Skocz do zawartości
Stachu1984

RTX 3060 i Xeon 1231v3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Czy RTX 3060 będzie dobrze współpracował z Xeonem 1231v3? Czy bottleneck ze strony procesora będzie zbyt duży? Dodam że planuje przesiadkę na 13 generację Intela lub AMD ale to kwestia pół roku, może roku :)

Dodam że na oku mam tą kartę https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html

Edytowane przez Stachu1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten CPU będzie "bottleneckiem" zależy od konkretnej gry i rozdzielczości do jakiej renderujesz. ... a nawet jeśli będzie to nie ważne, skoro i tak niebawem będziesz wymieniał CPU, a do tego czasu GPU będzie w najgorszym wypadku działać na mniejszym obciążeniu (niższe temp. na GPU i niższy hałas z karty gratis).

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bottleneck bedzie duzy w FHD. Z racji tego, ze nie masz obecnie zlej karty, ja poczekalbym te pol roku, czy rok, i wymienił calosc juz np. na RTX 4050/60. Ale otwarta kwestia jest to ile za rok beda te karty kosztowac, bo jak krypto wroci to moze byc powtorka z rozrywki. Sam kupilem RTX 3050 3 tygodnie temu w cenie dosc wysokiej, bo 1700 z przesylka, bo nie wiadomo co przyniesie przyszlosc. No ale duzo nie przeplacilem. Ile taki RTX 3050 powinien teraz kosztowac? Z 1400 zl, wiec mowimy o tylko maks. 300 zl w plecy. A dolar drogi...

Po co ci na teraz karta, ktora bedzie dzialac na pol gwizdka?

Edytowane przez daerragh
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Stachu1984 napisał:

Za te same pieniądze można już dostać RX'a 6700XT:
https://www.krsystem.pl/sapphire_pulse_amd_radeon_rx_6700_xt_gaming_12gb-item-68467.html
Pomiędzy tymi kartami jest taka wydajnościowa przepaść, że żaden DLSS czy Ray Traycing tego nie zrekompensują.

Ewentualnie wstrzymaj się jeszcze chwilę z zakupem i obserwuj Peppera, bo ceny cały czas spadają.
Zwykły RTX3060 to jedna ze słabszych kart tej generacji.
Po prostu Nvidia za bardzo wykastrowała go z jednostek obliczeniowych.
Może i do FullHD będzie wystarczający, ale nie w tych pieniądzach.
Ze stajni zielonych lepiej celować co najmniej w RTX3060Ti.

44 minuty temu, Stachu1984 napisał:

Czy bottleneck ze strony procesora będzie zbyt duży?

CPU w wymagających produkcjach będzie wąskim gardłem, ale skoro i tak zamierzasz wymienić platformę w najbliższych miesiącach, to jakoś przeżyjesz. ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie że do momentu zmiany platformy chyba nie warto, choć ten Gigabyte jest na morelkach z kodem za 2100 więc trochę kusił :) Myślałem też o RTX 3050 ale różnicy w stosunku do obecnej karty mógłbym nie zauważyć. A te wszystkie rozterki z powodu kończącej się gwary obecnej karty - zostało może pół roku.

Czasem mam wrażenie że obecny proc dusi obecną kartę w takim Train Sim World 2 mam często spadki, ale według GPU Z karta pracuje na 100 % a proc ok. 90 % więc obecny konfig wydaje się jako tako zbalansowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stachu1984 napisał:

 Myślałem też o RTX 3050 ale różnicy w stosunku do obecnej karty mógłbym nie zauważyć.

Moim zdaniem zdecydowanie nie warto robić przesiadki z 1660 Super na RTX 3050 - za mała różnica w wydajności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że ja dwa razy słabszego 1060 6GB za 1200 kupiłem...

A tak z ciekawości, to jak się kręci ten Xeon 1231v3?

2008: karta ze średniej półki 600 zł

2016: karta ze średniej półki 1200 zł

2022: karta ze średniej półki 2400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x drożej, 15x szybciej

Słaby postęp jak na 14 lat ale lepsze to niż nic... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kynareth napisał:

A tak z ciekawości, to jak się kręci ten Xeon 1231v3?

Wcale. BCLK na 103 i wydobywa się dziwny dźwięk z głośników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

2008: karta ze średniej półki 600 zł

2016: karta ze średniej półki 1200 zł

2022: karta ze średniej półki 2400 zł

Jeszcze tą kartę średniej półki dało się kupić w pełni pasywną (mam bardzo wysokie wymagania w kwestii ciszy), w postaci HD4850 Gigabyte 1GB:

https://bit-tech.net/reviews/tech/graphics/gigabyte-gv-r485mc-1gh-radeon-hd-4850-1gb/1/

, a dzisiaj średniej karty pasywnej nie kupisz (np. pokroju RX 6600 nonXT).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Jeszcze tą kartę średniej półki dało się kupić w pełni pasywną (mam bardzo wysokie wymagania w kwestii ciszy), w postaci HD4850 Gigabyte 1GB:

https://bit-tech.net/reviews/tech/graphics/gigabyte-gv-r485mc-1gh-radeon-hd-4850-1gb/1/

, a dzisiaj średniej karty pasywnej nie kupisz (np. pokroju RX 6600 nonXT).

Wtedy się człowiek cieszył, że najnowsze, najbardziej wymagające gry mu w ogóle działały. Nie myślało się o 120+ Hz. Szczyt marzeń to było 60 fps w 1920x1200. Formaty ekranów były też rozsądniejsze - 16:10 zamiast 16:9.

https://i.postimg.cc/NjXzp6k8/20220818-191401.jpg

Jak zrobić żeby ze smartfona pokazywało obraz?

Myślicie, że TechPowerUp ma rację, że RTX 3090 Ti jest tylko 27,3 raza szybszy od 14-letniego 4850 za 600 zł? To kurde byłoby mało jak na taki czas i taką różnicę w cenie!

Edytowane przez Kynareth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 11:01, Stachu1984 napisał:

Cześć 

Czy RTX 3060 będzie dobrze współpracował z Xeonem 1231v3? Czy bottleneck ze strony procesora będzie zbyt duży? Dodam że planuje przesiadkę na 13 generację Intela lub AMD ale to kwestia pół roku, może roku :)

Dodam że na oku mam tą kartę https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html

e5 2680 v2 10/20 i przy RX6600 - slabsza +- ale raczej wiekszosc z tego co widze to karta sie nie nudzi na wysokich detalach:) masz NIECO wydajniejsze nowsze cpu hmm ale ciagle tylko 4/8 ... pewnie czasem cos mniej lub bardziej chrupnie niz na mym dziadku aczkolwiek zle raczej nie będzie bo czasem tez ustawiam sobie 4/4 -/4/8--6/6-/6/12 itd zeby widziec co i jak :D i tak btw nowe i3 to tez 4/8 a mimo tego ogarniaja ladnie gierki.. na uparte i3 7100 4/8  . 4/4tez sobie radzi :) wszystko zalezy jaki spadki akceptujesz itd

ale.. jak masz 1660 superke (akurat sam tez mam 1660 zwykle) i nie czujesz potrzeby maksowania bardziej detali itd to dalej  dosc mocna karta  jest i dalej jeszcze dlugo bedzie (ludzie maja 1050/rx 460/570 i tez zyja)- wiec mozna by zaczekac na obnizki cen ?moze to nastapi:)  chyba ze monitor np 2k planujesz to wtedy juz nieco mocniejsza karta sie przyda  z tym ze wazna kwestia - DOPLACASZ ponad 1000zl do wymiany na nową - jesli 1660 pojdzie za 1k a jesli za mniej to juz doplata coraz bardziej zniecheca doi wymiany, chyba ze patrzac na czysta wydajnosc a nie 'sens tak duzej doplaty' albo zostawiasz 1660 badz komus dajesz to juz wogole nie ma co na to patrzec

  

4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Co Ty człowieku bredzisz...

"na uparte i3 7100 4/8 tez sobie radzi :)" 

akurat za duzo cyferek , mialem na mysli 4c/t nowsze nwm rownie dobrze za 350zl jest lepsze i3 10100fa

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty człowieku bredzisz...

"na uparte i3 7100 4/8 tez sobie radzi :)" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce mamy tu i7 4770 haswell z ddr3 (na szczęście szybkim). Jak dla mnie 1660 jest do niego w sam raz. A wręcz nie wiem, czy bym nie wolał upgrade platformy niż GPU, nie mogąc robić obu naraz. Także jak dla mnie - samego GPU na pewno nie ruszać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chyba najlepiej dać sobie spokój i poczekać na 13th Intela lub AMD AM5 i wymienić platformę razem z grafą - RTX 4050/4060 :) Ale powiem Wam że ta RTX 3060 na morelach za 2100 od Gigabyte dalej mnie kusi ? Tylko co z tego skoro mój procesor by jej nie ogarnął ?

1660 Super daje nawet rade chociaż w takim Train Sim World 2 musiałem obciąć detale bo zajmowały cały vram i były spadki. Myślałem też o RX 6600 ale... boje się Radeonów, zwłaszcza że lubie popykać w starsze gierki na DX 11 a z nvidią nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stachu1984 napisał:

Tak, chyba najlepiej dać sobie spokój i poczekać na 13th Intela lub AMD AM5 i wymienić platformę razem z grafą - RTX 4050/4060 :) Ale powiem Wam że ta RTX 3060 na morelach za 2100 od Gigabyte dalej mnie kusi ? Tylko co z tego skoro mój procesor by jej nie ogarnął ?

1660 Super daje nawet rade chociaż w takim Train Sim World 2 musiałem obciąć detale bo zajmowały cały vram i były spadki. Myślałem też o RX 6600 ale... boje się Radeonów, zwłaszcza że lubie popykać w starsze gierki na DX 11 a z nvidią nie mam żadnych problemów.

Spokojnie sobie poczekaj ? a tego Adriana nie słuchaj...  Co się udziela to pisze takie pierdoły że głowa mała ? to tak na przyszłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...