Skocz do zawartości
pieczyk111

i7 9750H jakie obsługuje maksymalne taktowanie ram? I ddr4 2666 ale wszędzie wyswietla 1333mHz. Czy wszystko działa ok?

Rekomendowane odpowiedzi

By zyskać jeszcze kilka klatek w grach zastanawiam się czy mój procesor obsługuje szybsze taktowanie, czy mogę wsadzić jakieś kości 3200 mHz lub jeśli nie to czy znajdę coś z niższymi CL niż moje obecne kingstony?

Btw. W CPU Z i innych programach pokazuje 1333mHz czy moje kości działają poprawnie ?

 

Bez tytułu-min.jpg

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pieczyk111 napisał:

Btw. W CPU Z i innych programach pokazuje 1333mHz czy moje kości działają poprawnie ?

Działają jak powinny czyli na 2666MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ktoś się orientuje czy wyższe taktowania tu podziałają ? Te 3200 bym chciał wsadzić. Intel podaje 2666 ale bez informacji czy da się inaczej czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Nawet jak włożysz 3200 to maksymalnie pójdzie w 2666 lub wgl ię nie uruchomi więc overkill i stara kasy. Lepiej postaw na niskie opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pieczyk111 napisał:

Ok, a ktoś się orientuje czy wyższe taktowania tu podziałają ? Te 3200 bym chciał wsadzić. Intel podaje 2666 ale bez informacji czy da się inaczej czy nie...

Nie.Mozna szukać jedynie z niższym cl. Fury impact w wersji 8gb jest na 15/17/17

Mozesz tez szukac  DUALL RANK

Też fury impact 16 gb ale tam juz chyba 16/18/18 ale to i tak da lepsze efekty

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Nie.Mozna szukać jedynie z niższym cl. Fury impact w wersji 8gb jest na 15/17/17

Mozesz tez szukac  DUALL RANK

Też fury impact 16 gb ale tam juz chyba 16/18/18 ale to i tak da lepsze efekty

Masz może gdzieś jakieś testy ile dokładnie przyniesie mi zysku głównie w grach CL15 ? Czy jest w ogóle sens wydawać te 3 stówy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajnie do 10 procent fps o ile GPU load niepełne. A jakie masz GPU że ci słabo na fps. U mnie praktycznie ten cpu bo 10750h i gpu wystarczająco załadowane. 

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Skrajnie do 10 procent fps o ile GPU load niepełne. A jakie masz GPU że ci słabo na fps. U mnie praktycznie ten cpu bo 10750h i gpu wystarczająco załadowane. 

RTX 2070 Max Q. Ogólnie daje radę ale podoba mi się bardzo RT, nowsze tytuły lub bardziej wybagające już spadają poniżej 50 FPS na tak wysokich ustawieniach. Takie stabilne 55/60 już by dało radę. Nie korzystam z DLSS bo dla mnie nadal wygląda on strasznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pieczyk111 napisał:

, nowsze tytuły lub bardziej wybagające już spadają poniżej 50 FPS na tak wysokich ustawieniach

a gpu load niepełne?Jakie cpu ma zegar wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

a gpu load niepełne?Jakie cpu ma zegar wtedy?

Po aktualizacji MSI Afterburner za cholerę nie mogę ustawić GPU 1 Usage, kojarzę że zawsze było blisko 100. 96%/99%. CPU na Fula testuje teraz w Wieśku i głownie 3988MHz w podskokach do 4087MHz

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim fpsie grasz? Powyżej 60fps? Ja nie mam żadnego problemu z 60 fps na tym cpu

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko testuje w wieśku tylko i mam średnio 80fps. Ale np w Control już z włączonym RT średnia to 45 około była. W Cyberpunku 77 raczej też będzie mało fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może problemem jest GPU a nie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...