Skocz do zawartości
TonnyJack

Zestaw komputerowy za 11000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko będzie zamawiane ze stacjonarnego X-komu bo w grę wchodzi tylko odbiór osobisty. Co do składania to początkowo chciałem składać sam, ale stwierdziłem, że wole dopłacić do montażu i mieć spokój. Co do 13 generacji i RAMu to co byś proponował? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto wchodzić na DDR5 i zostać przy czwórkach? Jeśli chodzi o wifi na mobo to w sumie nie musi być. A co ostatecznie z CPU? Iść w 13 generację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, dużo mi uzmysłowiliście. Ostatecznie skleiłem coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/pmfan87bg

Teraz kilka pytań co do zestawu:

1. Nie będę bawić się w OC, dlatego czy wgl w ofercie 13 gen. Intela pojawi sie wersja z zablokowanym mnożnikiem (non-k) i jeśli tak, to nie warto dla niej ewentualnie poczekać?

2. Rozumiem, że obecnie stosunek DDR5 cena/wydajność nie jest opłacalna i mimo wszystko warto zostać przy DD4?

3. Czy będę mieć jakieś korzyści nad B660, gdybym wybrał mobo Z690 i nie podręcał CPU?

4. Czy jest potrzebny zasilacz min. 1000W dla tej konfiguracji?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie ale pewnie po nowym roku dopiero.

2. Tak, DDR5 mało się opłaca na ten moment.

3. Z reguły mocniejszą sekcję zasilania, co pod tego i9 na pewno się przyda. Zdecydowanie doplaciłbym do https://www.x-kom.pl/p/691355-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-z690-gaming-x-ddr4.html - przy okazji masz też lepsze zintegrowane audio.

4. 850W by wystarczył, ale przy takim budżecie dopłać do 1000W dla spokoju przy ewentualnej wymianie GPU w przyszłości.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TonnyJack napisał:

Dzięki Panowie, dużo mi uzmysłowiliście. Ostatecznie skleiłem coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/pmfan87bg

 

ADATA SX 8200 Pro 2 TB za prawie 1200 zł? Tego nie bierz, w tej cenie masz Gen4. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz to mała rada - zrób undervolting dla procka bo 13900K dobija do 100 stopni i throttluje (nie dużo ale jednak) nawet z AIO 360mm. 13 generacja jakby dostawała za duże napięcie bo po rozsądnym UV pobór mocy i temperatury spadają, a wydajność nie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2022 o 21:19, TonnyJack napisał:

Po Waszych cennych radach za które mega dziękuję, ostatecznie powstało coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/6hhh8lw6q

Za 15 000 to masz Panie RTX 3090. 

Za 9900 zł masz https://proline.pl/koszyk/fbd65805 i za piątaka albo piątaka + kilka stów idzie dorwać RTX 3090. 

Masz iGPU więc z kartą możesz pokombinować, zamówić osobno jak będzie w dobrej cenie, a włożenie samej karty raczej nie będzie dla Ciebie problemem. 

W grach wiele nie zyskasz na wydajności ale jak coś to masz kupę vram do Aftera i nigdy Ci nie zabraknie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w związku z obecnym stanem rynku, inflacjami, premierami nowcyh procesorów i GPU itp postanowiłem, że nie będę już dłużej czekać i że nic innego/lepszego na dzień dzisiejszy nie uda się wyrzeźbić. Jedyna zmiana jaka zaszła, to taka że postanowiłem nie brać wszystkiego z x-komu jak początkowo zakładałem, tylko będe zamawiać poszczególne częsci ze sklepów które akurat będą miały daną rzecz na stanie. Jeśli chodzi o montaż to myślę, że sobie poradzę, a wiem że w razie jakiś problemów przy składaniu zawsze będe mógł liczyć na Waszą pomoc. Na dzień dzisiejszy to jest mój zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/erpulkybc

Prosiłbym Was o ostatnie rzucenie okiem na listę czy jest to sprzęt godny tych pieniędzy, czy komponenty są do siebie dobrane optymalnie (czy AiO da radę, czy zasilacz jest ok, czy mobo nie za słabe jak na ten zestaw i przede wszystkim czy będzie to maszyna która poradzi sobie bezproblemowo z najważnieszymi zadaniami (płynny i przyjemny montaż w 4k, okazjonalne granie w najnowsze tytuły AAA). Jeśli widzicie coś do zmiany/wywalenia to śmiało, każda Wasza odpowiedź i pomoc jest dla mnie bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonsens brać 3090 Ti za 6500 jak za 7000 jest RTX 4080. Co tu ostatnio jakiś wysyp na te 3090 Ti za 6500 zł. Wszyscy się po prostu na nie rzucili ?

16 GB vram do 4K też Ci spokojnie wystarczy. Zostaje jeszcze kwestia taka. Ile siedziesz w Afterze, bo jeżeli niewiele i nie ma tam pierdyliona efektów, to zakup takich GPU kompletnie też nie ma sensu a do samego Premier Pro można dobrać coś słabszego co i tak na spokojnie ogarnie sprawę. 

Czy AiO da radę? W pełnym obciążeniu, bez UV, bez limitów mocy - nie ma na to najmniejszych szans i nawet wydajniejsze układy sobie z tym nie poradzą - tutaj po prostu kłania się UV. Znacznie niższy pobór prądu i ta sama wydajność

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TonnyJack napisał:

Panowie, w związku z obecnym stanem rynku, inflacjami, premierami nowcyh procesorów i GPU itp postanowiłem, że nie będę już dłużej czekać i że nic innego/lepszego na dzień dzisiejszy nie uda się wyrzeźbić. Jedyna zmiana jaka zaszła, to taka że postanowiłem nie brać wszystkiego z x-komu jak początkowo zakładałem, tylko będe zamawiać poszczególne częsci ze sklepów które akurat będą miały daną rzecz na stanie. Jeśli chodzi o montaż to myślę, że sobie poradzę, a wiem że w razie jakiś problemów przy składaniu zawsze będe mógł liczyć na Waszą pomoc. Na dzień dzisiejszy to jest mój zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/erpulkybc

Prosiłbym Was o ostatnie rzucenie okiem na listę czy jest to sprzęt godny tych pieniędzy, czy komponenty są do siebie dobrane optymalnie (czy AiO da radę, czy zasilacz jest ok, czy mobo nie za słabe jak na ten zestaw i przede wszystkim czy będzie to maszyna która poradzi sobie bezproblemowo z najważnieszymi zadaniami (płynny i przyjemny montaż w 4k, okazjonalne granie w najnowsze tytuły AAA). Jeśli widzicie coś do zmiany/wywalenia to śmiało, każda Wasza odpowiedź i pomoc jest dla mnie bezcenna.

Zmień 3090ti na 4080, za 7k kupisz 4080, kingston spoko, ten 2tb na necie za 930 albo 940 idzie kupić, reszta chyba ok.

Edytowane przez MSF Koi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Caps napisał:

Nonsens brać 3090 Ti za 6500 jak za 7000 jest RTX 4080. Co tu ostatnio jakiś wysyp na te 3090 Ti za 6500 zł. Wszyscy się po prostu na nie rzucili ?

16 GB vram do 4K też Ci spokojnie wystarczy. Zostaje jeszcze kwestia taka. Ile siedziesz w Afterze, bo jeżeli niewiele i nie ma tam pierdyliona efektów, to zakup takich GPU kompletnie też nie ma sensu a do samego Premier Pro można dobrać coś słabszego co i tak na spokojnie ogarnie sprawę. 

Czy AiO da radę? W pełnym obciążeniu, bez UV, bez limitów mocy - nie ma na to najmniejszych szans i nawet wydajniejsze układy sobie z tym nie poradzą - tutaj po prostu kłania się UV. Znacznie niższy pobór prądu i ta sama wydajność

 

Powiem szczerze, że właśnie najwięcej problemu jeśli chodzi o wybór to mam z GPU, a w ogóle teraz kiedy mamy przesiadkę z starej serii na 40. Musze przyznać, że serii 40 nie brałem pod uwagę ze względu na cenę, ale dopiero teraz widzę, że 4080 jest w przystępnej ceniepodobnie co 3090 Ti. Wielki dzięki Caps za info i uświadomienie. (W Afterze siedzę praktycznie tyle co nic, dlatego wezmę sobie Twoje rady do serca. Głównie ma to wszystko śmigać w Premierze na timelinie). Jeśli chodzi o procka to tak jak już doradzał wyżej Kalderon, będzie prawdopodobnie robiony UV. A nawet jeśli nie było by UV to jest obecnie jakieś chłodzenie godne polecenia które sobie w pełnym stresie będzie radzić z 13900K?

26 minut temu, MSF Koi napisał:

Zmień 3090ti na 4080, za 7k kupisz 4080, kingston spoko, ten 2tb na necie za 930 albo 940 idzie kupić, reszta chyba ok.

Dzięki za info, będę się rozglądać.

14 minut temu, kalderon napisał:

Dlaczego Z690 UD zamiast Gaming X?

Oczywiście mój błąd przy konstruowaniu listy, w setupie tak jak doradzałeś będzie siedzieć Gaming X a nie UD, dzięki za spostrzegawczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TonnyJack napisał:

A nawet jeśli nie było by UV to jest obecnie jakieś chłodzenie godne polecenia które sobie w pełnym stresie będzie radzić z 13900K?

Nie ma. Nawet najlepsze AIO wysiadają.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie reasumując - GPU do zmiany i przy tym budżecie śmiało celować w 4080. 

Jeśli chodzi o resztę konfiguracji to wszystko dobrze spasowane? Zasilacz 1000W starczy na ten setup? Obudowa będzie odpowiednia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, 4080 odstawia 3090ti za drobne 500zł więcej.

Zasilacz nawet 850W by wystarczył.

Obudowa dobra.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za pomoc. Miłą niespodzianką jaką na szybko się dowiedziałem jest to, że 4080 pobiera mniej prądu od 3080/3090 przy lepszej wydajności.

W takim razie będę na spokojnie kompletować sprzęt jak dostałem od Was zielone światło, że wszystko jest elegancko dobrane. Ostatnie pytanie co go karty Gaming X. Widziałem, że są jakieś problemy przy sparowaniu z CPU gen. 13? Kwestia tylko aktualizacji nowego biosa i wszystko będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty czy płyty głównej? Wszystkie płyty Z690 wymagają aktualizacji BIOSu do obsługi 13 generacji. W tym konkretnym przypadku masz funkcję BIOS Flashback (u Gigabyte'a to się jakoś inaczej nazywa) dzięki której możesz to zrobić bez procesora w gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kalderon napisał:

Karty czy płyty głównej? Wszystkie płyty Z690 wymagają aktualizacji BIOSu do obsługi 13 generacji. W tym konkretnym przypadku masz funkcję BIOS Flashback (u Gigabyte'a to się jakoś inaczej nazywa) dzięki której możesz to zrobić bez procesora w gnieździe.

Tak, chodzi mi o mobo. Zagdza się, Gigabyte ma funkcję Q-Flash.

Ostateczna, poprawiona lista bez GPU (jakiś RTX 4080): https://www.x-kom.pl/lista/erpulkybc

Jeszcze pytanie co do samej płyty głównej, czy przy takim setupie zostać przy tej od Gigabyte'a Gaming X, czy może budując taki sprzęt warto dorzucić to 100-200zł i kupić jakiegoś Aourusa Elite czy nie ma potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...