Skocz do zawartości
RafałT

Komputer do gier do 12000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/lista/54bvwt53a

Doszedłem do takiej konfiguracji, plan jest aby grać w tytuły AAA na monitorze ultrawide 3440x1440. Moje pytania:

Czy chłodzenie Fortis5 spokojnie ogarnie procka biorąc pod uwagę, że nie planuję OC? Myślałem też o Fera5 (jaka róznica?) oraz wodnym zestawie Navis F240 (tutaj odstrasza mnie kwestia trwałości wodnego AIO).

Obudowa - nie zależy mi na wodotryskach, ma być cicho i nie ma to być ogromny gabaryt, zwłaszcza w kwestii szerokości te 21cm to max. Chociaż tutaj widzę że max chłodzenie powietrzne to 159mm czyli dokładnie wysokość Fortis5

Zasilacz NZXT C850 czy może tańszy KRUX Generator 850w? Obydwa modularne.

Dysk SSD - tutaj mam mały problem, nie wiem czy nie pójść w dwa dyski SSD NVMe M2 po to aby rozdzielić system od gier/głupot. Myślę nawet że będę musiał bo 1TB (gdzie realnie wyjdzie pewnie 920GB) to może być nieco za mało.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach ogarnie tym bardziej, że to karta graficzna będzie twoim głównym wąskim gardłem.

Jak nie będziesz podkręcać to może płyta B660?

Obudowa ma dość cienkie blachy. Nie dasz radę wygospodarować dodatkowych 5mm? Modecom Amirani.

Dysku nie trzeba dzielić, ale jak piszesz że 1TB to dla ciebie za mało to i tak musisz kupić dwa.

Monitor nie jest zbyt szybki i przede wszystkim jest na matrycy VA, może smużyć na czarno w szybkich grach.

11 minut temu, RafałT napisał:

Zasilacz NZXT C850 czy może tańszy KRUX Generator 850w? Obydwa modularne.

I obydwa dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też nad taką opcją aby płytę brać np https://www.x-kom.pl/p/709175-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-b660-gaming-x-ddr4.html różnicę w kasie mógłbym przeznaczyć na drugi dysk SSD. Pytanie tylko bo nie dokońca rozumiem temat, czy zastosowanie dwóch dysków SSD nie ograniczy przepustowośći linii PCIe4 dla GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przepustowość PCI-E dla karty nie jest zagrożona niezależnie od konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad kup sobie od Xboksa Series X albo od PS5 - ten Logitech to przy nich przestarzałe badziewie.

Na holenderskim Amazonie masz 3080 Ti od PNY z lepszym chłodzeniem i rokiem gwarancji dłużej w niższej cenie - https://www.amazon.nl/dp/B0968PSVPH

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...