Skocz do zawartości
Siddini

Samsung ue40d5700 resetowanie się TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział, jeśli nie to z góry przepraszam. Użytkuję TV samsung ue40d5700, trochę leciwy ale jak dla mnie wystarczający. Od jakiegoś czasu napotykam problem, a mianowicie po włączeniu TV działa 5-10 minut, po czym sam się wyłącza i ponownie włącza. Czasami problemu nie ma, ale to tylko czasami. Co może być przyczyną? Dodam iż posiadam nieoryginalny kabel zasilający, czy to mogłoby być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzenie moje pada na kondensatory w układzie zasilania. Z czasem TV przestanie się uruchamiać.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, zakk87 napisał:

Podejrzenie moje pada na kondensatory w układzie zasilania. Z czasem TV przestanie się uruchamiać.

Czyli kabel zasilający nie jest raczej problemem? Jest sens pchać się w naprawę tego, czy raczej sobie odpuścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

99% siada nandflash na płycie.

Z czasem problem się pogłębi. To częsta usterka i dość często to robię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuję wymienić jeszcze kabel zasilający, jak nie pomoże to będę działał dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Siddini napisał:

Spróbuję wymienić jeszcze kabel zasilający, jak nie pomoże to będę działał dalej :D

szkoda zachodu, sideband piszę dobrze. Samsung jest znany z ubijania TV z racji źle (lub celowej) ulokowanej sekcji zasilania. TV i monitory cierpią na to samo. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• 3 dni temu miałem w rękach takiego pc z ryzenem 3600x ciągle błąd cpu robiłem to samo co ty nawet bios przez flashback przeflashowałem od nowa dopiero po tych wszystkich czynnościach dowiedziałem się że skrzynka była kopnięta podczas remontu zdjąłem chłodzenie - wyjąłem procka z socketu i zamontowałem jeszcze raz i wszystko zaczęło działać  
    • Dziś siądę i coś tam spróbuję zrobić z uv.  Ogólnie w końcu bez kombinacji alpejskich na oledzie czcionka jest ostra i kolory są żywsze niż na karcie konkurencyjnej. Jedyny minus to pobór energii,  mając adę ciężko jest się przyzwyczaić do takich watów jak są na rdna3. Ada po UV mając 80% obciążenia wciąga około 150w, tu takie obciążenie to jest okolice 300 bez uv :E. Zobacze co z uv uda się ugrać. 
    • Witam, wczoraj złożyłem nowiuśki komputer i już po uruchomieniu pojawił się problem. Mianowicie, komputer się nie włącza z powodu wywalania błędu pamięci ram. Na płycie głównej wywala diode na przemian migającą ram-cpu, po chwili świeci tylko sama dioda ram. Początkowo kości były włożone do slota 2 i 4, komputer nie odpalił, później po zdemontowaniu wiatraka z radiatora sprawdziłem 1 i 3, nic, nie działał. Później sprawdziłem slot 3 i 4 - komputer wstał, ale oczywiście info o nieprawidłowym ustawieniu pamięci. Wziąłem innego rama do sprawdzenia czy na pewno to nie problem ramu. Nie, nie jest to problem kości. Dla pewności sprawdziłem jeszcze każdy slot ramu z osobna efekt ten sam: 1 i 2 slot, nie działa, 3 i 4 działa. Nie sprawdzałem procesora, wszedł gładziutko na swoje miejsce. Płyta główna była zakupiona z opcją aktualizacji biosu, i tak też zrobili. Płyta główna przyszła uszkodzona, tzn. wygięty jeden pin na sys fan 2, co chyba nie ma związku z niedziałającym slotem 1 i 2 ramu, gdyż wiatrak podłączony w to miejsce z pominięciem wygiętego pinu - działa. Szukałem na nacie problemu w tym kierunku i sprawa wygląda tak, że większość takich tematów sprowadzała się do tego, że nie działa procesor lub płyta główna. Tylko jak dokładnie utwierdzić się w tym co mam zwrócić na gwarancję? Jeśli mi napiszecie jakim sposobem zmyć pastę z radiatora i procka, bez użycia jakiś specjalnych preparatów (bo nie jestem w stanie nic na teraz zorganizować) to zrobię to dziś wieczorem, po to żeby sprawdzić piny na procku.   Specyfikacja kompa: Karta graficzna Palit GeForce RTX 4070 Ti SUPER JetStream OC 16GB GDDR6X (NED47TSS19T2-1043J) Płyta główna MSI B760 GAMING PLUS WIFI Zasilacz MSI MPG A850G PCIE5 850W Procesor Intel Core i5-14600KF, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071514600KF) Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32 (KF564C32RSK2-32) Obudowa be quiet! Pure Base 500DX (BGW37) Dysk SSD Samsung 980 PRO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (MZ-V8P1T0BW) Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 (BK021)
    • Experience carefree connections with the top-rated site for casual Spam wyslij raport adventures. Verified Maidens Finest Сasual Spam wyslij raport Exemplary Сasual Spam wyslij raport
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...