Skocz do zawartości
veronek

Zestaw do domu z opcją rozbudowy - ocena wybranych części.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Planuje złożyć komputer stacjonarny z opcją rozbudowy o przyzwoitą kartę graficzną. Mam na oku trochę części (tylko dysk uzywany ale na gwarancji, reszta nowa). Powiedzcie czy w tych pieniądzach da się złożyć coś lepszego czy to dobry zestaw? Za kilka miesięcy dokupię 6700XT i taki zestaw planuje na kilka lat zostawić (praca, dokumenty czasem gra w FHD max).

CPU: Ryzen 5 5600G (700zł)

MOBO: Gigabyte B550 DS3H (350zł)

RAM: Posiadam (32GB)

DYSK: Samsung Evo Plus 970 NVME 500gb (220zł)

OBUDOWA: BeQuiet Pure Base White (250zł)

ZASILACZ:  BeQuiet Straight Power 680W (200zł)

Razem: 1720zł (bez pamięci, bo posiadam).

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te ceny nowych części (obudowa, zasilacz)? Bo mi wyskakują dużo wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy składał kilka zestawów dla jakiegoś GOKu i mam opcje odkupienia od niego za takie ceny tych części. Tylko się  zastanawiam czy da się coś lepszego w takim budżecie wyciągnąć.

Wiem że procesor bez integry jest wydajniejszy ale na początek nie będę miał karty graficznej dlatego ten byłby myślę w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wychodzi tanio, ale to zamknięty piekarnik, tymczasem 6700XT to ponad 200W prądu (i ciepła).

Nie kupował bym używanego dysku SSD, chyba że masz pewność co do jego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ponoć bardzo mało pracował, zeskanuje go i porządnie sformatuje. Jak będą z nim problemy to go wymienię, ale myślę że za 220zl można zaryzykować.

Jaka obudowę byś zatem polecił w tej kwocie? Cena do 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć... Ciekawe ile ma zapisu?

Do płyty mATX np. Genesis Irid 513 (193zł), z nieco większych np. Krux Odys (189zł) + dodatkowy wentylator (np. SilentiumPC Sigma HP, ok. 20zł). Be qiuet! będzie od nich lepiej wykonany, ale gorzej wentylowany.

Widzę że cenę płyty też masz promocyjną. Ile by cię kosztowała MSI B550M Pro-VDH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250 zł można kupić bez problemu Genesis Irid 505.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś, aby wyposażyć się w lepszy procesor: Ryzen 5600 lub 5600X i do tego tymczasowo najtańszą używaną kartę graficzną do wyświetlania pulpitu? Przykładowo do 50zł są już karty z Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, veronek napisał:

OBUDOWA: BeQuiet Pure Base White (250zł)

Ale jaka 500 czy 500DX? Nawet jak to by była 500 goła, to wolałbym nią niż proponowane wyżej. 

Z temperaturami GPU w tej obudowie problemu za bardzo nie ma. Wyższe temperatury są na CPU, ale majac Ryzen 5 5600G + jakieś chłodzenie typu Spartan 5 MAX załatwia tutaj sprawę i nie będziesz miał żadnych, najmniejszych problemów. W ogóle nawet bez tego nie będzie problemów. Na litość. Dodatkowo zawsze możesz wrzucić później wentyle na top, bo to jest główna przyczyna nieco wyższych temperatur na CPU. Przy zestawie z 5600G i 6700XT z przyzwoitym chłodzeniem - zdecydowanie Pure Base 500 zamiast KRUX Odys czy Genesis 513. Nie popadajmy w paranoje, że będą tutaj jakiekolwiek problemy z temperaturami., 

Ogólnie konfig w tej cenie spoko i nie ma co gadać. Sprawdź tylko ten dysk i może zastanów się nad nieco lepszą płytą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wyboru części- w sensie w tych pieniądzach są tylko te wspomniane wyżej w ilości sztuk 1 ;) po prostu klient zrezygnował z jednego zestawu więcej a że to chwilę leżało to nie było już jak zwrócić.

Obudowa to dokładnie Pure Base 500 BG036 (dopytał, jednak kolor Gray- dla mnie nawet lepiej) bez szklanego panela tylko z pełnym, ale to też nie jest jakiś problem. Żona nie lubi gamingowego stylu i lampek rgb ;)

Dysk wezmę, zweryfikuje jak przyjdzie.

 

Co do procesora, to oglądałem testy i z dedykowanym GPU wypada tylko parę % słabiej niż wersja bez GPU,  jednak mogę z miejsca korzystać z PC. No i w tym przypadku nie generuje większego wydatku (kolega ma tylko wersję G więcusialbym wydać już kolo 900zl za X plus jakaś karta graficzna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wamak napisał:

Nie myślałeś, aby wyposażyć się w lepszy procesor: Ryzen 5600 lub 5600X i do tego tymczasowo najtańszą używaną kartę graficzną do wyświetlania pulpitu? Przykładowo do 50zł są już karty z Display Port.

no comment

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, veronek napisał:

Niestety nie mam wyboru części- w sensie w tych pieniądzach są tylko te wspomniane wyżej w ilości sztuk 1 ;) po prostu klient zrezygnował z jednego zestawu więcej a że to chwilę leżało to nie było już jak zwrócić.

Dobry masz ten konfig w tej cenie. Jakie masz pamięci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć to Patriot Viper 3200.

 

Dzisiaj jeszcze udało mi się zakupić XFX Radeon RX6700XT SWFT309 za 1800zł, nowa zaplombowana. Więc sumarycznie zestaw wyjdzie mnie nieco ponad 3500zł. To chyba całkiem dobra cena za taki konfig.

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki zestaw super cena. Na pepperze by się pocięli za RX 6700 XT za 1800 zł :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to używka. Tym niemniej 500-600zł poniżej ceny nówki to dobra zniżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdzi że nowa, zaplombowana, natomiast jeszcze czekam aż wyślę mi papiery (zakupiona ponoć na mindfactory.de).

Jeśli nie będzie dokumentów to paczki z paczkomatu nie odbiore i będę szukał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, karta leci do zwrotu, brak dokumentów. Ale to nie problem, wstępnie i tak planowałem zakup za kilka tygodni.

 

Natomiast muszę jednak zakupić nowy dysk - powiedzcie mi czy mając w tej samej cenie Samsunga 980 (bez pro) lepiej kupić jego czy tego WD2 SN570? Opinie są różne. Chodzi o pojemność 500GB (za 249zł).

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi nie jest za dobrą konstrukcją. Za 30 zł wiecej dorwiesz Kioxia Exceria PLUS G2 i to jest bardzo dobry wybór.

Chyba, że te 980 czy SN570 to dysk typowo na dane, jakieś gry, nie na system - to mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten WD jest polecany we wszystkich zestawach na Sierpień :)

 

Ok, dzięki za informację. Natomiast co do karty graficznej - jaką najsłabszą kartę polecacie do gry w FHD (detale ultra) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, veronek napisał:

A ten WD jest polecany we wszystkich zestawach na Sierpień :)

W zestawach "polecanych" przez rozne portale znajduja sie podzespoly, ktore sa promowane przez partnerow finansowych poprzez umowy partnerskie. Nie myl tego z podzespolami, ktore beda najlepsze dla konsumenta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, veronek napisał:

Natomiast co do karty graficznej - jaką najsłabszą kartę polecacie do gry w FHD (detale ultra) ?

No zależy bo jak chcesz odpalić Cyberpunka na ultra z włączonym RT na ultra i mieć 60 klatek no to bez RTX 3080 nie ma co podjeżdżać.

Bez RT, to RTX 3060 Ti / RX 6700 XT z większością gier sobie poradzą na ultra w okolicach 60 klatek.

Wysokie detale z kolei spokojnie ogarnie RX 6600 XT / RTX 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 22:00, kalderon napisał:

Nie kupował bym używanego dysku SSD, chyba że masz pewność co do jego pochodzenia.

A dlaczego nie można kupować używanych dysków SSD ? HDD można a SSD nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłem ten Kioxia Exceria plus G2 500gb za 279 oraz kartę Sapphire Radeon RX6750XT za 2249zł. Więc sumarycznie cały zestaw wyjdzie 4088zł z obudowa i wszystkimi podzespołami.

Ale myślę że to nadal dobra cena za taki zestaw. Wszystko nowe, na pelnej gwarancji. Obudowa już przyszła- wygląda znakomicie. Bardzo dobrze wykonana, maty wygłaszające, prostota i żadnych lampek RGB - żona lubi to ;)

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, veronek napisał:

Kioxia Exceria plus G2 500gb za 279

Non plus ale za to 1 TB jest (a na pewno bywa) po ok 350, sam oceń czy to dobry deal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...