Skocz do zawartości
Mazurkowy

Telewizor do PS5/XSX + Netflix itp. do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sideband napisał:

Myślisz, że Ci 7-8lat LCD wytrzyma? Podświetlenie będzie rzeżbione to wytrzyma od 2lat do 4lat.

7 lat miałem pc podpięty do Samsunga le37a551. Od 2015 leży w pudle, w tym roku korzystałem z tego tv do grania na PS3, bo na 77" 4k jest taka pikseloza, że nic nie widać. Tv działa i ma się całkiem dobrze. Teraz PC mam podpięty do dwóch monitorów, jeden BenQ ma 5 lat i działa bez wad. Myślę, że LED wytrzyma dłużej niż OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara technologia jeszcze na świetlówkach. Uwielbiam jak ludzie mieszają stare modele do nowych może jeszcze wrócimy do kineskopu, które potrafią działać 30lat.

Niektóre starsze modele na podświetleniu LED też potrafią działać ponad 10lat. Także proszę nie wrzucać wszystkiego do jednego wora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Stara technologia jeszcze na świetlówkach. Uwielbiam jak ludzie mieszają stare modele do nowych może jeszcze wrócimy do kineskopu, które potrafią działać 30lat.

Niektóre starsze modele na podświetleniu LED też potrafią działać ponad 10lat. Także proszę nie wrzucać wszystkiego do jednego wora.

No ok, ale pisanie że LED pada po dwóch latach to przesada. Na pewno się zdarza, ale nie jest to reguła. Mój stary ks7000 wciąż działa, a dałem go babci która katuje go cały dzień. Kumpel ostro katuje konsolą nu8002 i nie widzi potrzeby żeby zmieniać, takich przykładów mogę podać mnóstwo. I to właśnie są Samsungi. Nie uwierzę, że OLED jest bardziej trwały od LED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem to kwestia użytkowania.

Ale generalnie skrócił się czas żywotności nowszych TV ;)  Nie będę już pisał o jakości wykonania i oszczędności na każdym kroku ;)

Nie raz pisałem jak ktoś posiada dobry model LCD na podświetleniu świetlówkowym to obrazem kładzie większość nowych LCD na podświetleniu LED ;) Tak to jest z tą technologią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że skróciła się żywotność nie da się polemizować. Mnie najbardziej irytuje dse na dużych panelach. Nie wiem od czego to o zależy, ale mój stary a551 tego po prostu nie ma. Nie wiem dlaczego teraz każdy panel jest brudny, ale jak LCD były mniejsze to tego nie było. Umiesz to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sideband napisał:

Dlatego pisałem to kwestia użytkowania.

Ale generalnie skrócił się czas żywotności nowszych TV ;)  Nie będę już pisał o jakości wykonania i oszczędności na każdym kroku ;)

Nie raz pisałem jak ktoś posiada dobry model LCD na podświetleniu świetlówkowym to obrazem kładzie większość nowych LCD na podświetleniu LED ;) Tak to jest z tą technologią.

A jak sobie radzą TV z podświetleniem strefowym ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, henryk nowak napisał:

Z jakości obrazu będziesz zadowolony:) Jak możesz, to podrzuć tutaj zdjęcie naklejki z modelem i numerem seryjnym, to zobaczymy czy masz matrycę Evo czy zwykłą. Jest na boku pudła.

Dzisiaj dopiero odebrałem, bo wczoraj nie miałem kierowcy. Na razie nie jest jeszcze podłączony.

Nie wiem co jest co, więc wklejam oba zdjęcia:

https://zapodaj.net/2760d1ade016f.jpg.html

https://zapodaj.net/181260543d9f2.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED55c11lb.deuqljp gdzie q oznacza rodzaj matrycy. Niestety q oznacza matrycę wbc, czyli tą starszą. Matryca WBE ma oznaczenie p albo w. Szkoda, ale nie jest to żadna tragedia. Po prostu niby te nowsze z deuterem są bardziej wytrzymałe na wypalenia, tak przynajmniej twierdzi LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sideband napisał:

Wiele Samsungów nie wytrzymuje nawet 2lat lub pada podświetlenie max kilka msc po gwarz

Dlatego od Samsungów z daleka, ja się nauczyłem na telefonach, ja miałem nexusa 5 kumpel galaxy s3 to jeszcze galaxy s3 był super, ale i tka tańszy nexus. Potem po bandzie leci Samsung z elektronika, narobił sobie marki i płacisz 30% więcej za markę, w stosunku do innych, a i tizen w tv inakładka na telefon beznadzejne:). Dotyczy to tv, telefonów i innego badziewia. Dlatego brałem Philipsa do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor podłączony, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i ogólną pomoc :)

Muszę go oczywiście jeszcze odpowiednio ustawić. I tutaj kolejne pytanie. Co najlepiej włączyć/wyłączyć w ustawieniach/opcjach? Ogólnie czym powinienem się zająć?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pisać z pamięci, więc mogę coś przekręcić.

Wyłącz tryb Eco i oszczędzanie energii, wtedy będziesz mógł ustawić jasność pikseli OLED, ustaw przyciemnienie logo na wysoki.

Potem w menu kolor wejdź w balans bieli i ustaw temperaturę barw. Domyślnie jest 0, czyli niby neutralne, wg mnie wyglądają jak zimne. 

Zobacz w jasności mapowanie tonów, ja osobiście preferuję hgig no ale co kto lubi 

No i jeszcze protip: wciśnij przycisk mute 5 razy żeby wejść do tajnego menu i wyłącz wyświetlanie logo LG przy każdym wyłączaniu TV, bo z czasem zacznie Ciebie to wkurzać, gwarantuje. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, henryk nowak napisał:

jasność pikseli OLED, ustaw przyciemnienie logo na wysoki.

Jaka jest optymalna jasność (mam 80)? Przyciemnienie logo - nie mam takiej opcji (chyba, że brzmi inaczej).

47 minut temu, henryk nowak napisał:

Potem w menu kolor wejdź w balans bieli i ustaw temperaturę barw. Domyślnie jest 0, czyli niby neutralne, wg mnie wyglądają jak zimne. 

Miałem domyślnie zimne 20, zmieniłem na ciepłe 20.

48 minut temu, henryk nowak napisał:

Zobacz w jasności mapowanie tonów, ja osobiście preferuję hgig no ale co kto lubi 

Mapowanie tonów - nie mam takiej opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalna jasność jest taka jaka będzie się Tobie podobać:) Ja mam 90 do gier, do filmów 35. 

Też mam ciepłe 20, wg mnie odpowiada ustawieniom "ciepły" z Sony.

Ustawienia loga znajdziesz w: wsparcie>ochrona OLED>ochrona panelu OLED. 

Mapowanie tonów jest chyba dostępne tylko w trybie HDR w menu jasność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam sobie jeszcze w Internecie, pooglądam filmiki na Youtubie i porobię sobie kilka profili w tym telewizorze.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMazur1993 napisał:

Poczytam sobie jeszcze w Internecie, pooglądam filmiki na Youtubie i porobię sobie kilka profili w tym telewizorze.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dbać o OLED to polecam kanał tech giant na YouTube. Zrobił kilka filmów, jeśli mnie pamięć nie myli to nawet na przykładzie C1 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 14:25, wrobel_krk napisał:

Dlatego od Samsungów z daleka, ja się nauczyłem na telefonach, ja miałem nexusa 5 kumpel galaxy s3 to jeszcze galaxy s3 był super, ale i tka tańszy nexus. Potem po bandzie leci Samsung z elektronika, narobił sobie marki i płacisz 30% więcej za markę, w stosunku do innych, a i tizen w tv inakładka na telefon beznadzejne:). Dotyczy to tv, telefonów i innego badziewia. Dlatego brałem Philipsa do salonu.

A ty myślisz, że Philips to jest lepszy? Nie bardzo poza tym chcesz to Ci pokaże jak jeden z serwisów Philipsa lepi telewizory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nie chcę zakładać nowego tematu mimo, że chcę zapytać o coś, co nie jest związane z tematem. Mianowicie, czy polecacie jakiś w miarę dobry soundbar lub inne urządzenie produkujące dźwięk? Cena to max 1500 zł (chyba, że drobna dopłata będzie tego warta, ale generalnie im taniej, tym lepiej :)). Głównie do gier i filmów, rzadziej do muzyki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 21:09, TheMazur1993 napisał:

Witam ponownie.

Nie chcę zakładać nowego tematu mimo, że chcę zapytać o coś, co nie jest związane z tematem. Mianowicie, czy polecacie jakiś w miarę dobry soundbar lub inne urządzenie produkujące dźwięk? Cena to max 1500 zł (chyba, że drobna dopłata będzie tego warta, ale generalnie im taniej, tym lepiej :)). Głównie do gier i filmów, rzadziej do muzyki.

Pozdrawiam.

Sounbary w tej cenie brzmią źle. Kup kolumny edifier r2850db albo 2750db, dźwięk dużo lepszy niż z soundbara. Rozmiar ma znaczenie, soundbar to małe pudełko i niech ma sobie atmosy i inne szmery bajery, ale nie zabrzmi tak jak większe kolumny. Jak będzie Ci mało basu, to możesz dokupić subwoofer do tych edifierów. W tej cenie nic lepszego nie kupisz. Owszem, soundbar z wooferem za 1500zł może walić basem, ale będzie to bas wolny i bez dynamiki. 

Mam w domu jeden soundbar w sypialni - hw q60t, zdecydowałem się go kupić bo tam naprawdę nie mam miejsca. Brzmi gorzej niż mini wieża Yamahy którą żona kupiła około 10 lat temu za niecałe 2000zł i obecnie stoi w kuchni. Do TV w salonie mam podłączone focale chorus i uważam, że nie istnieje soundbar który oferuje podobną jakość dźwięku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, henryk nowak napisał:

Sounbary w tej cenie brzmią źle. Kup kolumny edifier r2850db albo 2750db, dźwięk dużo lepszy niż z soundbara.

Niestety soundbar to jedyne, na co mogę sobie pozwolić, biorąc pod uwagę polepszenie dźwięku. Na głośniki nie mam miejsca na komodzie. Domyślam się, że głośniki zrobią większą robotę niż mała beleczka.

Ale przypuśćmy, że miałbym miejsce na głośniki, to w tej cenie te Edifiery to najlepszy wybór?

Edit: A może znajdę trochę miejsca na głośniki... Czy głośniki za telewizorem to dobry pomysł?

Edytowane przez TheMazur1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TheMazur1993 napisał:

Niestety soundbar to jedyne, na co mogę sobie pozwolić, biorąc pod uwagę polepszenie dźwięku. Na głośniki nie mam miejsca na komodzie. Domyślam się, że głośniki zrobią większą robotę niż mała beleczka.

Ale przypuśćmy, że miałbym miejsce na głośniki, to w tej cenie te Edifiery to najlepszy wybór?

Edit: A może znajdę trochę miejsca na głośniki... Czy głośniki za telewizorem to dobry pomysł?

Za telewizorem raczej nie, dźwięk nie będzie się rozchodzić tak jak powinien. Kumpel ma głośniki na uchwytach ściennych, bo na komodę się nie mieściły. W tej cenie edifiery zabrzmią najlepiej. Masz miejsce na ścianie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, henryk nowak napisał:

Masz miejsce na ścianie?

Ogarnąłem trochę miejsca na tych komodach i byłbym w stanie postawić je w narożnikach. Ścianę chciałbym na razie zostawić.

Te Edifiery w wersji 2.0 będą lepiej brzmiały (bez suba) niż np. Microlaby FC-330, które są 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inna liga, te microlaby są znacznie słabsze. Jak zmieścisz 2750 albo nawet 2850 to naprawdę poczujesz dźwięk. Ogólnie 2850 to już dość mocne głośniki i pierdziawki 2.1 nie mają do nich podejścia pod żadnym względem. Moim zdaniem do 1500 nie ma nic lepszego od tych głośników i jakbym kupował coś w tym budżecie, to bym się w ogóle nie zastanawiał. Nie są to focale, ale grają czysto, dość dynamicznie, mają dość szybki bas, nie dudnią, ładnie budują scenę jak na stereo, mają bardzo przyjemne średnie tony, ciepłe brzmienie i nawet nadają się do słuchania muzyki. Zjadają soundbary na śniadanie, te microlaby też.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, henryk nowak napisał:

Kup kolumny edifier r2850db albo 2750db,

A czym głównie różnią się te modele? Warto dopłacać 300 zł do R2850DB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMazur1993 napisał:

A czym głównie różnią się te modele? Warto dopłacać 300 zł do R2850DB?

Tylko mocą. Warto, 2850 już nadają się do komfortowego słuchania muzyki w średniej wielkości pokoju, no i bas jest znacznie bardziej odczuwalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, henryk nowak napisał:

W tej cenie edifiery zabrzmią najlepiej.

Posiadam również kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB. Czy z tymi głośnikami zrobiłbym użytek z tej karty? Czy ta karta działa tylko pod Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...