Skocz do zawartości
Rafik7

Upgrade karty Wi-Fi w starym laptopie MSI CX61

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam starego laptopa MSI CX61 (specyfikacja).

W laptopie fabrycznie zamontowana jest karta Intel Centrino Wireless-N 135 BGN 1x1 HMC WiFi/Bluetooth Adapter.

Czy MSI blokuje wymianę kart Wi-FI ? Czy da się tę kartę wymienić na coś szybszego, a jeśli tak, to jakie są opcje ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to 2.4GHz , Mini PCI. Szukaj Intela 7260 AC  - muszę sprawdzić czy nie mam :). Jesli anteny będą tylko na 2.4 to bedziesz miał AC tylko na 2.4 ale powinno być lepiej. Ostatecznie moze sie okazać że czeka Cię również wymiana anten (zakladam ze za matrycą)

Edytowane przez Yedi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka będzie ok ?

Czy ma to znaczenie, że one są zdemontowane np z Della albo HP ? Czy mogą być zablokowane ?

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź tą :)

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie bo nie wiem czy zauważyłeś. Czy ma to znaczenie, że one są zdemontowane np z Della albo HP ? Czy mogą być zablokowane, czy to raczej działa w drugą stronę, że ID karty sieciowej jest zapisane w biosie lapka np. HP i to nie ma znaczenia w innych markach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem kartę w Dell XPS 15 z 2014 roku, bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rafik7 napisał:

Ponowię pytanie bo nie wiem czy zauważyłeś. Czy ma to znaczenie, że one są zdemontowane np z Della albo HP ? Czy mogą być zablokowane, czy to raczej działa w drugą stronę, że ID karty sieciowej jest zapisane w biosie lapka np. HP i to nie ma znaczenia w innych markach ?

Jeżeli już jest blokada to właśnie na laptopie w postaci whitelisty konkretnych kart zaszytej w BIOSie. Ale takie rzeczy spotyka się tylko w laptopach biznesowych, gdzie najważniejsza jest stabilność więc dopuszczają tylko te karty, które byli w stanie sprawdzić.
W tym MSI nie powinno być problemu o ile masz odpowiednią ilość anten wyprowadzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys robilem taka podmianke w biznesowym dellu ale to bylo z 5 lat temu, 0 problemow, jedynym problemem moze byc brak anten w przypadku zwiekszania z modelu N na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańce marudzic - MSI nie posiada takiej blokady, kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak :) Najpierw poszukaj jak wyglądaja oryginalne i gdzie są montowane (powinny byc pod klapą matrycy) a dopiero potem zamawiaj.

Jako ze to komp trup to ja bym odpuścił sieci 5GHz .. 

pacz na ten film - widac antenki na górze - tam nie ma za duzo miejsca no i dlugosc kabelków powinna byc optymalna a na pewno nie za krótka :)

No chyba ze tworzysz własna rzeczywistosc i umiescisz je gdzies w kadłubku (ale moze byc ekranowany i dupa)

 

 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Okazuje się, że na oryginalnych antenach jednak działa standard AC. Pierwsze testy robiłem poza domem i tam był dość stary router operatora. Zainstalowałem apkę na telefonie do analizy sieci Wi-Fi i ona pokazywała, że ten router emituje w pasmie 5 GHz, ale to było chyba WiFi N. Na domowym routerze mam AC i tu bez problemu łączy się w tym standardzie. Gdy sprawdzam stan połączenia to prędkość osiąga 867 Mb/s. Realna prędkość na speed teście to 300 Mb/s :)@Yedi Dzięki za pomoc ! :)

W dniu 17.08.2022 o 19:38, Yedi napisał:

Jako ze to komp trup

Daleko mu do trupa ! Dodałem SSD, teraz szybsze Wi-Fi i będzie śmigał dalej :) Do prac biurowych i internetu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłem że to intel 4 gen więc do neta spoko :)

Za niedługo wszystkie tego typu truchła wyeliminuje MS poprzez Windows 11 - cfaniaki.

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do standardowych prac biurowych, przeglądania neta itp. można postawić linuxa.
Dla testu dałem Debiana 10 na i3-380UM i działa sprawniej niż na Win7. Do neta dawał radę, choć widać było że momentami przymula.

Ostatnio kupiłem nowego Paviliona Aero i Debian Bookworm (wersja testowa) działa bez problemu (11 "Bullseye" niestety nie, za stary dla tego WiFi). Gdyby nie kilka programów, których na razie nie udało mi się pod linuksem uruchomić, to bym Win11 całkiem porzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...