Skocz do zawartości
hetman83

Na jakie spadki temp można liczyć przy wymianie fortisa 3 na navisa 360

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam fortisa 3 na ryzenie 2700x, temperatury w spoczynku 33-36stopni (w pokoju 26-27). po wymianie fortisa na np navisa 360 na front na jak duże spadki można liczyć w moim przypadku ? 

Grafa to asus rog strix 6700xt (52-54) tryb półpasywny. Obudowa silent base 500. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku na żadne (chyba że będzie zasuwał na 100%, to może ze cztery stopnie ściągnie :D). Pod obciążeniem nie da się przewidzieć, bo każda konfiguracja jest inna (obudowa, karta graficzna wydzielająca różne ilości ciepła), a do tego dochodzi to, że różnice będą różne w różnych zastosowaniach. Patrząc na twój config obstawiałbym 5-10C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury w stresie na tym  Fortisie? Dlaczego chcesz przejść na Navisa. Przy tym procesorze wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. No, chyba, ze chcesz poprawić estetykę wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 10:32, Flik napisał:

Jakie masz temperatury w stresie na tym  Fortisie? Dlaczego chcesz przejść na Navisa. Przy tym procesorze wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. No, chyba, ze chcesz poprawić estetykę wnętrza.

Przy temp w pokoju 26st w OCCT jest 79st max, przy 28st jest 81 max więc delta wychodzi zawsze 53stopnie. Szkoda mi navisa sprzedawać bo może kiedyś się przyda nawet do innej obudowy w przyszłości a ciekawi mnie jego montaż bo nigdy nie montowałem AiO. W stresie wiadomo że nigdy go nie trzymam oprócz testów. Moja obudowa ma pełny front ale myślę że zamontuję tak chłodnicę że będzie ona w środku obudowy a wentylatory od zewnątrz (wtedy między łopatkami na frontem jest więcej miejsca na powietrze), będzie je dzielić blacha do której się wszystko montuje. nawet na upartego mógłbym dać chyba 2x140 zamiast 3x120 fabryczne ale to tylko taka rozkminka. zdjęcia z reddita od użytkownika który tak właśnie zamontował aio jak ja bym chciał. 

Chciałbym go zamontować wężami do dołu tak jak na fotkach. Jak nie będzie dużych różnic to zawsze mogę wrócić do fortisa 3 :) A w ogóle to podobają mi się obudowy LianLi, będzie czas na zmiany to wtedy się zakupi. 

Przechwasdadytywanie.JPG

asdnie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym procku jeszcze można się spodziewać znacznej poprawy, dopiero od ZEN2 zaczynają się problemy z różnicami :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka dni po montażu aio 360 Navis RGB  na przodzie, węzami do góry (można je było dać dołem ale wtedy nie mógłbym wyjąc grafiki jeśli by była taka potrzeba.

Wentylatory są między chłodnicą a frontem j.w. na fotce

W pokoju 25st, a w OCCT temp ze zdjętym frontem 65st max, a gdy go założę to wzrasta do 69st max. na topie dałem 2x140 wyciągające silent wings  i tył 1 wyciągający pure wings. Krzywe ustawione w biosie pod siebie. 

a więc delta wynosi odpowiednio 40st oraz 44stopnie. (wcześniej była delta 53st bez AiO)

Podczas normalnej pracy nawet jest poniżej 30st na procku ale to wiadomo na początku pracy kompa, później 33-36stopni. grafika wiadomo grzeje się bardziej tzn osiąga 59 st i odpalają sie co jakiś czas wentyle na niej (raz na dłuższy czas do ponownego wzrostu temp), jeszcze tu musze zmienić na karcie na Qmode z Pmode i zobaczę różnicę. 

Ciekawi mnie jakbym wstawił wentylatory na chłodnicę do środka (pull) czy by była jakaś większa różnica, jeśli nie albo nawet 1-2 stopnie na niekorzyść to jak ktoś lubi rgb to warto bo mamy panel boczny szklany.

Szukam frontu mesh do tej obudowy (od DX) , napisałem do producenta i czekam na odzew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, hetman83 napisał:

. Ciekawi mnie jakbym wstawił wentylatory na chłodnicę do środka (pull) czy by była jakaś większa różnica

Wentylatory w trybie pull czy push dają taki sam efekt, jest taki test na yt jeśli mi nie wierzysz na słowo tylko zapomniałem co wpisać :E? natomiast nie wiem jakby było z warunkami dla samej karty jeśli wentylatory były by w środku zamiast przed chłodnicą

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Wentylatory w trybie pull czy push dają taki sam efekt, jest taki test na yt jeśli mi nie wierzysz na słowo tylko zapomniałem co wpisać :E? natomiast nie wiem jakby było z warunkami dla samej karty jeśli wentylatory były by w środku zamiast przed chłodnicą

Tak, widziałem to na YT, trzeba wpisać  coś mniej więcej "push or pull aio"myślę że dla karty byłoby chłodniej także sprawdzę to niebawem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że w trybie pull jest znacznie lepiej, temp z otwartm frontem 27-28st (pokój 24-25), front pełny to jakieś 2-3 stopnie więcej. 

w oCCT procek 63st, ponadto grafika ma niższe temperatury gdyż lepiej jest owiewana przez wentyle ;) 

305605940_1878315355710084_8063893130867264082_n.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że sama chłodnica będzie miała tą samą wydajność ale grafika się poprawi, dobrze że potwierdziłeś :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...