byś zrezygnował z regulacji góra/dół (powtarzając się: najtrudniejszy element) to nie musi to być drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie on wisiał na uchwycie art za 80zł i nie było żadnego problemu. Musisz też mieć dobrej jakości biurko, żeby się nie wygiął uchwyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uchwyty ze sprężyną gazową mają trochę niższą nośność, a poza tym jak wysuniesz takie ramię i do tego samego biurka przykręcisz kierownicę z FFB, to nie wiem czy to będzie super stabilne.

Możesz też zerknąć na uchwyty z prostym zawiasem, np https://www.arctic.de/en/X1/AEMNT00061A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym uchwyt który podałeś w pierwszym poście. 

Płynna regulacja położenia góra/dół, fajny wysięg. 

Korzystam z podobnego modelu dla mniejszego monitora i jest ok. 

Zastanowił bym się jednak nad biurkiem bo 550 mm głębokości to mało. 

PS. 

Ten monitor bez podstawy ma 6 kg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Finalnie zakupilem NB 40G ten ktory zalaczylem w pierwszym poscie. Na razie wymiata. Ma niby max 15 kg co moze przelozylo sie na stabilnosc bo sie nie buja nawet jak mam podpieta kierownice. Jest nawet lepiej niz z oryginalna podstawka. Wyglada solidnie, nie skrzypi, latwy w montarzu. Regulacja bajka. Musialem troche biurko od sciany odsunac bo jest male ale tak ok. So far so good. Jak odpadnie cos lub monitor zleci to zrobie aktualizacje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...